Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Mūzos Rubackytės globojamas konkursas Liszto gimtadienį šventė keturias dienas

LRT.LT: Mūzos Rubackytės globojamas konkursas Liszto gimtadienį šventė keturias dienas

Spalio 19–22 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Paliesiaus dvare vykęs IV-asis jaunųjų pianistų konkursas „Lisztofonija“ džiaugiasi naujai atrastais virtuozais bei laureatais.

Jau ketvirtąjį kartą įvykęs konkursas pritraukė rekordinį skaičių dalyvių: 16 lietuvių arba Lietuvoje studijuojančių pianistų varžėsi dėl pagrindinio prizo – profesionalaus audio-video įrašo.

„Konkurso lygis buvo dar aukštesnis negu praėjusių metų. Manau, kad Lietuvos kultūrai ypač svarbu tai, kad šiais metais „Lisztofonija“ kvietė ne tik suaugusius, bet ir jaunimą iki 15 metų. Ši amžiaus grupė mums padės išauginti sekančius laureatus“, – sako Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, LMTA profesorė, F. Liszto asociacijos „LiSZtuania“ prezidentė Mūza Rubackytė-Golay.

Konkurso žiuri narė, Nacionalinės Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijos profesorė Hortense Cartier-Bresson sakė: „Mano įspūdžiai yra be galo pozityvūs. Pianistai buvo motyvuoti paties kompozitoriaus F. Liszto, todėl konkurso atmosfera buvo ypatinga. F. Lisztas yra muzika, tad geriausiai įvertinti buvo tie, kurie ieškojo muzikos.“

Spalio 19 d. prasidėjusio konkurso A (jaunimo) grupės laureatais tapo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai: Paulina Jankovska (I vieta) ir Mantas Berulis (III vieta), II-oji vieta nebuvo paskirta. „Lisztofonijos“ suaugusiųjų grupės nugalėtoju tapo taip pat šios ugdymo įstaigos auklėtinis pianistas Povilas Norkūnas. Antrąja vieta džiaugėsi Joris Mikužis (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla), o trečiąja – Xichen Wang iš Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijos Kaune.

Antroji „Lisztofonijos“ diena buvo skirta B grupės laureatų individualioms meistriškumo pamokoms Paliesiaus dvare, kurias dovanojo 35 muzikos albumus įrašiusi, pasaulyje pripažinta F. Liszto kūrybos atlikėja prof. Mūza Rubackytė.

Trečiąją konkurso dieną suaugusieji „Lisztofonijos“ laureatai džiugino publiką kartu su komisijos pirmininke prof. M. Rubackytė, kuratore Egle Andrejevaite ir praėjusių metų konkurso laimėtoju Simonu Poška, surengdami koncertą Paliesiaus dvare. „Ar Jūs mylite Lisztą? Jeigu taip, kurį?“ – į šį klausimą grodami atsakinėjo pilnutėlėje salėje pasirodę atlikėjai. Nepaprasta buvo sulaukti išskirtinio Vengrijos ambasados Lietuvoje dėmesio: dr. Gábor Tamás Nagy, Vengrijos ambasados Misijos vadovas Lietuvoje, džiaugėsi išskirtine savo šalies kompozitoriaus muzikos fiesta Lietuvoje.

Paskutinę konkurso dieną – spalio 22-ąją – „Lisztofonijos“ laureatai minėjo tikrąją kompozitoriaus F. Liszto gimimo dieną, įrašinėdami F. Liszto kūrybą fortepijonui, LMTA Didžiojoje salėje, kartu su „MAMA studios“ garso režisieriais ir video režisieriumi Laurynu Valkiūnu. Pagrindinį video prizą laureatams dovanojo kultūros mecenato Jono Žiburkaus šeima, pinigines premijas įsteigė prof. Julius Ptašekas ir prof. M. Rubackytė.

Lisztofonijos konkursą nuo 2017 metų rengia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono ir vargonų katedra kartu su F. Liszto asociacija „LiSZtuania“.

 

Šaltinis: LRT.LT