Pagrindinis > Naujienos > LRT.LT: MO muziejuje įvyks tapytojo Paukštelio knygos ir trumpametražio filmo apie jį pristatymas

LRT.LT: MO muziejuje įvyks tapytojo Paukštelio knygos ir trumpametražio filmo apie jį pristatymas

Lapkričio 29 d., 18:00 val., MO muziejaus (Pylimo g. 17) konferencijų salėje įvyks tapytojo, pianisto ir Paliesiaus dvaro meno vadovo Viktoro Paukštelio knygos „Viktoras Paukštelis Tapyba/Painting“ ir režisieriaus Alekso Matvejevo trumpametražio dokumentinio filmo „Viktoras Paukštelis. Chromatika“ (7’40 min) pristatymas.

Renginyje dalyvaus tapytojas Viktoras Paukštelis, knygos sudarytoja prof. dr. Raminta Jurėnaitė, dokumentinio filmo režisierius Aleksas Matvejevas. Diskusiją moderuos Prof. dr. Helmutas Šabasevičius.

Viktoras Paukštelis – jaunosios kartos lietuvių tapytojas. Jis nuo 2011 m. aktyviai dalyvauja parodose, surengė aštuonias personalines parodas ir dalyvavo ne vienoje grupinėje parodoje.

Ši knyga išleista jo 2023 m. „Viktoras Paukštelis. Chromatika. Tapyba (2020–2023)“ parodos, skirtos muzikos ir tapybos sąsajoms, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje proga. Knygą išleido Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, dizainą kūrė Prof. Aušra Lisauskienė.

Renginio metu taip pat bus pristatomas dokumentinis 7’40 min. filmas, sukurtas remiantis minėta paroda. Filme dailininkas Viktoras Paukštelis, skambant jo paties atliekamai muzikai, atskleidžia savo dirbtuves, darbus ir mintis apie meno prasmę ir tikrumą mūsų laikais.

Filmą režisavo Aleksas Matvejevas (prod. „Vilniaus medija“). A. Matvejevas yra televizijos ir dokumentinių filmų režisierius, scenaristas, montažo režisierius, gyvenantis Vilniuje. 1994 metais jis baigė žurnalistiką Kyjevo universitete, 1999–2000 m. LMTA studijavo scenaristikos ir režisūros magistrantūrą. Jis yra sukūręs dokumentinius filmus „Pasitikiu tavimi“, „Audrys“, „Tarp Nemuno ir Dniepro“, „Ugnis ir paguoda“, dokumentinį TV ciklą „Kelias į namus“, TV laidų ciklą „Perspektyva“ ir kt. Filmas „Pasitikiu tavimi“ buvo nominuotas festivalyje „Mirabile Dictu“ Romoje ir religinių filmų festivalyje Lenkijoje, taip pat laimėjo „Sidabrinės gervės“ publikos prizą Lietuvoje, o TV ciklas „Perspektyva“ pernai gavo „Menų kūrėjų apdovanojimą“.

MO muziejuje lapkričio 29 d. vyksiantis knygos pristatymas, diskusija ir rodomas filmas apie Viktorą Paukštelį – tai proga dalyviams pažvelgti į kūrybą ir kūrėją kitomis akimis.

 


Šaltinis: LRT.LT

Plačiau apie renginį: MO.LT

Plačiau apie mininko kūrybą: VICTORPAUKSTELIS.COM