Šaltinis: LRT.LT
Birželio 23–26 d. Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“ laukia japonių Taeka Nakano ir Chie Narita performansai „Tėkmės virsmo šokis vasaros saulėgrįžoje“ – tai galimybė susipažinti su įspūdingos Japonijos kultūros dalele bei stebėti unikalią šokio ir gamtos sąjungą.
Performansų metu bus atliekamas „Kannon-mai“, šokis, paremtas vienu seniausių Japonijos šventyklų maldos šokiu. Šio šokio judesiai lėti, atspindintys penkis in ir jang elementus – ugnį, vandenį, metalą, medį ir žemę. Šokio tikslas – susijungti su gamta. Šokis nėra griežtai surepetuotas, jis vyksta natūraliai, pagal gamtą ir aplinką. Tai tarsi malda, sujungianti muziką ir gamtą.
Maldos šokiai – dvasios raiška per kūną
Maldos šokių šokėja Taeka Nakano vaikystėje lankė baleto pamokas ir labai mėgo japonų „Bon Odori“ šokį. Po to, mokydamasi hulos šokio, ji suvokė, kur randasi siela, ir kaip dvasia reiškiasi per kūną. Dabar, čia, ji ieško savo stiliaus, jį vysto. O jo šerdyje – Japonijos dvasia.
Taeka Nakano taip pat Kunitačyje, Japonijoje, įkūrė „Agréable*musée“ galeriją-erdvę, kur grožis įsikūnija į kasdienybę.
Patirtis, paverčiama muzika
Violončelininkė, dainininkė, dainų autorė ir improvizuotoja Chie Narita pradėjo groti violončele 1994 m., griežė mokyklos orkestre. Pabaigusi universitetą, ji išvyko į Indiją studijuoti jogos. Keliaudama ir užsiimdama joga, ji tapo laisvesnė ir kūrybiškesnė, atrado gilius ryšius tarp muzikos ir dvasios. Vėliau ji pradėjo koncertuoti kaip violončelininkė su muzikos grupėmis, ieškojo įvairiausių išraiškos galimybių.
2011 m. menininkė išgyveno didelį žemės drebėjimą: tokia patirtis daug suteikė jos pačios kuriamai muzikai. Jos dainos primena nostalgiškus paveikslėlius, paliečia žmonių jausmus ir prisiminimus. Muzikantė parašė daug kūrinių šokių performansams. Šiuo metu Chie Narita toliau studijuoja klasiką ir, bendradarbiaudama su įvairiais menininkais, pasirodo įprastose ir kūrybinėse erdvėse.
Plačiau apie renginius: Japonijos dvasia užburiančios vasaros saulėgrįžos dienos Paliesiuje