Pagrindinis > Apie mus skelbia > LRT.LT: Į Lietuvą koncertui sugrįžta garsi pianistė Golda Vainberg-Tatz

LRT.LT: Į Lietuvą koncertui sugrįžta garsi pianistė Golda Vainberg-Tatz

Šaltinis: LRT.LT


Gegužės 14 d. Paliesiaus dvaro koncertų salėje „Pasaga“ laukia garsios Niujorke gyvenančios JAV ir Izraelio pianistės bei pedagogės Goldos Vainberg-Tatz pasirodymas. Koncerto metu skambės J. S. Bacho, L. van Beethoveno, M. Ravelio ir F. Chopino muzika.

„Pianistė, skambinanti nuostabiai tvirtai ir švariai“ („New York Times“), „žavinga atlikėja“ („Tagblat“, Vokietija), „gelmės virtuozė“ („The Time Argus“) muzikinį išsilavinimą įgijo gimtojoje Lietuvoje, Čiurlionio menų mokykloje, Tel Avivo Rubino muzikos akademijoje, Manheteno muzikos mokykloje ir Juilliard mokykloje, Niujorke.

Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Valstybiniu Kauno simfoniniu orkestru Lietuvoje, Maskvos kameriniu orkestru (DidžiojiČaikovskio muzikos salė Maskvoje), Šanchajaus filharmonijos orkestru, Izraelio simfoniniu orkestru, Ann Arbor simfoniniu orkestru Mičigane, Sinsinačio simfoniniu orkestru JAV.

Kaip rečitalistė ir kamerinė atlikėja koncertavo Europoje, Rusijoje, Izraelyje, Kanadoje, Kinijoje ir JAV, įskaitant radijo ir televizijos transliacijas Lietuvoje, Izraelyje, Wqxr Niujorke, „Dame Myra Hess“ Čikagoje, „Sundays Live“ Los Andžele, „Radio France“, Šanchajaus radijo laidas ir pasirodymus pagrindinėse Niujorko salėse. Su smuikininku Raimundu Katiliumi ir Vilniaus styginių kvartetu pianistė koncertavo Europoje, Izraelyje, Kanadoje, JAV.

Golda buvo kviestinė atlikėja festivalyje „Mozarteum“, Zalcburge, Vilniaus festivalyje, Lietuvoje, Sankt Peterburgo rūmų festivalyje, Rusijoje, festivalyje „Puigcerda“, Ispanijoje, Tarptautinėje akademijoje, Italijoje, tarptautiniame Šanchajaus konservatorijos festivalyje, tarptautiniame Šanchajaus Himalajų fortepijoninės muzikos festivalyje, Kinijoje, kur su Andre Michel Schubu Šanchajaus filharmonijoje, Daguano teatre, atliko Mozarto koncertą dviems fortepijonams.

Pianistės įrašų sąraše: „The Portrait“ solo rečitalis „The Portrait“ („FPI“), prancūziškos smuiko sonatos su Raimundu Katiliumi, Mozarto fortepijoninis koncertas su Maskvos kameriniu orkestru („Delos“) ir kt.

Golda yra daugelio konkursų laureatė – I vieta valstybiniame Lietuvos jaunųjų pianistų konkurse, Amerikos Izraelio kultūros fondo stipendijos su apdovanojimais, prestižiniai Maurice`o Claremonto apdovanojimai Izraelyje, pirmos vietos Pasaulio pianistų konkurse, Sinsinatyje, Mokytojų kongreso tarptautiniame konkurse, Niujorke ir kt.

Pianistė vedė meistriškumo kursus Jeruzalėje ir Tel Avivo universitete, Šanchajaus konservatorijoje, Kinijoje, Čiurlionio menų mokykloje, daugelyje JAV universitetų, vertino perklausas ir konkursus: ​​tarptautiniame Olgos Kern konkurse, tarptautiniame Maltos konkurse, Nacionaliniame Kanados Šopeno konkurse, Šanchajaus Himalajų konkurse, Tel Hai fortepijono meistriškumo konkursuose ir kt. Daugelis jos mokinių yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

Golda bendradarbiauja su Juilliard mokykla, Manheteno muzikos mokykla, Puerto Riko fortepijono festivaliu ir tarptautinio Rosalyn Tureck Bacho konkursu.


Plačiau:
05.14 | Golda Vainberg-Tatz (fortepijonas, JAV)