Vasario
25

Lucas Debargue, Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica Paliesiaus dvare

Atlikėjai: Pianistas Lucas Debargue, smuikininkas Gidonas Kremeris, orkestras Kremerata Baltica Koncerto data: 2019-02-25
Koncerto laikas: 19:30 Kaina: 16€ - 61€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI
Vasario 25 d. Paliesiaus dvare ypatinga, ne tik mums, bet gal net ir visai Lietuvai, nes šią dieną vyks neeilinis k o n c e r t a s , kurio pristatinėti turbūt nei nereikia, nes vardai kalba patys už save! Tai pasaulinio garso orkestras Kremerata Baltica su legendiniu smuikininku ir meno vadovu Maestro Gidonu Kremeriu priešaky bei vienas žymiausių jaunosios kartos pianistų – Lucas Debargue, pirmą kartą specialiai šiam koncertui atvykstantis į Lietuvą, kurio fenomeną kritikai lygina net su pačiu Glennu Gouldu.
„Nuo tų laikų, kai Glennas Gouldas atvyko į Maskvą, arba, kai Van Cliburnas iškovojo pergalę Čaikovskio konkurse dar niekam nepavyko sukelti tokio perversmo muzikos pasaulyje, kokį sukėlė prancūzų pianistas Lucas Debargue, – rašo muzikos kritikas Olivier Bellamy „Le Huffington Post“.
 
Prancūzų pianistas Lucas Debargue pirmą kartą buvo pastebėtas 15-ajame Tarptautiniame Čaikovskio konkurse, vykusiame Maskvoje, 2015 metais. Nors jis iškovojo tik ketvirtąją vietą, buvo vienintelis muzikantas, apdovanotas prestižiniu Maskvos muzikos kritikų apdovanojimu už „neįtikėtiną dovaną, meninę viziją ir kūrybinę laisvę, kuri pavergė kritikus ir auditoriją“. Po šio neįtikėto proveržio Lucas Debargue pasipylė solo koncertų pasiūlymai iš įvairių pasaulio šalių bei visa virtinė pasirodymų su geriausiais orkestrais, prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse. Šiuo metu muzikantas bendradarbiauja su tokiais garsiais dirigentais kaip Valerijus Gergijevas, Andrejus Boreikas, Michailas Pletnev, Vladimiras Spivakovas, Yutaka Sado, Tuganas Sochievas ir reguliariai pasirodo kamerinės muzikos ansambliuose su Gidonu Kremeru, Janine Jansen ir Martin Fröst. Muzikantas yra pasirašęs sutartį su garsia įrašų kompanija „Sony Classical“ ir jau spėjo išleisti tris solo albumus – „Scarlatti, Chopin, Liszt, Ravel“ (2016); „Bach, Beethoven, Medtner“ (2016) ir „Schubert & Szymanowski“ (2017). Prieš du metus, Lucas buvo apdovanotas prestižiniu Vokietijos muzikos prizu „ECHO Klassik“, o režisierius Martin Mirabel ir prodiuserinė kompanija „Bel Air Media“ apie šį muzikantą netgi pastatė dokumentinį filmą pavadinimu „Lucas Debargue: To Music“.
Gidonas Kremeris – vienas garsiausių pasaulio smuikininkų, orkestro Kremerata Baltica įkūrėjas ir meninis vadovas. Prieš dvidešimt metų šis neeilinio talento muzikas įgyvendino revoliuciją muzikiniame pasaulyje. Tarptautiniu mastu pripažintas smuikininkas 1997 metų vasarą pristatė intriguojantį ir naują projektą Austrijos „Lockenhaus“ festivalyje, davusį pagrindą tam, kas netrukus tapo vienu iš geriausių pasaulio kamerinių orkestrų. Kremerata Baltica – tai dvidešimt trys išskirtiniai jauni muzikantai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Jau pirmo koncerto metu šis orkestras pavergė auditoriją, savo spinduliuojamu džiaugsmu, ekspresija, bei neregėta įvairove ir gyvybingumu. Šios savybės išliko esminės, ansambliui žengiant jau į savo dvidešimtmetį.
 
Gidono Kremerio repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus. Jis apima daugelį klasikinių ir romantiško periodo kūrinių smuikui, tačiau muzikantas taip pat puikiai išsimano dvidešimtojo ir dvidešimt pirmojo amžiaus kompozitorių darbus, taip pat jis domisi Rusijos ir Rytų Europos kompozitorių kūriniais bei šiuolaikine muzika. Muzikantas nuolatos bendradarbiauja su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfredu Schnittke, Arvo Pärtu, Giya Kancheliu, Sofija Gubaidulina, Valentinu Silvestrovasu, Luigi Nonu, Edisonu Denisovu, Aribertu Reimannu, Pēteriu Vasksu, Johnu Adamsu, Viktoru Kissinu, Michaelau Nymanu, Philipu Stiklu, Leonidu Desyatnikovu ir Astoru Piazzollu. Atlikdamas šiuolaikinė muziką G. Kremeris daug dėmesio skiria kompozitorių tradicijoms ir šaknims, nežiūrint to jis geba kūriniams suteikti šviežumo ir modernumo. Galima sakyti, jog nėra kito tokio aukšto lygio solisto, kuris būtų padaręs tiek daug, tam kad išgarsintų modernių ir šiuolaikinių kompozitorių darbus parašytus smuikui. Tarp muzikanto prizu puikuojasi ir „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premija 2000 (Maskva), „Unesco“ premija 2001 m. „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ iš Drezdeno 2007 m., Rolfo Schocko premija už muzikinius menus iš Stokholmo 2008 m., Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimas gautas 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica“ – „Artur Rubinstein“ premija iš Venecijos 2011 metais. 2016 m. Gidonui Kremeriui buvo įteiktas Praemium Imperiale prizas, kuris laikomas Nobelio premijos analogu muzikantų pasaulyje.
 
1997 m. Maestro Gidonas Kremeris įkūrė Kremerata Baltica kamerinį orkestrą iš trijų Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos, skatindamas išskirtinius jaunus muzikantus burtis į drauge. Ansamblis ir jo įkūrėjas per pastaruosius du dešimtmečius intensyviai koncertavo, pasirodė garsiausiuose pasaulio festivaliuose ir koncertų salėse. Jie įrašė daugiau nei du tuzinus albumų tokiose įrašų kompanijose, kaip „Teldec“, „Nonesuch“, „Burleske“, „Deutsche Grammophon“ ir „ECM“. 2002 metais. Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica gavo „Grammy“ apdovanojimą geriausio mažo ansamblio pasirodymo albumo kategorijoje už ”After Mozart” . Vėliau albumas buvo apdovanotas ECHO Klassik prizu. 2014 metais publikuotas Mieczysławo Weinbergo kūrinių įrašas, išleistas ECM įrašų kompanijoje buvo nominuotas “Grammy” apdovanojimui.
 
Bilietus jau netrukus galima bus įsigyti Bilietai.lt kasose arba internetu, iš anksto perspėjame, kad bilietų skaičius labai ribotas.
 
Daugiau informacijos apie muzikantus:
 
 
 
Pasiklausyti:

 
Galite rinktis kelionę į 2019 m. vasario 25 d. vyksiantį koncertą mūsų transportu!
 
Įsigyti bilietą transportui galite per Bilietai.lt perkant į bilietą į koncertą ar atskirai: Bilietai.lt
 
Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare 2019 m. vasario 25 d. vyksiantį koncertą mūsų transportu jau galite registruoti vietas kelionei autobusu. Vietų skaičius ribotas, tad priimti sprendimą reikėtų nedelsiant.
 
Kelionės į koncertą ir atgal kaina asmeniui – 13€. Išvykimas iš Vilniaus numatytas 17.30 val., transportas išvyks iš aikštelės prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios Antakalnyje, grįšime irgi čia. Išvykimas iš Paliesiaus dvaro į Vilnių planuojamas apie 21.15 val.
 
Pasiteirauti el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt

Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...