Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: VLADIMIR TARASOV

IŠ ARČIAU: VLADIMIR TARASOV

Vladimir Tarasov – pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas.

Atlikėjas gimė Archangelske, viename didžiausių uostamiesčių Tarybų sąjungoje, kur buvo jūreivių iš viso pasaulio. Kai buvo aštuonerių, tėvai norėjo, kad grotų fortepijonu, o jis ėmė groti būgnais pionierių džiazo orkestre. Keturiolikos buvo priimtas į bigbendą ir gavo pirmąjį atlyginimą.

Perkusininkas valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Dėl džiazo propagavimo net buvo pašalintas iš Leningrado konservatorijos! Nuo 1967 m. jis gyvena Vilniuje, drauge su GTČ trio klojo pamatus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas, kartu su kitais atlikėjais įrašė ir išleido daugiau nei 100 plokštelių ir kompaktinių diskų.

Taip pat jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: V. Tarasov komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais.

Perkusininkas ne kartą buvo įvertintas: renkamas geriausiu Sovietų Sąjungos būgnininku (1980–1987 m.), metų džiazo muzikantu Nr. 2 (1987 m.), Europos būgnininku Nr. 2 (1986 m.), 2012 m. pelnė festivalio „Vilnius Jazz“ apdovanojimą už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai, 2017 m. kartu su V. Ganelinu ir V. Čekasinu buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.

Vieno svarbiausių tarptautinių džiazo, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos portalų „JazzWord“ organizuotoje 15-oje kasmetinėje džiazo kritikų apklausoje („15th Annual International Critics Poll“) Vladimir Tarasov buvo išrinktas geriausiu planetos būgnininku!

Prieš koncertus jis mėgsta išgerti puodelį stiprios kavos ir šiek tiek pagroti, kad apšiltų. Taip turbūt padarys ir prieš muzikos ir lyrikos vakarą su profesoriumi Vytautu Landsbergiu Paliesiaus dvare rugsėjo 24 d., į kurį labai visus kviečiame!

Plačiau apie koncertą: 09.24 | POST FLUXINIAI ŽAIDIMAI PALIESIUJE: TARASOVAS PLAUKIOJA, LANDSBERGIS LAUKIA JO