Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: SASKIA GIORGINI

IŠ ARČIAU: SASKIA GIORGINI

Italijos/Nyderlandų atlikėja Saskia Giorgini yra jautrios sielos ir begalinės gelmės pianistė.

Ji augo atokioje sodyboje, kur medžių lajose rasdavo priebėgą ir galbūt išvystė savo unikalų ryšį su pasauliu. Jos tėvai, nors ne muzikantai, muziką labai mylėjo ir pianistė pamena, kad visad muzikos klausydavo. Mokytis groti fortepijonu pianistė ji pradėjo vos keturių.

S. Giorgini su aukščiausiais pažymiais baigė Turino konservatoriją, laimėjo ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose konkursuose: ypatingą apdovanojimą už geriausią kūrinio interpretaciją tarptautiniame V. A. Mozarto konkurse Zalcburge, apdovanojimą už F. Chopino atlikimą 2015 m. Ferruccio Busoni pianistų konkurse. Atlikėja giriama už „nepriekaištingą techniką, žavų ir jaudinantį skambesį, vaizduote ir grynu muzikalumu trykštančią interpretaciją“ (Salvatore Accardo).

S. Giorgini sakosi nenorinti būti užsidariusi savo mažame pianistės burbule ir įstrigusi tradicijoje, konvencionalume. Ji klausosi įvairios muzikos ir koncertuoja ne tik kaip rečitalistė, bet ir kaip akomponuotoja. Pianistė ne kartą yra pasirodžiusi kartu su tenoru Ianu Bostridge‘u, jie taip pat kartu įrašė kompaktinę plokštelę.

Rugpjūčio 27 d. S. Giorgini vėl atvyksta į Lietuvą ir šįkart Paliesiaus dvare atliks F. Liszto „Harmonies poétiques et religieuses“. Pasak S. Giorgini, „ši muzika yra giliai žmogiška ir nuoširdi, ji švelni, bet joje taip pat suskamba pačios liūdniausios, audringiausios ir skaudžiausios F. Liszto kada nors parašytos gaidos.“ Kviečiame nepraleisti progos paklausyti meistriškai atliekamo šio nuostabaus ciklo.

Plačiau: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/saskia-giorgini-fortepijonas-italija-nyderlandai/