Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: Pierre Réach

IŠ ARČIAU: Pierre Réach

Dabar Prancūzijos pianistas Pierre Réach žinomas visame pasaulyje, ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip dėstytojas, renginių organizatorius.

Jo kaip muzikanto kelias prasidėjo su močiute pianiste ir tėvų vaikui išnuomotu nedideliu pianinu. O kilo jis aukštai – taip pat ir tiesiogine prasme! Daugelis Prancūzijos muzikos mylėtojų iki šiol negali pamiršti pasirodymo „Pic du Midi“ observatorijos terasoje, 2 800 metrų aukštyje. Fortepijonas koncertui turėjo būti atgabentas sraigtasparniu! Rečitalis buvo transliuojamas Prancūzijos televizijos kanalo TF1. Po šio koncerto gimė Pirėnų fortepijono festivalis, kuris po kelių metų tapo festivaliu „Piano-Pic“, vykstančiu Banjèr de Bigòre, Prancūzijoje. Pierre Réach taip pat įkūrė „Provanso muzikos pavasarį“ ir Kastelnodari fortepijono festivalį Prancūzijoje bei Vila Sekos muzikos festivalį Ispanijoje.

Pianistas taip pat yra atlikęs rečitalius ir pasirodęs kartu su orkestrais daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV, Izraelyje, Rusijoje, Kinijoje ir Pietų Korėjoje. Jis grojo su tokiais orkestrais kaip „Orchestre Philharmonique de Radio France“, „Orchestre National de Radio France“, NHK simfoniniu orkestru Tokijuje, Osakos filharmonijos orkestru, KBS simfoniniu orkestru Seule, Hallé orkestru Mančesteryje ir kitais. Įrašė kelias kompaktines plokšteles, kuriose skamba Ch. V. Alkano, J. S. Bacho, W. A. Mozarto, F. Schuberto, L. van Beethoveno ir kitų kompozitorių kūriniai.

Ir kokį platų repertuarą įvaldė! Réach garsėja kaip meistriškas tokių įspūdingų kūrinių kaip J. S. Bacho „Goldbergo variacijos“, H. Berliozo „Fantastinės simfonijos“ F. Liszto transkripcija, L. van Beethoveno „Hammerklavier“ sonata ir Ch. V. Alkano sonata „Les quatre âges de la vie“ atlikėjas. Repertuare figūruoja J.S. Bacho, O. Messiaeno, W. A. Mozarto, F. Schuberto, R. Schumanno ir F. Chopino kūriniai – tačiau pianistui arčiausiai prie širdies yra L. van Beethoveno muzika. Atlikėjas visada grodavo ir groja šio kompozitoriaus kūrinius su didžiule aistra, o šiandien geba atlikti net 32 L. van Beethoveno sonatas – ir tai jam yra tikras pasiekimas, atspindintis nepalaužiamos valios, sunkaus darbo ir griežtų tobulumo siekių sintezę.

Beethoveno kūrinius jis atliks ir Paliesiaus dvare birželio 3 d. Kviečiame nepraleisti šio įspūdingo pasirodymo!

 

Plačiau apie koncertą: 06.03 | Beethoveno rečitalis: Pierre Réach (fortepijonas, Prancūzija)