Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: PIANISTAS JURGIS KARNAVIČIUS

IŠ ARČIAU: PIANISTAS JURGIS KARNAVIČIUS

Jurgis Karnavičius – vienas žymiausių vyresnės kartos lietuvių pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, pastaruosius devynerius metus vadovavęs LMTA Fortepijono katedrai, praeito amžiaus devintajame dešimtmetyje buvo vienas pirmųjų Lietuvos pianistų, pelniusių apdovanojimus išties prestižiniuose tarptautiniuose pianistų konkursuose (R. Schumanno Zwickau, L. van Beethoveno Vienoje ir kt.).

Šalia aktyvios solinės pianisto veiklos, dažnai pasireiškiančios įspūdingomis monografinėmis programomis, J. Karnavičius paliko ryškų pėdsaką kamerinio muzikavimo bei akompanavimo srityse, nuolat koncertuodamas su žymiausiais Lietuvos kameriniais ansambliais ir savo žmona, operos soliste Sigute Stonyte.

Pianisto repertuaro branduolį sudarė Vienos klasikų bei tokių romantizmo atstovų kaip R. Schumann, J. Brahms, F. Liszt kūryba, vėliau jo dėmesį žymiu mastu prikaustė prancūzų autorių muzika.

Būdamas itin reiklus sau, pianistas nelepina klausytojų dažnais koncertais ar gausybe įrašų, ilgai brandina kūrybinius sumanymus, leisdamas laikui maksimaliai paveikti atliekamą muziką ir suformuoti turtingiausią jos keliamų emocijų spektrą.

Apie pedagoginį darbą J. Karnavičius yra pasakęs: „Kai baigęs paskaitas išeinu iš Akademijos pastato, labai aiškiai pajuntu, kad dirbdamas su studentais buvau tarsi nusikėlęs į kitą realybę, pasaulį, kuriame viešpatauja muzikos sukurtas grožis, šviesa, harmonija… Tuomet jaučiuosi laimingas, ir tikiuosi, kad tą dieną bent kruopelytę tos laimės atrado bei savyje išsaugojo ir mano jaunieji kolegos.“

Pianistą įkvepia prancūzų impresionistai dailėje, italų neorealizmas ir nepaprastą Andrejaus Tarkovskio poetiškumas kine.

 

Vasario 12 d. | Valanda su Philip Glass‘u: Jurgis Karnavičius (fortepijonas, Lietuva)