Pagrindinis > Naujienos > IŠ ARČIAU: PIANISTAS JEAN-MARC LUISADA

IŠ ARČIAU: PIANISTAS JEAN-MARC LUISADA

Jean-Marc Luisada yra vadinamas fortepijono poetu. Groti jis, vienintelis muzikas savo šeimoje, pradėjo šešerių Paryžiuje. Vėliau tęsė studijas Didžiojoje Britanijoje, Yehudi Menuhin muzikos mokykloje, Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje. Dabar jis pats dėsto Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje. Yra įkėlęs fortepijono pamokų ir į internetą – pasak atlikėjo, taip jis siekia padėti „mėgėjams“ skambėti „nėmėgėjiškai“, nes tiki, kad su gerais patarimais jų atliekami kūriniai gali skambėti taip pat gražiai kaip ir profesionalų.

Pianistas yra tarptautinių Dino Ciani Milane (1983) ir Fryderyk Chopin Varšuvoje (1985) konkursų laureatas. Jis apskritai yra laikomas vienu geriausių F. Chopino atlikėjų pasaulyje. J. M. Luisada aktyviai koncertuoja, dažnai bendradarbiauja su žymiais Europos orkestrais, diriguojamais Charles Dutoit, Adam Fischer, Michael Plasson ir kitų batutos meistrų. Kamerinę muziką yra grojęs su „Fine Arts“, „Sine Nomine“, Kociano ir Talicho kvartetais bei daug garsių instrumentininkų. Taip pat yra įrašęs ne vieną kompaktinę plokštelę ir pelnė Geriausios metų kompaktinės plokštelės prizą už atliekamus Georges Bizet ir Gabrieliaus Fauré kūrinius. Už nuopelnus meno ir literatūros srityje buvo apdovanotas Prancūzijos ordinais.

Pianistas yra didelis kino gerbėjas, pagarsėjęs savo namuose ar po koncertų organizuojamais filmų peržiūros vakarais. Kaip sako pianistas, mylėti kiną ir muziką jį išmokė tėvai. Per koncertus jis taip pat mėgsta atlikti filmų muziką: pavyzdžiui, viename mėgstamiausių jo filmų „Mirtis Venecijoje“ panaudotą G. Mahlerio Simfoniją Nr. 5. J. M. Luisada žavisi ir lietuvių dokumentiniu kinu, režisierių Arūno Matelio ir Audriaus Stonio kūryba.

Liepos 16 d. J. M. Luisada sugrįžta koncertui į Paliesiaus dvarą. Labai kviečiame visus atvykti ir pasiklausyti šio nuostabaus pianisto!

Plačiau: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/jean-marc-luisada-fortepijonas-prancuzija/