Pagrindinis > Naujienos > Birželio 3 d. Paliesiaus dvare – Pažinimo popietė „Prancūzijos vizitinė kortelė – šampanas“

Birželio 3 d. Paliesiaus dvare – Pažinimo popietė „Prancūzijos vizitinė kortelė – šampanas“

Koks yra pats žymiausias Prancūzijos vynas? Tai tikrai galėtų būti šampanas, vyno rūšis, kuri kitur nei Prancūzijos Šampanės regione tiesiog negali būti gaminama – nes tai jau būtų ne šampanas, o tiesiog putojantis vynas.

O tokia taisyklė egzistuoja tikrai ne be reikalo – Šampanės regione puoselėjamos gilios gamybos tradicijos, čia taikomi griežti vyno įstatymai, bene griežčiausi gėrimų gamybos įstatymai visame pasaulyje, todėl šampanas nuo kitų putojančių vynų skiriasi ir gamyba, ir kokybe, ir skoniu. Šampanai gali būti ir subtilūs, maišyti iš kelių vynuogių veislių, ir tyri, pagaminti tik iš vienos veislės – pavyzdžiui, „Chardonnay“. Žinoma, dėl tiek taisyklių ir aukštos kokybės šampanas tikrai nėra pigus gėrimas – bet kokia prabanga juo mėgautis!

Degustacijos metu galėsite susipažinti su net 5 šampanais iš žymiausių Šampanės regiono vyndarių – šioje kelionėje Jus lydės ir apie šampanų gamybos, kilmės ir skonio paslaptis pasakos gėrimų ekspertas Juozas Kabašinskas, vienas pagrindinių šampano importuotojų Lietuvoje.

Renginio data: 2023 m. birželio 3 d.
Renginio pradžia: 18:00
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Renginio vieta:
Dvaro vyno rūsys
Būtina išankstinė registracija:
info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Kaina:
65 Eur. / asm. | 20 Eur. / lydinčiam asmeniui (dalyvaujančiam pažinimo vakare be degustacijos)