Pagrindinis > Koncertų refleksijos > Atsiminimas apie 2018 metų Joninių savaitgalį

Atsiminimas apie 2018 metų Joninių savaitgalį

KADA SAVAITGALIS TAMPA STEBUKLU

Trumpiausia vasaros naktis ir dvi ją supusios dienos Paliesiaus dvare nuaidėjo ypatingais akordais – sekmadienį, birželio 24-ąją, PASAGOS koncertų salėje skambėjo talentingojo mūsų žemiečio, dabar Amerikoje gyvenančio pianisto Andriaus ŽLABIO koncertas – atlikėjas šį kartą pasirinko J. S. Bacho kūrybą. Koncerto klausytojai Eglė, Arūnas, Raimonda, ir Arnoldas savo laiške mums rašė: „Norėjome padėkoti už nuostabią popietę, praleistą Jūsų dvare. Už kerintį Andriaus Žlabio J.S.Bachą ir tiesiog užburiantį jo piano. Už Jūsų dvaro istorijos pasakojimą, už entuziazmą, už jaukią vakarienę. Tegul Jūsų svajonių laiveliai pasiekia tikslą.“

Šis nuostabus A. Žlabio koncertas nepaliko abejingų. Tačiau tie, kurie svečiavosi Paliesiaus dvare visą savaitgalį, patyrė tai, kas greičiausiai ne taip dažnai pasikartos – beveik visą trumpiausią metų naktį A. Žlabys PASAGOS salėje skambino Bachą, nes, anot jo, tiesiog buvo tokia nuotaika. Miegoti tokią naktį išties būtų nedovanotina – gal sužibės kur paparčio žiedas, gal išsipildys į gėlių vainikus įpintos pačios slapčiausios svajonės? Degė dvare ir Joninių laužas, buvo ir dainų, o margaspalvius gėlių vainikus svečiai išplukdė netoli tekančiu srauniu Kančioginos upeliu.
Beje, birželio 23-ąją Paliesaus dvaras sulaukė pirmųjų svečių, atvykusių į dvarą vandens transportu: Krikonių kaimo bendruomenės nariai sėdo iš namų į baidares ir jau po poros valandų buvo Paliesiuje. Ši ilgiausia metų diena išties buvo išskirtinė – popietę PASAGOJE buvo atidaryta vilniečio fotografo Mindaugo NORKAUS foto paroda AKIMIRKOS. Lietuvos televizijoje ir Lietuvos kino studijoje dirbdamas ir su fotoaparatu nesiskirdamas M. Norkus fotografavo čia sutiktus meno žmones – aktorius, režisierius, rašytojus, operatorius… Daugelio jų jau nebėra tarp mūsų, tad šios AKIMIRKOS tampa neįkainojamos. Parodą galite aplankyti iki liepos 26-osios.

Po foto parodos atidarymo visų laukė „Vasaros romansai“. Trečius metus iš eilės Pažaislio festivalis vieną vakarą įsikuria Paliesiaus dvare, ir ši draugystė nežada nutrūkti. O tokios trumpos nakties išvakarėse vargu ar galėjo labiau tikti kitas koncertas negu „Vasaros romansai“. Tarptautinis ansamblis: Dovilė KAZONAITĖ (sopranas), Srđan BULAT (gitara, Kroatija) ir Rūta MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ (fortepijonas) sukūrė nuostabią nuotaiką ir padovanojo romantikos pliūpsnį. Šį koncertą rėmė Kroatijos ambasada.

Netrukus atskubanti Valstybė diena, Liepos 6-oji, irgi žada būti įspūdinga tiems, kurie ilgąjį šventinį savaitgalį planuoja praleisti Paliesiaus dvare – klausysimės koncerto, keliausime prie Valstybės sienos, plauksime baidarėmis, važiuosime automobiliais, dviračiais…Tad iki greito susitikimo.

Algio Jakšto ir Krikonių bendruomenės nuotraukos pasakoja apie nuostabų savaitgalį Paliesiaus dvare.