Paliesiaus dvaras rugsėjo 22-ąją tapo didžiulėmis dirbtuvėmis, kuriose buvo galima susipažinti su Ignalinos krašto amatais ir tuos amatus puoselėjančiais žmonėmis – vyko trečiasis, baigiamasis, projekto „Ignalinos rajono tradicijų tęstinumas“ renginys. Jame taip pat linksmai aidėjo dainos, sukosi šokių rateliai, skambėjo eilės. Renginių ciklas buvo skirtas krašto kultūros tradicijų puoselėjimui ir pristatantis etninę kultūrą ir tautodailę Ignalinos krašto jaunimui bei visai bendruomenei.
Mielagėnų etnografinio ansamblio (vadovė Aldona Černiauskienė) pasirodymu prasidėjusi šventė Paliesiaus dvare šurmuliavo visą dieną. Kadangi ji buvo skirta susipažinti su Ignalinos krašto amatais, tad surengtoje parodoje pristatytas vienas iš jų – audimas. Surengta unikali trijų kartų audėjų darbų paroda, jos ekspozicijoje – šviesios atminties audėjos Elenos Jakštienės (Kuodytės), gyvenusios Ryžiškės kaime, Marijos Popovos iš Popovkos kaimos ir Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės, kuriančios Guntauninkų kaime, darbai. Pastarosios dvi audėjos ne tik pristatė savo darbus parodoje, bet ir surengė edukacinius užsiėmimus. Čia taip pat galėjai susipažinti su kalvyste, kuri itin traukė vaikinus – kalviai Sigitas Kaladinskas ir Albert Karla ne tik eksponavo savo darbus, bet lauke turėjo ir nedidelę kalvę, kur Albert mokė renginio dalyvius, kaip kalti ugnyje iškaitintą metalą, pasakojo, kaip pats pasirinko kalvystę . Tradicinių amatų meistrė, sertifikuota vilnos vėlimo amatininkė Marijona Lukoševičienė dalinosi vilnos vėlimo paslaptimis, dekoratorė Virginija Stasiūnaitė priminė renginio dalyviams liaudiškus ornamentus ir pakvietė patiems išbandyti tapyti. Beje, buvo surengta ir praėjusio renginio metu mokinių sukurtų kuparams puošti naudotų ornamentų darbų parodėlė.
Inese Čepule norinčius supažindino su mezgimo vingrybėmis, skulptorius, drožėjas iš medžio Jonas Grunda pristatė savo darbus, o keramikė Jolanta Bužinskienė buvo apgulta tų, kurie norėjo nusilipdyti kokį daiktą. Sigutės Mudinienės austomis juostomis buvo galima pasigrožėti, kada koncertavo Ignalinos etnografinis ansamblis „Čiulbutė“ – ansamblio vadovė kolektyvo kostiumams pati išaudė juostas. Beje, Mielagėnų etnografinio ansamblio pasirodymą ypač papuošė jaunos mielagėniškės mokinės Gabrielės Čepulytės tarmiškai pasakojamos istorijos. O „Pasagos“ salėje taip pat galėjai pamatyti Laimos Jusienėnės prieš daug metų išsiuvinėtą Paliesiaus dvaro paveikslą.
Projekto „Ignalinos rajono tradicijų tęstinumas“ pirmasis renginys buvo skirtas muzikos instrumentams ir liaudies ornamentams, antrasis – etnografinei muzikai, dainoms ir šokiams, trečiasis – amatams. Renginių globėjas – Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Informacinis rėmėjas – laikraštis „Mūsų Ignalina“.
Nuotraukose – renginio, skirto pristatyti amatams, akimirkos.