Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Žiedais ir muzika pražydusi gegužė Paliesiaus dvare

7MD.LT: Žiedais ir muzika pražydusi gegužė Paliesiaus dvare

Gegužę kaip maži stebuklėliai skleidžias balti vaismedžių žiedai, o Paliesiaus dvare pražys ne tik gamta, bet ir keturi koncertai, pakviesiantys pažinti muzikos stebuklą! Pirmąjį gegužės savaitgalį atvyksta Norvegijos džiazo superžvaigždė Tordas Gustavsenas ir trio, kurie pristatys naujausią albumą „Opening“. Ausdama jaukų minimalizmo, soulo žanrų apklotą, atlikėja Jausmė pakvies susipažinti su kanklėmis eksperimentiniame kontekste. O smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė, Italijos valtornininkas Andrea Mancini ir pianistė Onutė Gražinytė pasiūlys romantikų ir XX a. kompozitorių programą: Johanneso Brahmso, György Ligeti bei Mieczysławo Weinbergo kūrinius. Mėnesį užbaigs iš Italijos kilęs tenoras Donato Ravini, kuris su pianiste Lina Giedraityte kvies prisiminti revoliucingąjį operos tenorą Luciano Pavarotti ir atliks jo mėgtus kūrinius. Tad kviečiame apsilankyti žydinčiame ir skambančiame dvare!


Šaltinis: 7MD.LT

Gegužės 6 d., 19 val. | Tord Gustavsen Trio (Norvegija)

Į Paliesiaus dvarą su nauju albumu sugrįžta tarptautinio pripažinimo sulaukęs Norvegijos džiazo pianistas Tordas Gustavsenas ir jo trio. Aktyviai visame pasaulyje grojantis trio dvaro koncertų salėje pristatys naują albumą „Opening“, jau susilaukusį kritikų liaupsių. Šis 2022 m. su nauju bosistu Steinaru Raknesu įrašų studijos „ECM Records“ išleistas albumas išsiskiria tvirtais, jausmingais muzikiniais pagrindais, virtuozišku soliniu grojimu, leidžia trio sužibėti dar labiau.

Pianistas ir kompozitorius Tordas Gustavsenas su įrašų studija „ECM Records“ yra išleidęs septynis kritikų pripažinimą pelniusius albumus, įrašytus su jo trio ir didesniais muzikiniais kolektyvais. Pianisto individualumo paieškos susilieja su itin atidžiu klausymusi grojant kartu, tad jis iškyla kaip ypatingas atlikėjas ir ansambliuose, ir solo pasirodymuose. Kūriniuose jis supina ir džiazo istoriją, ir refleksyvias „šiaurietiškas“ nuotaikas, ir lyrišką grožį, šitaip išsiskirdamas šiuolaikinės muzikos scenoje.

 

 

 

Gegužės 13 d., 16 val. | Jausmė: kanklės netradiciškai

Paliesiaus dvare skambės kūriniai iš dar vieno albumo, bet visiškai kitokios stilistikos. Tai kanklininkės Jausmės, vienos iš nedaugelio savito braižo atlikėjų, pradėjusios garsinti koncertines kankles už Lietuvos ribų, solinis albumas „Namolio“. Albumas išleistas po daugiau nei penkių metų darbo (muzikiniai projektai, dokumentikos takelio rašymas bendradarbiaujant su BBC, elektroninės muzikos partnerystės, renginių organizavimas) ir gyvenimo Bristolyje (Jungtinė Karalystė). 2020 m. vasarą atlikėja sugrįžo kurti į gimtąją Lietuvą. Muzika įkvėpta gimtųjų miškų, gimtosios kalbos, žmonių istorijų, įvairių muzikantų, ir pasakoja apie jos beveik dešimtmetį trukusią kelionę namo – į gimtinę, į save. Albume skamba autorinės atlikėjos kompozicijos, kuriose ji balsu, dvidešimt devyniomis stygomis, lietuvių bei anglų kalbomis audžia jaukų minimalizmo, soulo žanrų apklotą, padabintą kitų mėgstamų stilių (dub, džiazo, post-rock, elektronikos) elementais. Kartu su Jausme pasirodys kontrabosu, bosine gitara grojantis Gabrielius Rimeika.

 

 

 

Gegužės 20 d., 16 val. | „Hommage à Brahms“

Vyks smuikininkės Barboros Valiukevičiūtės,  violončelininko Povilo Jacunsko ir pianistės Onutės Gražinytės koncertas „Hommage à Brahms“. Visi trio nariai yra pripažinti muzikai. Smuikininkės B. Valiukevičiūtės griežiamų solo ir kamerinės muzikos rečitalių publika klausėsi garsiausiose pasaulio muzikos salėse, ji yra kasmetinio vasaros muzikos festivalio „Music System Italy“ organizatorė, „Music Academy for Young Professionals“ įkūrėja ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorė. Povilas Jacunskas kaip solistas koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų simfoniniu, M. K. Čiurlionio menų mokyklos kameriniu bei Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestrais, Tarptautinio festivalio „Harmos“ jaunimo simfoniniu orkestru (Portugalija), Lietuvos Nacionaliniu Vilniaus styginių kvartetu, mušamųjų ansambliu „Giunter percussions“ ir kt. Pianistė O. Gražinytė 2015 m. už pasiekimus bei aktyvią muzikinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje buvo apdovanota Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, tais pačiais metais ji režisavo ir kūrė dalį muzikos M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientų operai, yra dešimties nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, grojanti svarbiausiose Lietuvos ir užsienio scenose.

 

Gegužės 27 d., 16 val. | Prisimenant Luciano Pavarotti: Donato Ravini (tenoras, Italija), Lina Giedraitytė (fortepijonas, Lietuva)

Koncerte „Prisimenant Luciano Pavarotti“ pasirodys Italijos tenoras Donato Ravini ir pianistė Lina Giedraitytė. O kas nežino didžiojo tenoro Luciano Pavarotti, didžiausiose pasaulio arenose rengusio klasikinės muzikos šou su roko, pop muzikos žvaigždėmis, įkūnijusio vaidmenų daugelyje svarbiausių pasaulio operos teatrų, besistengusio operos meno grožį parodyti plačiai auditorijai, prisivilioti jaunus žmones? Didžiojo tenoro Pavarotti mėgtus kūrinius (operų arijas, neapolietišką klasiką) atliks D. Ravini. Dainininkas Lietuvoje koncertuoja nuo 2015 m., yra atlikęs daugelio žymių itališkų operų tenoro partijas, įrašęs CD, kūręs solines programas Lietuvos, Italijos publikai. Pasirodė su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kameriniu orkestru ir dirigentu Martynu Staškumi, įvairiais atlikėjais bei dirigentais, taip pat spektakliuose pristatytuose Italijoje – Romoje ir Neapolyje. Jam akompanuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pianistė koncertmeisterė Lina Giedraitytė, kuri buvo ilgametė Virgilijaus Noreikos scenos partnerė, dalyvauja teatro pastatymuose, koncertuose ir festivaliuose.