Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Spalis Paliesiaus dvare

7MD.LT: Spalis Paliesiaus dvare

Spalį orai vėsta, vis dažniau užklumpa stiprus vėjas, lietus… Tačiau kartu tai vienas spalvingiausių metų, medžiai pasipuošia įvairiausiomis spalvomis. Dėl to neliūdna, neliūdna ir Paliesiaus dvare! Čia spalio mėnesį įvyks net penki koncertai. Mėnesį pradėsime itin smagiai ir gyvai, leisdamiesi į kelionę su birbynininku Vytautu Kiminiu ir akordeonininku Tadu Motiečiumi po skirtingus laikmečius, kultūras ir muzikos stilius. Spalio vidurį pasitiksime su „Melodijų puokšte“, dovanojama smuikininko Gedimino Dalinkevičiaus ir pianisto Povilo Jaramino. Tada pianistė Hélène Papadopoulos pakvies paklausyti atliekamos nuostabios J. S. Bacho muzikos, o džiazo fenomenas Livio Minafra – keliauti į Mėnulį. Spalį užbaigsime uždaromuoju XIII Tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d’Europa. Lietuva-Italija“ koncertu, kuriame pasirodys gitaros ir violončelės duetas Duo Ciampa‑Piccotti.


Šaltinis: 7MD.LT

Spalio 8 d., 16 val. | Gaublio siuita. Vytautas Kiminius (birbynė), Tadas Motiečius (akordeonas)

Tai edukacinis koncertas ir mažiems, ir dideliems, muzikinė kelionė, supažindinanti su skirtingomis tautomis ir jų kultūra. Koncerte bus galima išgirsti platų muzikinį spektrą, nuo muzikos „senajam stiliui“ iki šiuolaikinių suomių bei lietuvių kompozicijų. Vytautas Kiminius ir Tadas Motiečius pradėjo kartu muzikuoti dar studijų metais LMTA, jie abu aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose ir festivaliuose, yra laimėję ne vieną konkursą ir ne kartą gavę įvairius apdovanojimus.

 

 

 

 

 

Spalio 15 d., 16 val. | „Melodijų puokštė“ – nuo klasikos iki džiazo kompozicijų

Smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir pianistas Povilas Jaraminas atliks koncertines pjeses tiek smuikui ir fortepijonui, tiek solo fortepijonui – muziką, kuri yra patikrinta laiko ir gyvenimo. Gediminas Dalinkevičius buvo kompozitorių namų direktoriumi, Lietuvos valstybinės filharmonijos skyriaus viršininku, direktoriaus pavaduotoju, Kauno kamerinio orkestro kūrėjas, meno vadovas, dirigentas. Jis yra senas Paliesiaus dvaro bičiulis, vienas pirmųjų dvaro studijoje įrašęs kamerinės muzikos kompaktinių plokštelių ir grojęs pirmuosiuose koncertuose dvare. O pianistas Povilas Jaraminas yra puikus improvizatorius ir džiazo interpretatorius, vienas pirmųjų džiazo puoselėtojų Lietuvoje. Jis apdovanotas Gedimino ordino medaliu, yra koncertmeisteris ekspertas, pedagogas.

 

 

 

Spalio 22 d., 16 val. | Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija)

Tai jautrios sielos pianistė, ieškanti gylio muzikoje ir fortepijono atlikimo mene. Nėra nė vienos detalės, kuria ji nepasirūpina atlikdama kiekvieną kūrinį. Vos pradėjus mokytis skambinti, ją kaip mat pakerėjo J. S. Bacho muzika ir į ją pianistė yra labai įsigilinusi – kompozitoriaus kūriniai bus atliekami ir šiame koncerte. „Aš nenoriu tiesiog sugroti J. S. Bacho kūrinius publikai – aš noriu, kad modernioji karta pajustų J. S. Bacho muziką, išgirstų ją“, – taip pianistė kalba apie artėjantį koncertą.

 

 

 

 

 

Spalio 29 d., 16 val.  | XIII Tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d’Europa. Lietuva-Italija“: KELIONĖ Į MĖNULĮ

Į Lietuvą atvyksta garsus pianistas ir muzikos kūrėjas, džiazo fenomenas Livio Minafra, 2005-aisiais, 2008-aisiais ir 2011-aisiais apdovanotas prestižine „Top Jazz Premio“ premija, išleidęs ne vieną albumą, koncertavęs visuose žemynuose. Jo koncertas su video projekcijomis „Kelionė į mėnulį“ – tai duoklė nebyliajam kinui. Ore sklandančiomis improvizacijomis ir modalinėmis harmonijomis, grodamas fortepijonu ir naudodamasis „loop machine“, Livio Minafra nuskraidins klausytojus į mėnulį ir pagerbs prancūzų nebylaus kino genijų George‘ą Mélièsą ir jo filmą „Kelionė į mėnulį“.

 

 

 

 

Spalio 30 d., 14 val.  | XIII Tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d’Europa. Lietuva-Italija“: JOTA (Konkurso „LAZIOSound“ Grand Prix laureatai)

Koncerte pasirodys konkurso „LAZIOSound“ Grand Prix laureatai: duetas „Duo Ciampa-Piccotti“ (Italija): Erica Piccotti (violončelė) ir Gian Marco Ciampa (klasikinė gitara). Šie muzikantai jauni, bet jau yra laimėję daug nacionalinių ir tarptautinių konkursų, gavę ne vieną apdovanojimą, jie aktyviai koncertuoja ir dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Paliesiaus dvare duetas atliks programą „Jota“: klasikinė gitara ir violončelė susivienys ir tyrinės daugiasluoksnį repertuarą, aprėpiantį ir Lotynų Amerikos populiariąją muziką, ir kultūringąją Europos muziką. Klausytojai bus pakviesti į kelionę nuo Ispanijos folkloro iki populiariojo Pietų Amerikos tango, aplankant tokius ikoniškus XX a. kompozitorius kaip M. de Falla, A. Piazzolla ir I. Albenizas.