Pagrindinis > Apie mus skelbia > 7MD.LT: Balandis Paliesiaus dvare

7MD.LT: Balandis Paliesiaus dvare

Paliesiaus dvare atgyja ne tik gamta – koncertų salėje „Pasaga“ nuo balandžio vis dažniau lankysis gyvos muzikos mėgėjai. Šį mėnesį laukia net 6 įspūdingi įvairios muzikos koncertai!


Šaltinis: 7MD.LT

 

Balandžio 2 d. | Petras Geniušas / Liudas Mockūnas

„Dueto kuriamos muzikos neįmanoma įsprausti į vieno konkretaus stiliaus rėmus – virtuozų pokalbyje galima išgirsti romantinės, impresionistinės, šiuolaikinės muzikos, džiazo ir laisvosios improvizacijos nuotrupų, komentarų ir ištisų solo atsivėrimų, tvirtai sukabintų į vientisą garsinių įvykių srautą,“ – taip L. Mockūno bei P. Geniušo muzikavimą apibūdina muzikologė V. Janatjeva.

 

 

 

 

 

 

Balandžio 9 d. | Giedrius Nakas – The Dream I Forgot (džiazas, Lietuva)

Pianistas, kompozitorius ir dainininkas Giedrius Nakas pristatys neseniai išleistą naują džiazo albumą „The Dream I Forgot“ („Sapnas, kurį pamiršau“), kurį 2021 m. pavasarį įrašė Rygoje. „Tai sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti“, – apie pavadinimo reikšmę sako atlikėjas. „The Dream I Forgot“ muzika balansuoja tarp džiazo, klasikos, roko bei filmų muzikos, o atlikimas svyruoja tarp užrašytos ir suimprovizuotos medžiagos, kuri tarsi susipina į vienumą. Kūriniai nėra orientuoti į vien individualų artistiškumą, o daugiau į grupinį skambesį, dramaturginę liniją ir iš lėto išsiskleidžiantį naratyvą, paliekant vietos klausytojo interpretacijoms.

 

 

 

 

Balandžio 15 d. | Brooklyn Rider (styginių kvartetas, JAV)

Garsusis styginių kvartetas iš JAV „Brooklyn Rider“ išsiskiria įspūdingu atlikimo stiliumi ir nenumaldomu muzikinių nuotykių troškimu. Jie gerbia tradiciją, tačiau ja neapsiriboja – nuolat ieško naujovių, eksperimentuoja, žongliruoja disciplinomis. Kvarteto repertuare ir Beethovenas, ir klasikinė persų muzika, ir amerikiečių folkloras, ir šiuolaikiniai kompozitoriai. Koncerto programoje – Gonzalo Grau, Osvaldo Golijov, Franz Schubert ir kt.

 

 

 

 

 

Balandžio 16 d. | Vere Flores – J. Brahms sekstetai styginiams | Bendras Ukrainos ir Lietuvos muzikantų projektas 

Paramos akcijos koncertas – renginio metu skirsime palaikymą bei paramą nuo karo bėgantiems Ukrainos muzikantams. Šią dieną „Pasagos“ scenoje skambės bendras Ukrainos ir Lietuvos muzikantų koncertas.

Jums koncertuos: Oksana Vasylieva (smuikas, Ukraina), Barbora Valiukevičiūtė (smuikas, Lietuva), Kateryna Suprunk (altas, Ukraina), Jurgis Juozapaitis (altas, Lietuva), Olga Driga (violončelė, Ukraina), Povilas Jacunskas (violončelė, Lietuva)

Koncerto programoje skambės: J. Brahms – Styginių sekstetas Nr. 1 B-dur, op. 18, Styginių sekstetas Nr. 2 G-dur, op. 36.

 

 

 

Balandžio 23 d. | Let The Mountain In: KerenDun & Nitai Hershkovits (džiazas, vokalas, fortepijonas, Izraelis)

Skambės vokalistės Keren Dun iš Tel Avivo ir pasaulinio garso pianisto Nitai Hershkovitso iš Niujorko duetas. Ryšys, gimęs tarp šių menininkų, išaugo į kerintį ir dar negirdėtą fortepijono bei vokalo duetą. Nitai ir Keren unikaliai jaučia muziką, kalbą, pasaulį. Nors abu atėjo iš tradicinių džiazo ir klasikinės muzikos mokyklų, mėgsta nuklysti į avangardą, folką, tyrinėti ir narplioti garsus. Koncerto programa „Let The Mountain In“ – tai jųdviejų kelionė, apnuoginanti fortepijono ir balso duetą ir atskleidžianti šio santykio paslaptį. Nitai sako: „Keren vokaliniai gebėjimai – nuo fleitos iki styginių instrumentų garsų – mūsų kuriamai muzikai pridėjo daug įvairių skonių. Tai yra viskas, ko muzikantas gali norėti iš partnerio.“ Keren: „ Žinojome tik tiek, kad ieškosime fortepijono ir balso dermės, nesidangstysime kaukėmis, atsispirsime nuo pirmykščių ir natūralių garsų. Nusprendėme likti intymioje erdvėje, todėl neįtraukėme daugiau instrumentų. Man didžiulė garbė muzikuoti kartu su Nitai. Jo netradicinis požiūris į muziką ir gyvenimą įkvepia.“

 

 

Balandžio 30 d. | Koncertas „Je t’aime!“

Sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Saulė Asevičiūtė ragins atverti širdis meilės jausmui – žmogui, tėvynei, gamtai, gyvenimui… Menininkės pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės arijos iš žinomiausių operų, subtilios prancūzų melodijos, aistringi tango ritmai. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.