Aprašymas
Gruodžio 14 d. į Paliesiaus dvarą pirmąkart atvyksta talentingoji Sakartvelo pianistė Mariam Batsashvili! Ji yra nuolatinė viešnia Londono „Wigmore Hall“ salėje, koncertavo daugiau nei 30 šalių, puikiai pasirodė ne viename konkurse ir jau išleido dvi kompaktines plokšteles. Kviečiame pasirodymo nepraleisti!
„Nors jai dar nėra trisdešimt, ji vis pademonstruoja virtuoziško meistriškumo ir jautrios įžvalgos derinį, kuris toks būdingas jos grojimui“ („The Observer“, Fiona Maddocks, 2022 m. rugpjūčio 6 d.).
Pianistės Mariam Batsashvili muzikavimas tiesiogiai paliečia širdį, o jos garsų spalvos, apgalvotos interpretacijos ir nuostabūs akcentai jaudina ir džiugina klausytojus. Ji taip pat sulaukia daug dėmesio dėl itin sėkmingos veiklos socialiniuose tinkluose, ypač dėl vaizdo pamokų.
Tarptautinio pripažinimo atlikėja sulaukė 2014 m. 10-ajame F. Liszto pianistų konkurse Utrechte. 2016–2017 m. Europos koncertų salių organizacija (ECHO) ją nominavo sezono „Kylančia žvaigžde”. Pianistė atliko pripažintą debiutą Berlyno filharmonijoje, dalyvaudama cikle „Debüt im Deutschlandfunk Kultur“. Kaip BBC Naujosios kartos atlikėja debiutavo Čeltnamo festivalyje, su BBC simfoniniu orkestru bei BBC nacionaliniu Velso orkestru ir su Ulsterio orkestru „BBC Proms“ koncerte. 2019 m. vasarą pasirodė jos pirmasis albumas su „Warner Classics“ leidykla. Antrasis albumas „Romantic Piano Masters“ išleistas 2022 m. rugpjūtį.
Mariam Batsashvili yra nuolatinė Londono „Wigmore Hall“ ir „Klavier-Festival Ruhr“ viešnia. Apskritai ji koncertavo daugiau nei 30 šalių, tarp jų Kinijoje, Pietų Korėjoje, Indonezijoje, Brazilijoje, Pietų Afrikoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Baltijos šalyse, Beniliukso šalyse ir Vokietijoje. Ji debiutavo Vienos Koncertų rūmuose 2021 m. gegužę. Pianistė yra daugelio tokių tarptautinių festivalių kaip Edinburgo tarptautinis festivalis, Diuseldorfo „Schumannfest“, Bonos „Beethovenfest“, Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalis, Milano festivalis „Piano City“ ir Tulūzos festivalis „Piano aux Jacobins“, viešnia. Ji taip pat koncertavo su žymiais simfoniniais orkestrais, tarp jų su Olandijos radijo filharmonijos orkestru, diriguojamu Jameso Gaffigano, Amsterdamo „Concertgebouw“ (atliko F. Liszto Fortepijoninį koncertą Nr. 1), Roterdamo filharmonijos orkestru, diriguojamu Rafaelio Payare’o (P. Čaikovskio Fortepijoninis koncertas Nr. 1) ir Karališkuoju filharmonijos orkestru, diriguojamu Alexanderio Shelley (F. Liszto Fortepijoniniai koncertai Nr. 1 ir Nr. 2).
2023–2024 m. sezoną Mariam Batsashvili pradėjo su koncertu orkestro „Staatskapelle Berlin“ kamerinės muzikos cikle. Kiti svarbiausi sezono įvykiai: jos rečitalių debiutai „de Singel“ centre Antverpene, „Festival de Lisztomanias“ Stokholme, Tokijuje ir Seule, taip pat debiutas orkestre su Tokijo metropoliteno simfoniniu orkestru.
Mariam Batsashvili gimė 1993 m. Tbilisyje, Sakartvele, pirmiausia mokėsi gimtojo miesto E. Mikeladze centrinėje muzikos mokykloje pas Natalią Natsvlishvili, o vėliau tęsė studijas Veimaro aukštojoje Franzo Liszto muzikos mokykloje pas profesorių Grigory Gruzman. 2011 m. laimėjo pirmąją premiją tarptautiniame F. Liszto jaunųjų pianistų konkurse Veimare, o 2015 m. pelnė prestižinį Arturo Benedetti Michelangeli apdovanojimą. Mariam Batsashvili yra „Deutsche Stiftung Musikleben“ stipendininkė, ją remia „The Keyboard Charitable Trust“. Nuo 2017 m. ji yra oficiali „Yamaha“ menininkė.
Informacinis partneris:
Programa
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonate Nr.18 D-Dur KV 576
Sigismond Thalberg – Grande caprice sur des motifs de La Sonnambula, Op. 46
Franz Liszt – Ungarische Rhapsodie Nr. 14, S.244 / 14, f-Moll
– – – – Pertrauka – – – –
Franz Schubert – Impromptus op. 142
Šio koncerto pasiūlymai
Gruodžio 14 d. Paliesiaus dvarą užlies pirmą kartą čia koncertuosiančios Sakartvelo pianistės Mariam Batsashvili fortepijono burtai – o prieš tai kviečiame į šventišką skonių kelionę po skirtingus Prancūzijos vyndarystės regionus.
Visi ragaujami vynai bus raudonieji – bet visi išsiskirs savo skoniais, nulemtais skirtingo auginimo, gaminimo, brandinimo. Galėsite palyginti elegantišką Bordo vyną, maišytą iš kelių vynuogių veislių, su nemaišomu, švariu, grynu, „terroir“ puikiai atskleidžiančiu Burgundijos vynu – o intensyvius Ronos slėnio, kuriame dominuoja „Syrah“ vynuogės, raudonuosius vynus, su lengvesniais Luaros slėnio vynais, dažniausiai daromais iš „Cabernet Franc“ vynuogių.
Degustacijos metu paragausite 8 kruopščiai atrinktus raudonuosius vynus, atspindinčius skirtingus charakterius. Atrasite ne tik naujus skonių pojūčius, bet kartu su gėrimų ekspertu sužinosite apie vynų kilmę, subtilumus bei kitus įdomumus.
Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.
Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA
Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.
Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.
Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.
Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.
Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.
Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760
Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Naujienos