Pagrindinis > Koncertai > „La belle époque”: Mūza Rubackytė (fortepijonas) ir Dmitri Makhtin (smuikas)

„La belle époque”: Mūza Rubackytė (fortepijonas) ir Dmitri Makhtin (smuikas)

Atlikėjai:
Mūza Rubackytė (fortepijonas, Lietuva / Prancūzija / Šveicarija), Dmitri Makhtin (smuikas, Olandija)
Data:
2024 m. Rugpjūčio 24 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
25 - 40 - 50 €

Aprašymas

„La belle époque“ („Gražioji epocha“). Koncerte Paliesiuje pianistė Mūza Rubackytė ir smuikininkas Dmitrijus Makhtinas pristato savo naują albumą, dedikuotą Leopoldo Godowskio ir Karolio Szymanowskio kūrybai smuikui ir fortepijonui. Tai – jau antrasis M. Rubackytės albumas, kuriame ji interpretuoja didžiojo litvako ir spalvingojo lenkų kompozitoriaus muziką. Pirmajame, soliniame albume, pianistė supažindino su 1911 m. parašytais kūriniais – didingąja L. Godowskio Sonata fortepijonui ir žavingais K. Szymanowskio preliudais. Minėtas albumas plačiai įvertintas tarptautiniu mastu – pelnė „Diapason d'Or“ apdovanojimą, taip pat aukščiausią prancūzų leidinio „Télérama“ įvertinimą.
Plačiau

„La belle époque“ („Gražioji epocha“)

Mūzos Rubackytės ir Dmitri Makhtin albumo „Valses Impressions“ pristatymo koncertas Paliesiuje.

Koncerte Paliesiuje pianistė Mūza Rubackytė ir smuikininkas Dmitrijus Makhtinas pristato savo naują albumą, dedikuotą Leopoldo Godowskio ir Karolio Szymanowskio kūrybai smuikui ir fortepijonui. Tai – jau antrasis M. Rubackytės albumas, kuriame ji interpretuoja didžiojo litvako ir spalvingojo lenkų kompozitoriaus muziką. Pirmajame, soliniame albume, pianistė supažindino su 1911 m. parašytais kūriniais – didingąja L. Godowskio Sonata fortepijonui ir žavingais K. Szymanowskio preliudais. Minėtas albumas plačiai įvertintas tarptautiniu mastu – pelnė „Diapason d’Or“ apdovanojimą, taip pat aukščiausią prancūzų leidinio „Télérama“ įvertinimą.

Šiame koncerte pristatoma programa atveria „la belle époque“ – „gražiosios epochos“ – dvasią, pilną žavesio, įkvepiančių idėjų ir ypatingos atmosferos. L. Godowskio ir K. Szymanowskio kūriniai, šios programos ašis – tai spalvingas gražiosios epochos kamerinės muzikos peizažas.


Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė MŪZA RUBACKYTĖ – viena svarbiausių Lietuvos muzikinės kultūros ambasadorių pasaulyje. Pianistė yra tarptautinio Liszto-Bartoko pianistų konkurso Budapešte nugalėtoja – šis 1981 m. jos pelnytas įvertinimas buvo pirmasis tokio masto lietuvių pianisto pripažinimas tarptautinėje erdvėje po beveik penkių dešimtmečių, kai pirmuoju tarptautinio konkurso laureatu 1933 m. tapo Stasys Vainiūnas.

M. Rubackytės tarptautinė karjera – įspūdinga. Pianistė yra grojusi daugelyje prestižinių salių, tarp kurių – Paryžiaus „Salle Gaveau“, Bastilijos opera, Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Bonos „Beethoven-Haus“, Briuselio konservatorija, Tokyo „Casals Hall“, Auklando filharmonija, Buenos Airių „Teatro Colón“, Rio de Žaneiro „Teatro Municipal“, daugelis kitų. Pianistė yra grojusi kartu su Lozanos, „Teatro Colón“, Santjago operos, Bretanės, Hiustono, Portlando, Vašingtono, Virdžinijos, Šiaurės Karolinos, Bafalo ir daugeliu kitų aukščiausios klasės Jungtinių Amerikos Valstijų orkestrų.

Ypatingą vietą M. Rubackytės kūryboje užima vengrų kompozitoriaus Ferenzo Liszto interpretacijos, Jungtinių Valstijų leidinio „Fanfare“ kritikai ją yra pavadinę „viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“. M. Rubackytė yra Tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, kompozitoriaus vardo draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ prezidentė, pianistų konkurso „Lisztofonija“ iniciatorė ir globėja. 2012 m. už F. Liszto kūrybos sklaidą pasaulyje Vengrijos kultūros ministerija M. Rubackytę apdovanojo „Pro Hungarica“ prizu.

Pianistės diskografijoje – daugiau nei 30 albumų. Jos įrašytas trigubas F. Liszto „Klajonių metų“ albumas buvo pripažintas tarptautiniu mastu, puikiai įvertintas „Chicago Tribune“ ir „BBC Music Magazine“. Taip pat M. Rubackytė yra įrašiusi Dmitrijaus Šostakovičiaus „24 preliudus ir fugas“ („Brilliant Classics“), parengusi Ludwigo van Beethoveno, F. Liszto, D. Šostakovičiaus ir kitų kompozitorių koncertų fortepijonui įrašus. 2014 m. M. Rubackytė išleido keturių diskų seriją „Great Lithuanian Live Recordings“ („Doron“). Šviežiausias pianistės ir šios leidybos įmonės bendradarbiavimas – 2021 m.  išleistas albumas su Johanneso Brahmso koncertais fortepijonui Nr. 1 ir Nr. 2.  2020 m. pianistės įrašytas diskas „De la valse á labîme“ („Lyrinx“) buvo įvertintas 41-ojo tarptautinio F. Liszto įrašų vertinimo didžiuoju prizu. Tais pačiais metais leidybos įmonės „Ligia“ išleistas M. Rubackytės interpretuojamų Leopoldo Godowskio ir Karolio Szymanowskio kūrinių albumas gavo prestižinį „Diapason d’Or“ prizą. Naujausias pianistės įrašas, parengtas kartu su smuikininku Dmitrijumi Makhtinu, taip pat skirtas šių dviejų kompozitorių kūrybai, tik šįkart – jų kompozicijoms smuikui ir fortepijonui.

M. Rubackytė nuolatos kviečiama dalyvauti tarptautinių žiuri darbe – F. Liszto vardo konkursuose Utrechte ir Veimare, taip pat konkursuose Parmoje, Budapešte, Venecijoje, Klyvlande, Pretorijos fortepijono konkurse. Ji yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, meistriškumo kursus veda visame pasaulyje – tiek Europoje, tiek Jungtinėse Valstijose ar Pietų Amerikoje, o ypač dažnai – F. Liszto akademijose Budapešte ir Veimare. M. Rubackytė yra Vilniaus fortepijono festivalio įkūrėja ir meno vadovė.

Tarp daugelio kitų pianistei įteiktų įvertinimų – garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Vyriausybės kultūros ir meno premija, Šv. Kristoforo statulėlė, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2021 m. pianistė buvo apdovanota pirmą kartą teiktu Lietuvos nacionalinės filharmonijos įsteigtu apdovanojimu – garbės ženklu „Tarnauju muzikai“.

Pastaraisiais metais pianistės dėmesį ypatingai patraukė Žasliuose gimusio litvako, vieno geriausių visų laikų pianisto Leopoldo Godowskio kūryba – ji yra viena nuosekliausių jo kūrybos interpretuotojų.


Leopoldo Auerio mokyklos tęsėjas, smuikininkas DMITRIJUS MAKHTINAS mokytis muzikos pradėjo ketverių – septintos kartos smuiko virtuozo pirmieji mokytojai buvo jo tėvai. 1990 m. D. Makhtinas pelnė „Jaunųjų muzikų fondo“ stipendiją studijoms Idyllwildo menų akademijoje Kalifornijoje. Tais pačiais metais grojo rečitalius Niujorke, San Franciske, Los Andžele ir Dalase. Paryžiuje D. Makhtinas debiutavo 1997-aisiais. Smuikininkas yra Niccolo Paganinio, Louiso Spohro, Monrealio, Sibelijaus, Praetorios ir kitų konkursų laureatas.

D. Makhtinui yra tekę griežti kartu su Marselio, Honkongo, Prahos, Paryžiaus radijo, Šveicarijos radijo, kitais žymiais orkestrais, diriguojant Sakari Oramo, Jeanui-Claude’ui Casadesusui, Robertui Trevinui ir kitiems batutos meistrams. Tarp D. Makhtino koncertuojant aplankytų salių – Lincolno centras Niujorke, Sankt Peterburgo filharmonija, Paryžiaus „Salle Pleyel“, Amsterdamo „Concertgebouw“ ir daugelis kitų prestižinių scenų. Smuikininkas yra pasirodęs Lisabonos, Nanto „Folles Journees“, Roque d’Antherono, Saint-Denis festivalių scenose.

D. Makhtinas yra puikus kamerinės muzikos interpretuotojas. Tarp jo scenos partnerių – Mūza Rubackytė, Aleksandras Kniazevas, Miguelis da Silva, Renaud Capuçonas ir kiti. Kartu su scenos kolegomis išleisti albumai buvo įvertinti prestižiniais „Choc de la Musique“, „The Gramophone“, „Echo Classic“ ir „Diapason d’Or“ apdovanojimais.

Smuikininkas griežia Jeano-Baptiste’o Vuillaume’o 1863 m. smuiku.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Leopold Godowsky (1870–1938)

Larghetto lamentoso*
Valse macabre*
„Naktinis Tangyras“ („Nocturnal Tangier“)**


Johannes Brahms
(1833–1897)

Sonata smuikui nr. 1 G-dur, op. 78
Vivace ma non troppo
Adagio
Allegro molto moderato


PERTRAUKA


Leopold Godowsky
(1870–1938)

Prisipažinimas (Avowal) ***
Valsas-poema nr. 1***
Valsas poema nr. 2***
Elegie*
Viennese*
Valse*
Tyrolean*

* Iš ciklo „12 impresijų
** Iš ciklo „Triakontameron“
*** Iš ciklo „Keturios poemos“


Karol Szymanowski
(1882–1937)

Trys Paganinio kaprisai, op. 40
Kaprisas nr. 20: Andante dolcissimo. Vivate scherzando
Kaprisas nr. 21: Adagio (molto espressivo ed affettuoso)
Kaprisas nr. 24: Thème varié

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.