Pagrindinis > Koncertai > J. S. Bacho sonatos: Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija / JAV), Marie-Claudine Papadopoulos (smuikas, Prancūzija / Vokietija)

J. S. Bacho sonatos: Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija / JAV), Marie-Claudine Papadopoulos (smuikas, Prancūzija / Vokietija)

Atlikėjai:
Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija / JAV), Marie-Claudine Papadopoulos (smuikas, Prancūzija / Vokietija)
Data:
2024 m. Gegužės 18 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €
VAKARIENĖ

Aprašymas

Dvi seserys – pianistė Hélène Papadopoulos ir smuikininkė Marie-Claudine Papadopoulos – atliks nuostabiai gražias ir istoriškai reikšmingas J. S. Bacho sonatas klavišiniams ir smuikui! Kviečiame visus klasikos gerbėjus praleisti popietę kartu su muzika. Hélène Papadopoulos ir Marie-Claudine Papadopoulos yra pagarsėjusios savo J. S. Bacho muzikos interpretacijomis. Kompozitoriaus muzikiniu palikimu jos abi žavėjosi nuo pat mažens ir jo muzika tapo jų kasdienio gyvenimo dalimi. Jos nuolat atlieka solinius kompozitoriaus kūrinius klavišiniams ir smuikui, abi ieško jo muzikos sąsajų su šiandiena. Seseris sieja jautrumas ir panaši J. S. Bacho muzikos vizija. Tyrinėdamos Sonatas klavišiniams ir smuikui BWV 1014-1017, jos sujungia jėgas ir atranda begalę kūrybinių galimybių. Nuolat gilindamosi į Bacho muziką, atlikėjos kasdien pamato vis naujus aspektus ir būdus atlikti jo muziką. O kadangi įsiklauso į publikos emocinį, intelektualinį ir dvasinį atsaką ir šiuo atsaku praturtina savo grojimą bei introspekciją, kiekvienas jų koncertas tampa skirtinga, unikalia ir nepaprasta patirtimi.
Plačiau

Gegužės 18 d. Paliesiaus dvare dvi seserys – pianistė Hélène Papadopoulos ir smuikininkė Marie-Claudine Papadopoulos – atliks nuostabiai gražias ir istoriškai reikšmingas J. S. Bacho sonatas klavišiniams ir smuikui! Kviečiame visus klasikos gerbėjus praleisti popietę kartu su muzika.

Hélène Papadopoulos ir Marie-Claudine Papadopoulos yra pagarsėjusios savo J. S. Bacho muzikos interpretacijomis. Kompozitoriaus muzikiniu palikimu jos abi žavėjosi nuo pat mažens ir jo muzika tapo jų kasdienio gyvenimo dalimi. Jos nuolat atlieka solinius kompozitoriaus kūrinius klavišiniams ir smuikui, abi ieško jo muzikos sąsajų su šiandiena. Seseris sieja jautrumas ir panaši J. S. Bacho muzikos vizija. Tyrinėdamos Sonatas klavišiniams ir smuikui BWV 1014-1017, jos sujungia jėgas ir atranda begalę kūrybinių galimybių. Nuolat gilindamosi į Bacho muziką, atlikėjos kasdien pamato vis naujus aspektus ir būdus atlikti jo muziką. O kadangi įsiklauso į publikos emocinį, intelektualinį ir dvasinį atsaką ir šiuo atsaku praturtina savo grojimą bei introspekciją, kiekvienas jų koncertas tampa skirtinga, unikalia ir nepaprasta patirtimi.

Koncerte Paliesiaus dvare bus atliekamos J. S. Bacho sonatos klavišiniams ir smuikui BWV 1014-1017. Tai pirmos modernios duetinės sonatos, kuriose klavišiniai nebėra tik akomponuojantis instrumentas, bet tampa lygiaverčiais smuikui. Sonatos BWV 1014-1017 yra neįtikėtinai įvairiapusiškos, kiekviena jų pasižymi savitais požymiais ir charakteriu. Lėtosios dalys kaitaliojasi su neįtikėtinai gražiomis melodingomis linijomis ir su greitomis kontrapunktinėmis dalimis, reikalaujančiomis klavišininko ir smuikininko virtuoziškumo.

Pianistė Hélène Papadopoulos gimė Paryžiuje, Prancūzijoje, ir besąlygiškai prisirišo prie šio Šviesos miesto, kuriame gyveno Balzako, Prousto, Beauvoir ir Hemingway’aus knygų personažai. Ji pradėjo studijuoti fortepijoną Strasbūro konservatorijoje, Amy Lin klasėje. Pianistė gavo koncerto diplomą su aukščiausiu įvertinimu, po to grįžo į Paryžių ir įstojo į „École Normale de Musique Cortot“, kur mokėsi pas Jean-Marc Luisada.

Nuo pat studijų pradžios, J.S. Bacho muzikinis palikimas buvo jos įkvėpimo ir darbų šaltinis. Kadangi studijų metais Strasbūre ji taip pat mokėsi groti klavesinu su Aline Zylberajch, pianistė išmoko groti pagal barokinę stilistiką, repertuare atsirado daug barokinės muzikos. Hélène Papadopoulos pasižymi nenurimstančiu intelektu ir nuolat ieško naujų žinių bei kūrybos šaltinių. Ji yra IRCAM / Sorbonos universiteto kompiuterinės muzikologijos daktarė. Niujorke, kurio energija muzikantė susižavėjo ir į kurį persikėlė gyventi, ji išleido Leonhard Euler (1707–1783) muzikos teorijos veikalą su savo komentarais.

H. Papadopoulos groja ir kaip solistė, ir kaip kamerinės muzikos atlikėja Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Pastaraisiais metais ji intensyviai atlieka J. S. Bacho muziką klavišiniams ir šį sezoną su keturių koncertų ciklu pristato visą J. S. Bacho „Clavier-Übung“ (Partitas klavišiniams, Itališkąjį koncertą, Prancūziškąją uvertiūrą, Keturis duetus ir Goldbergo variacijas) bei visas J. S. Bacho sonatas klavišiniams ir smuikui BWV 1014-1019. Pastaruoju metu ji koncertavo „Union Arts Center“ Niujorke, „An die Musik Live“ Baltimorėje, „Piano Forte“ Čikagoje.

Štai ką atlikėja sako apie J. S. Bacho muziką: „Šioje kelionėje man svarbu ne tik sugroti J. S. Bacho muziką publikai. Taip pat noriu susieti šią muziką su jaunosiomis kartomis jas mokydama, užmegzti ryšį tarp Bacho ir šiuolaikinės epochos kviesdama kompozitorius galvoti apie naujas jo muzikos įkvėptas kalbas. Taip pat noriu sukurti ryšius tarp šios muzikos ir šiandieninio pasaulio, kontekstualizuoti ją dabartinėje socialinėje, kultūrinėje ir istorinėje aplinkoje.“

Hélène Papadopoulos yra tarptautinės asociacijos „Bachas XXI amžiuje“, kuri nagrinėja J. S. Bacho palikimą šiuolaikinėje muzikoje ir kvestionuoja praeities epochos muzikos gyvybingumą naujoje XXI a. technologinėje ir socialinėje aplinkoje, viena iš įkūrėjų ir narių. 2023 m. ji perėmė meninį vadovavimą garsiame muzikos festivalyje „Festival aux Chandelles“ Sainte-Marie-aux-Mines komunoje Prancūzijoje, kur irgi skambės J. S. Bachas.

Marie-Claudine Papadopoulos užaugo Strasbūre, o smuiku groti pradėjo būdama penkerių. 2012 m. Marie-Claudine buvo apdovanota pirmąja premija „Deutsche Wirtschaft“ surengtame konkurse „Ton und Erklärung“ Miunchene. Nuo to laiko ji koncertavo kaip solistė su daugeliu orkestrų, tarp jų su Miuncheno „Münchner Rundfunkorchester“, „Göttinger Symphoniker“, „Sinfonia Varsovia“, „Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz“, „Capella Istropolitana“, „Orquestra do Norte“, „Kurpfälsisches Kammerorchester“, „Schlesische Philharmonie“, „Slovak Sinfoniett“, San Pedro Sula filharmonijos orkestru ir Slovakijos valstybiniu filharmonijos orkestru. Atlikėja studijavo smuiką Ana Haas ir Alexis Galpérine klasėse Strasbūro nacionalinėje konservatorijoje, kurią, būdama 14 metų, baigė su aukščiausiu įvertinimu. 2002 m. ji pradėjo mokytis Ulf Hoelscher klasėje Karlsruhės aukštojoje muzikos mokykloje, kur 2011 m. įgijo magistro laipsnį. 2017 m. Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje konservatorijoje jai suteiktas Menininkės diplomas („Diplôme d’artiste“).

Marie-Claudine groja su keliais kamerinės muzikos ansambliais ir yra dalyvavusi daugelyje svarbių festivalių, tarp jų „Festival Radio France“, „Festival der Nationen“ (Bad Wörishofen meistely), „Heidelberger Frühling“, Herakliono vasaros festivalyje (Graikija), „Murten Classics“ (Šveicarija), „Festival di musica da camera in Cervo“ (Italija), „Imnufest“ (Hondūras).

Marie-Claudine buvo tarptautinių konkursų laureatė, tarp kurių galima paminėti DAAD-Preis, Felixo Mendelssohno-Bartholdy konkursą, Oldenburgo promenados ir Henri Marteau konkursus – pastaruosiuose žiuri jai skyrė specialų apdovanojimą už geriausią J. S. Bacho kūrinių interpretaciją. Atlikėją remia Mejerio fondas ir „Rotary“ klubas, ji taip pat yra gavusi prestižinį Zalcburgo „Kulturfonds“ prizą. Nuo 2021 m. kovo mėn. pagal iniciatyvą „Neustart Kultur“ Marie-Claudine Papadopoulos yra „Deutscher Musikrat“ stipendininkė.

Ji įrašė penkias kompaktines plokšteles, iš kurių dvi skirtos retoms J. Haydno sonatoms. Jos diskografijoje taip pat yra radijo įrašų SWR, SWR 2, „BR-Klassik“, „France Musique“, „France 3“ ir kitiems kanalams. Trokšdama mokyti ir perduoti savo meilę muzikai, Marie-Claudine 2008 m. kartu su violončelininku Alexandre Vay įkūrė Vasaros kamerinės muzikos akademiją Pajūrio Truvilyje, kurioje dėsto kiekvieną vasarą.

Marie-Claudine nuo 2016 m. groja nuostabiu 1646 m. Niccolò Amati smuiku, kurį jai paskolino privatus kolekcininkas.

 

Pasiklausyti: https://www.youtube.com/watch?v=Agqe8kUG1Eo

 

 

Informacinis partneris:

     

Programa

J. S. Bach – sonatos klavišiniams ir smuikui BWV 1014-1017.

Sonata in B minor, BWV 1014
1. Adagio
2. Allegro
3. Andante
4. Allegro

Sonata in A major, BWV 1015
1. [Andante]
2. Allegro assai
3. Andante un poco
4. Presto

Sonata in E major, BWV 1016
1. Adagio
2. Allegro
3. Adagio ma non tanto
4. Allegro

Sonata 4 in C minor, BWV 1017
1. Largo
2. Allegro
3. Adagio
4. Allegro

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Eršketo filė, keptos kaliaropės, grietinėlės česnakų padažas

27.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Eršketo filė | Desertas)

48.00 Į krepšelį

Anties krūtinėlė, kalafiorų salierų tyrė, bruknių padažas

26.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Anties krūtinėlė | Desertas)

47.00 Į krepšelį

Kiaulienos skruostai, bulvių košė su raugintais kopūstais, kreivabudės, rudasis padažas

16.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Kiaulienos skruostai | Desertas)

37.00 Į krepšelį

Įvairiaspalvės morkos, morkų apelsinų padažas, kepintos kanapių sėklos ir riešutai, topinambų traškučiai

11.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Įvairiaspalvės morkos | Desertas)

32.00 Į krepšelį

Desertas: Juodasis miškas

6.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.

PRANCŪZIŠKAS SAVAITGALIS PALIESIAUS DVARE | SPECIALUS PASIŪLYMAS

Pakeliaukite po Prancūziją neišvykdami iš Lietuvos su specialiu Paliesiaus dvaro pasiūlymu! Gegužės 18 d. praleiskite klausydami dviejų talentingų Prancūzijos atlikėjų muzikos ir mėgaudamiesi degustacine 5 patiekalų vakariene, gurmaniškumu nenusileidžiančia Paryžiaus restoranų skoniams.

Koncertuos dvi seserys, pagarsėjusios savo J. S. Bacho muzikos interpretacijomis: pianistė Hélène Papadopoulos ir smuikininkė Marie-Claudine Papadopoulos. Pasinaudodami pasiūlymu, atlikėjas galėsite stebėti iš vietų su geriausiu vaizdu. O paglosčius sielą muzika, kviesime atrasti ir skonio potyrius, ragaujant subtilų jautienos tartarą, švelnų žuvies sultinį, nuodėmės vertą desertą „Juodasis miškas“ ir kruopščiai paruoštą pasirinktinį pagrindinį patiekalą: eršketo filė su keptomis kaliaropėmis, anties krūtinėlę su bruknių padažu ir kitus.

Plačiau

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.