Pagrindinis > Koncertai > De España vengo (Ateinu iš Ispanijos)

De España vengo (Ateinu iš Ispanijos)

Atlikėjai:
Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2024 m. Balandžio 20 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Šiltas, jaukus susitikimas su atlikėjais ir dar karštesnė jo muzika – viskas, ko reikia, kad po koncerto „Ateinu iš Ispanijos“ jaustumėtės kaip po saulėtų atostogų. Trumpam pamirškite žiemos šaltį ir atvykite paklausyti puikių atlikėjų perteikiamų aistringų ispaniškų dainų!
Plačiau

Dvi profesionalios atlikėjos susibūrė sukurti ugningą ispaniškos muzikos fiestą. Nepaprasto grožio, kerinčios ispaniškos dainos, jautrios, meilę piešiančios melodijos, aistra pulsuojantys temperamentingi ritmai… De España vengo! Ateinu iš Ispanijos! – išgirskite pačias gražiausias, labiausiai numylėtų Ispanijos kompozitorių sukurtas dainas. Muzika, kuri jaudina, muzika, nepaliekanti abejingų!

Kiekviena programoje skambėsianti daina – tai ne tik virtuoziška melodija ir temperamentingas ritmas, bet ir pasakojama istorija. Pirmiausia, tai koncerto pavadinimą įkvėpusi Pablo Luna‘os daina „De España vengo“ („Esu iš Ispanijos“), kurioje solistė įtikins, kad visa jos siela ir kūnas yra iš Ispanijos. Trys Enrique Granados dainos iš ciklo „Canciones amatorias“ („Meilės dainos“) atskleis tai, kas aistringoms meilės istorijoms suteikia dramatiškumo. Tai – pavydas, ašaros ir pasiaukojimas dėl meilės. Kituose kūriniuose bus apdainuotos pietiečiams būdingos juodos aistringos akys, kurios geba mylėti ir apgauti, taip pat tikros meilės paieškos bei jausmai kompozitorių tėvynei Ispanijai.

Ispaniškoje muzikoje užkoduota magija, kuri geba užkaitinti net ir šalčiausią kraują. Nors abi atlikėjos lietuvės, jų artistiškumas įtikins, kad jos ką tik atvyko iš saulėtosios Ispanijos.

Nuostabų savo balsą dovanos Aistė Pilibavičiūtė – viena ryškiausių jaunosios kartos operos solisčių. Tarptautinių konkursų laureatė aktyviai koncertuoja žymiausiose Lietuvos ir užsienio salėse, kuria vaidmenis pagrindinėje mūsų šalies operos scenoje – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame 2019 metais buvo įvertinta Metų operos solistės apdovanojimu.

Dainininkė labai vertina kiekvieną kelyje pasitaikantį kūrybinį iššūkį. Ar tai būtų pagrindinis vaidmuo klasikinėje operoje (Mimi G. Puccini operoje „Bohema“, Džuljeta V. Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“), ar didelio šiuolaikinio kūrinio premjera (Neringa operoje-triptike „Neringa“), visur ji geba ne tik įveikti atsakingas užduotis, bet ir savo personažu įtikinti visus klausytojus, nepalikti abejingų savo kolegų bei muzikos kritikų. Koncerto „Ateinu iš Ispanijos“ publikos laukia kitokia patirtis – solistė įsijaus į aistringos ispanės vaidmenį, tačiau ją matysite ir pažinsite daug artimiau, nei didelėje teatro scenoje.

Kartu su A. Pilibavičiūte muzikuos pianistė Nijolė Baranauskaitė. Svarbi jos veiklos sritis – bendradarbiavimas su dainininkais ir instrumentalistais. Koncertmeisterės profesiniai pasiekimai įvertinti ne vienu apdovanojimu. Tarptautinių konkursų laureatė tuo neapsiriboja – rengia ir solines programas. Šiame koncerte išgirsime ir kelis ispaniškus kūrinius fortepijonui solo.

Šiltas, jaukus susitikimas su atlikėjais ir dar karštesnė jo muzika – viskas, ko reikia, kad po koncerto „Ateinu iš Ispanijos“ jaustumėtės kaip po saulėtų atostogų. Trumpam pamirškite žiemos šaltį ir atvykite paklausyti puikių atlikėjų perteikiamų aistringų ispaniškų dainų!

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Pablo Luna (1879 – 1942) „De España vengo“ iš sarsuelos El niño judío

Enrique Granados (1867 –1916) – Iš dainų ciklo Canciones amatorias
„Mañanica era“
„No lloreis, ojuelos“
Gracia mía

Danzas españolas / Ispaniški šokiai
„Andaluza“

Fernando J. Obradors (1897–1945) – Iš dainų ciklo Canciones clásicas españolas
„Con amores la mi madre“
„Dos cantares populares“ („Del cabello más sutil“)
„Coplas de Curro Dulce“
„El vito“

Ernesto Lecuona – Andalūziška siuita „Malagueña“

Manuel de Falla (1876-1946) – „Tus ojillos negros“

Miguel Sandoval (1902-1953) – „Adiós mi tierra“

David Peña Dorantes„Orobroy“

Francisco Asenjo Barbieri (1823 – 1894) – „Canción de Paloma” iš sarsuelos El barberillo de Lavapiés

José María Cano Andrés  (1959 – ) – „Hijo de la luna“

Agustin Lara (1900-1959) – „Granada“

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Eršketo filė, keptos kaliaropės, grietinėlės česnakų padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Eršketo filė | Desertas)
Nebeturime
Anties krūtinėlė, kalafiorų salierų tyrė, bruknių padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Anties krūtinėlė | Desertas)
Nebeturime
Kiaulienos skruostai, bulvių košė su raugintais kopūstais, kreivabudės, rudasis padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Kiaulienos skruostai | Desertas)
Nebeturime
Įvairiaspalvės morkos, morkų apelsinų padažas, kepintos kanapių sėklos ir riešutai, topinambų traškučiai
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Įvairiaspalvės morkos | Desertas)
Nebeturime
Desertas: Juodasis miškas
Nebeturime

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.