Pagrindinis > Koncertai > ARMONAS – USS DUO: „Romantiškos nuotaikos su violončele ir fortepijonu“

ARMONAS – USS DUO: „Romantiškos nuotaikos su violončele ir fortepijonu“

Atlikėjai:
ARMONAS USS DUO: Rimantas Armonas (violončelė), Irena Uss (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2024 m. Birželio 15 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

„Armonas-Uss Duo“ koncertuoja nuo 1977 m. Per 45 kūrybinės veiklos metų surengta daugiau kaip 800 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Austrijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, Olandijoje, Čekijoje, Latvijoje, Alžyre, Baltarusijoje. Atlikėjai koncertavo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje („Muzikos ruduo“, „Gaida“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, „Marių klavyrai“, Pažaislio, Thomo Manno, Kristupo, Klaipėdos violončelės festivaliuose) ir užsienyje -„Klassik im Grünen“ ir „Cellisten der Welt“ (Vokietija), „Krakowska wiosna wiolonczelowa“ (Lenkija), „Music Niagara“ (Kanada). „Armonas-Uss Duo“ parengė per 20 koncertinių programų. Tarp dažniausiai Lietuvoje ir užsienyje atliekamų minėtinos „Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui“, „Lietuviškas rapsodas“, „Baltijos šalių muzika“, „Rytų Europos kompozitorių kūriniai violončelei ir fortepijonui“, „…vers le 21ᵐᵉ siècle“, „Lietuvių kompozitorių kūriniai fortepijoniniam trio“ (su smuikininke Ingrida Armonaite-Galiniene). 2003 m. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvykęs Armonų trio koncertas buvo transliuojamas per Euroradiją į 17 Europos šalių.
Plačiau

„Karališkas muzikos ir laikysenos derinys! Galbūt todėl šis duetas visada žėri atradimais ir niekada nebūna nuobodus. Nes vesti klausytoją, lyg muzika gimtų čia ir dabar, subtiliai šypsotis, kai širdy – liūdesys, džiaugsmą ir valingumą reikšti ne ką mažiau sublimuotai geba tik brandos, intelekto ir dvasios nestokojantieji. <…> Nesuklysiu pasakiusi, kad „Armonas-Uss Duo“ yra nacionalinio muzikinio paveldo garantas.“ – Daiva Tamošaitytė, Muzikos barai

Šis duetas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. Pianistė Irena Uss ir violončelininkas Rimantas Armonas – pripažinti lietuvių šiuolaikinės muzikos propaguotojai. Atlikėjai kūrybingai bendradarbiauja su Lietuvos kompozitoriais, dažnai inspiruodami naujų kūrinių atsiradimą. Jie yra parengę daugiau kaip 50 lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių pasaulinių premjerų. Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių yra atlikę J. Andrejevo, F. Bajoro, O. Balakausko, V. Barkausko, V. Bartulio, V. Bagdono, R. Bartkevičiūtės, J. Bašinsko, Z. Bružaitės, A. Bružo, V. Germanavičiaus, A. Jasenkos, J. Juozapaičio, Ch. Halkos (JAV), A. Kubiliūno, A. Kučinsko, V. Laurušo, J. Lechavičiaus, V. Minioto, R. Motiekaičio, D. Prusevičiaus, A. Šenderovo, R. Šileikos, V. Švedo, K. Vasiliauskaitės opusus. Kompozitoriai yra dedikavę nemažai kūrinių šiam duetui.

„Armonas-Uss Duo“ koncertuoja nuo 1977 m. Per 45 kūrybinės veiklos metų surengta daugiau kaip 800 koncertų Lietuvoje ir užsienyje – Austrijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, Olandijoje, Čekijoje, Latvijoje, Alžyre, Baltarusijoje. Atlikėjai koncertavo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje („Muzikos ruduo“, „Gaida“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, „Marių klavyrai“, Pažaislio, Thomo Manno, Kristupo, Klaipėdos violončelės festivaliuose) ir užsienyje: „Klassik im Grünen“ ir „Cellisten der Welt“ (Vokietija), „Krakowska wiosna wiolonczelowa“ (Lenkija), „Music Niagara“ (Kanada). „Armonas-Uss Duo“ parengė per 20 koncertinių programų. Tarp dažniausiai Lietuvoje ir užsienyje atliekamų minėtinos „Lietuvių kompozitorių muzika violončelei ir fortepijonui“, „Lietuviškas rapsodas“, „Baltijos šalių muzika“, „Rytų Europos kompozitorių kūriniai violončelei ir fortepijonui“, „…vers le 21ᵐᵉ siècle“, „Lietuvių kompozitorių kūriniai fortepijoniniam trio“ (su smuikininke Ingrida Armonaite-Galiniene). 2003 m. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvykęs Armonų trio koncertas buvo transliuojamas per Euroradiją į 17 Europos šalių.

Apie 150 kūrinių duetas įrašė Lietuvos ir užsienio šalių radijo fondams, išleido garso kasečių, kompaktinių plokštelių ir vaizdo įrašų (DVD). Atlikėjų kūrybinė veikla ne kartą pristatyta LRT muzikinėse laidose. Violončelininkas Rimantas Armonas ir pianistė Irena Uss yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai, savo turtingą atlikėjų patirtį perduoda studentams – naujajai šalies muzikų kartai.

„Šis išoriškai kuklus, nes visai nesireklamuojantis, ansamblis yra viena aukščiausio profesinio lygio ir tvirčiausių mūsų muzikos kultūros atramų.“ – Rita Nomicaitė, 7 meno dienos

„Gausiai susirinkę itin atidūs klausytojai buvo pakerėti svaiginančio puikių atlikėjų virtuoziškumo, gilaus ir spalvingo instrumentų skambėjimo, įtikinamos interpretacijos bei artistų dvasingumo…“ – Guy Bonnemain

„Du stulbinantys artistai iš Lietuvos.“ – „La Depeche Toulous“

 

Rimantas Armonas – violončelininkas, profesorius, LMTA Kamerinio ansamblio katedros vedėjas, Lietuvos Respublikos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas (2017 m.), „Auksinio disko“ laureatas (2005 m.), kamerinių ansamblių ARMONAS-USS DUO ir ARMONŲ TRIO narys.

1959–1970 m. mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, 1970–1975 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 1975–1978 m. tobulinosi Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos aspirantūroje. 1980 m. laimėjo I vietą ir laureato vardą tarptautiniame violončelininkų konkurse Minske (Baltarusija).

Nuo 1978 m. Rimantas Armonas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Nuo 1994 m. yra docentas, o nuo 2003 m. – profesorius. 1986–1988 m. dėstė violončelės specialybę Alžyro nacionaliniame muzikos institute („L’Institut National de Musique d’Algérie“). 2000–2010 m. vadovavo LMTA Kauno fakulteto styginių instrumentų katedrai. 1993–1996 m. ir 2003–2007 m. dėstė M. K. Čiurlionio menų mokykloje. 2010–2019 m. buvo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius. Nuo 2018 m. yra LMTA Kamerinio ansamblio katedros vedėjas.

Rimantas Armonas kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis gastroliavo daugelyje užsienio šalių: Austrijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Japonijoje, Kanadoje, Latvijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Singapūre, Alžyre, Baltarusijoje, Moldovoje, Sakartvele, Rusijoje ir Ukrainoje; dalyvavo prestižiniuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje: Pažaislio festivalyje, T. Manno festivalyje, Šv. Kristoforo vasaros festivalyje, festivaliuose „Gaida“, „Marių klavyrai“, Tarptautinė Violončelės savaitė, Klaipėdos violončelės festivalyje (Lietuva); „Niagara music“ (Kanada), „Klassik im Grünen“, „Celissten der Welt“ (Vokietija), Trečiajame Pasauliniame Violončelės kongrese (Kobė, Japonija). Kaip solistas koncertavo su Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių filharmonijų, Baltarusijos radijo ir TV, Kauno, Klaipėdos simfoniniais orkestrais, Lietuvos, Kauno, Klaipėdos bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, Camerata Klaipėda, diriguojant S. Sondeckiui, M. Dvarionaitei, D. Katkui, J. Domarkui, M. Pitrėnui, M. Barkauskui (Lietuva), P. Bermanui (Italija), O. Grangeanui (Prancūzija), N. Engelbrechtui, E. Leonovui (Baltarusija), B. Raiskiui (Rusija). 2003 m. Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje įvyko „Armonų trio“ koncertas, kuris buvo transliuojamas per Euroradiją į 17 Europos šalių.

Rimantas Armonas nuolat kviečiamas vadovauti violončelės meistriškumo kursams bei interpretacijos seminarams Suomijoje (1991–1992), Baltarusijoje (1994, 2003, 2004), Latvijoje (1996, Academia Baltica’97, 2015), Olandijoje (2001), Švedijoje (2004, 2006) Vokietijoje (2003, 2006, 2008, 2012), Belgijoje (2008, 2011), Prancūzijoje (2010), Lenkijoje (2010, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019). Pastoviai teikia metodinę paramą ir dalinasi savo pedagogine bei koncertine patirtimi su Lietuvos ir užsienio violončelės pedagogais.

Prof. Rimanto Armono violončelės klasę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė per 40 violončelininkų. Jų tarpe – tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai: E. Armonas, M. Bačkus, E. Daunytė, D. Jakštas, J. Kulikauskas, I. Pikalavičiūtė, G. Pyšniak, D. Stabinskas, A. Storyk, T. Šatas, R. Vaitkevičius. M. Bačkus – Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso ir festivalio organizatorius, D. Stabinskas yra festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas ir baroko orkestro „Consortas“ vadovas. E. Armonas – Darmštadto „Kammermusikreihe“ meno vadovas, fortepijoninio trio „Trio Guadanini“ narys; J. Kulikauskas yra NIKO dalyvis; R. Vaitkevičius – styginių kvarteto „Mettis‘ narys, LNOBT orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, LMTA dėstytojas, I-jo Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso laureatas, E. Daunytė – Čiurlionio kvarteto violončelininkė, LMTA dėstytoja; G. Pyšniak – įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra LMTA dėstytojas, rengia muzikinius-edukacinius projektus ir konkursus jauniems Lietuvos atlikėjams. D. Jakštas – Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertmeisteris, LMTA dėstytojas, o T. Šatas – Kauno muzikinio teatro orkestro koncertmeisteris, VDU Muzikos akademijos dėstytojas.

Rimantas Armonas buvo ir yra kviečiamas nacionalinių ir tarptautinių konkursų žiuri nariu: tarptautiniame violončelininkų konkurse Kišiniove, Moldovoje (1989), M. Jelskio tarptautiniame styginių instrumentų atlikėjų konkurse Minske, Baltarusija (2003), K. Wilkomirskio violončelininkų konkurse Poznanėje, Lenkija (2010–2022; paskutiniame – 2022 m, konkurse buvo konkurso žiuri pirmininkas), XVII K. Bacewicz kamerinės muzikos konkurse Lodzėje, Lenkija (2010); Lietuvoje – tarptautiniame D. Geringo violončelės konkurse Klaipėdoje (2017, 2019, 2023), tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Gradus ad Parnassum“ Kaune (2001, 2004, 2007, 2010, 2013, 2016), tarptautiniame studentų koncertmeisterių ir kamerinių ansamblių konkurse Klaipėdoje (2005, 2007), tarptautiniame jaunųjų atlikėjų kamerinės ir džiazo muzikos festivalyje-konkurse „Sąskambiai 2005“ Vilniuje, tarptautiniame styginių ir kamerinių ansamblių konkurse „Impresijos“ Klaipėdoje (2021), kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“ Anykščiuose (2020, 2022), R. Katiliaus Lietuvos jaunųjų atlikėjų stygininkų konkurse Vilniuje (2005 – 2017), buvo J. Urbos jaunųjų stygininkų konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Vilniuje (2009, 2011, 2018).

Profesorius Rimantas Armonas taip pat kviečiamas baigiamųjų egzaminų komisijos pirmininku Lietuvos ir užsienio aukštosiose muzikos mokyklose bei muzikos mokyklose: Estijos muzikos akademijoje, M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Kauno J. Gruodžio konservatorijoje, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, Kauno I-je muzikos mokykloje, Klaipėdos E. Balsio meno mokykloje.

Rimanto Armono repertuare gausu klasikinės ir šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Tačiau violončelininkas ypač aktyviai propaguoja lietuvių kompozitorių šiuolaikinę muziką, skirdamas šioje veikloje eilę krypčių – kūrinio inicijavimą, premjerinį atlikimą, tolesnį jo propagavimą, muzikinio teksto redagavimą, kūrinio įrašo atlikimą, jo fiksavimą (CD, fondiniai radijo įrašai, koncertiniai įrašai) bei natų leidybą. Jis yra daugelio šiuolaikinių muzikos kūrinių pirmasis atlikėjas, parengęs per 50 lietuvių ir kitų šalių kompozitorių kūrinių – J. Andrejevo, F. Bajoro, O. Balakausko, V. Barkausko, V. Bartulio, V. Bagdono, R. Bartkevičiūtės, J. Bašinsko, Z. Bružaitės, A. Bružo, V. Germanavičiaus, R. Groba (Ispanija), A. Jasenkos, J. Juozapaičio, J. Jurkūno, Ch. Halka (JAV), A. Kubiliūno, A. Kučinsko, V. Laurušo, J. Lechavičiaus, A. Martinaičio, Ž. Martinaitytės, V. Minioto, R. Motiekaičio, N. Mudraja (Rusija), D. Prusevičiaus, A. Šenderovo, R. Šileikos, V. Švedo, R. Ščedrino (Rusija), K. Vasiliauskaitės kūrinių pasaulines premjeras; per 150 opusų atlikėjas įrašė Lietuvos ir užsienio radijo stotims, įvairiose šalyse išleido aštuonis kompaktinius diskus.

Jis redagavo, parengė spaudai ir išleido daugiau kaip 25 lietuvių kompozitorių (J. Andrejevo, V. Bagdono, F. Bajoro, O. Balakausko, V. Barkausko J. Bašinsko, Z. Bružaitės, V. Germanavičiaus, J. Juozapaičio, A. Kučinsko, B. Kutavičiaus, A. Malcio, O. Narbutaitės, A. Šenderovo, R. Šileikos, J. Širvinsko, V. Švedo) kūrinius violončelei solo, violončelei su fortepijonu, fortepijoniniam trio bei kitiems kameriniams ansambliams.

Rimantas Armonas apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidento (2005), Lietuvos Respublikos Kultūros ministro (2012) ir Lietuvos Respublikos Švietimo ministro (2012) Padėkos raštais. 2017 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui ARMONAS-USS dueto nariui Rimantui Armonui buvo skirta LR vyriausybės kultūros ir meno premija.

Lietuvių kompozitorių muzikos sklaidą Lietuvoje ir užsienio šalyse violončelininkas Rimantas Armonas mato pagrindine savo, kaip muziko, misija.

 

Irena Uss – žymi Lietuvos pianistė, kamerinės muzikos atlikėja, Lietuvos Respublikos vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė (2017 m.), profesorė, LMTA Koncertmeisterio katedros vedėja, kamerinių ansamblių ARMONAS-USS DUO ir ARMONŲ TRIO narė. 1977 m. su pagyrimu baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kamerinės muzikos interpretacijos ir akompanimento meno srityje tobulinosi žymių menininkų M. Rostropovičiaus, D. Šafrano, Yo-Yo Ma meistriškumo kursuose.

Dėstė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, 1986–1988 m. buvo Alžyro nacionalinio muzikos instituto („L’Institut National de Musique d’Algérie“) fortepijono profesorė. Nuo 1989 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Koncertmeisterio katedroje, yra docentė (nuo 1998 m.), profesorė (nuo 2007 m.). Nuo 2010 m. vadovauja Koncertmeisterio katedrai ARMONAS-USS dueto, ARMONŲ Trio bei įvairių ansamblių sudėtyje. Irena Uss koncertavo Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Belgijoje, Olandijoje, Švedijoje, Suomijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Čekijoje, Alžyre, Rusijoje, Latvijoje, Baltarusijoje. Pianistė grojo su Nacionaliniu simfoniniu orkestru (dirigentas J. Domarkas), Kauno simfoniniu (dirigentas M. Barkauskas) bei Kauno kameriniu orkestru (dirigentas P. Berman, Italija), Valstybiniu Vilniaus kvartetu. Ji yra daugelio žymių Lietuvos ir užsienio atlikėjų – instrumentalistų bei vokalistų – scenos partnerė, koncertavo su violončelininkais R. Armonu, E. Armonu (Lietuva–Vokietija), Y. Chiffoleau (Prancūzija), J. Reulingu (Belgija), M. Bačkumi; smuikininkais – I. Armonaite, M. Švėgžda von Beker, A. Banku (Kanada); altininkais J. Kaliūnaite (Vokietija), R. Romoslausku; saksofonininku P. Vyšniausku, fleitininke L. Šulskute; klarnetininkais A. Budriu, A. Doveika, J. Taločka; dainininkais J. Nessralah (Kanada), R. Maciūte, J. Leitaite, J. Gedmintaite, G. Apanavičiūte ir kitais. 2003 m. spalio mėnesį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvykęs ARMONŲ Trio koncertas buvo transliuojamas per Euroradiją į 17 Europos šalių.
Pagrojo per 800 koncertų, parengė 35 koncertines programas violončelei ir fortepijonui, fortepijoniniam trio, balsui ir fortepijonui, 2 violončelėms ir fortepijonui, kitiems instrumentiniams ansambliams.

Irena Uss nuolat kviečiama dalyvauti šiuolaikinės ir klasikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje: Thomo Manno festivalyje, festivaliuose „Gaida“, „Muzikos ruduo“, „Iš Arti“, „Jauna muzika“, „Marių klavyrai“, „Šv. Kristoforo vasaros festivalis“, „Pažaislio festivalis“, „Mažeikių festivalis“, Klaipėdos tarptautinis violončelės festivalis; Vokietijoje grojo prestižiniame M. Rostropovičiaus violončelės festivalyje (Kronbergas, 1997), „Klassik im Grünen“ (Buckov), „Cellisten der Welt“ (Mannheim); Kanadoje „Niagara Music festival“ (2016), Lenkijoje – II „Krakowska wiosna wiolonczelowa“ (Krokuva), Rusijoje – „New names“ (Suzdalė).

Pianistė yra kviečiama vesti kamerinės muzikos (Lied ) ir akompanimento meistriškumo kursus ir interpretacijos seminarus Briuselio Karališkoje konservatorijoje (Belgija, 2008, 2011), Liono nacionalinėje konservatorijoje (Prancūzija, 2010, 2011), Manheimo aukštojoje muzikos mokykloje (Vokietija, 2006, 2008, 2012), Malmo (Švedija, 2004, 2006), Šiaurės Nyderlandų konservatorijoje Groningene (Olandija, 2001), Minsko muzikos akademijoje (Baltarusija, 2003, 2004), F. Chopino muzikos universitete, Vroclavo K. Lipinskio ir Krokuvos muzikos akademijose (Lenkija, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019), J. Vitolio muzikos akademijoje (Latvija, 2015), Helsinkio J. Sibelijaus akademijoje (Suomija, „NordOpera“, 2018). Kviečiama dėstyti tarptautiniuose Lied forumuose („European Lied Forum“) Vokietijoje (UDK, Berlynas 2012, 2014), Austrijoje („Mozarteum“, Zalcburgas 2016, Vienos muzikos universitetas, Viena 2022), Lietuvoje (Vilnius, 2013).

Sukaupusi didelę pedagoginę ir atlikėjišką patirtį, prof. Irena Uss sėkmingai ugdo aukšto profesinio lygio atlikėjus, pianistus koncertmeisterius, pedagogus. Jos vadovaujamą klasę baigė virš 100 pianistų koncertmeisterių, penki jų apgynė Meno daktaro laipsnį (I. Baikšytė, E. Kižytė-Ramonienė, G. Muralytė-Eriksonė, P. Gudinaitė, A. Railaitė-Jurkūnienė) bei 8 – meno licenciato laipsnį. Profesorė išugdė nemažą būrį tarptautinių konkursų laureatų: I. Baikštytė, R. Lozinskis, J. Čeponis, J. Punytė-Svigarienė, E. Kižytė-Ramonienė, G. Muralytė-Eriksonė, E. Andrejevaitė, I. Vyšniauskaitė, F. Zakrevskis, A. Railaitė – Jurkūnienė, Gintarė Macijauskaitė ir kiti. Daugelis absolventų plačiai koncertuoja prestižinėse koncertų salėse Lietuvoje ir užsienyje, dėsto bei dirba koncertmeisteriais visų lygių Lietuvos muzikinio ugdymo įstaigose, orkestruose, teatruose, choruose. Prof. dr. Indrė Baikštytė dėsto LMTA Kamerinio ansamblio katedroje, yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kamerinio ansamblio skyriaus vedėja, J. Punytė-Svigarienė – toje pačioje mokykloje vadovauja akompanimento skyriui, lekt. dr. G. Muralytė-Eriksonė, lekt. dr. E. Kižytė-Ramonienė ir J. Punytė-Svigarienė yra LMTA Koncertmeisterio katedros pedagogės, dr. P. Gudinaitė – Kauno J. Gruodžio konservatorijos privalomo fortepijono skyriaus vedėja, lekt. dr. Jurgis Aleknavičius – LMTA fortepijono katedros pedagogas.

Pianistė kviečiama būti nacionalinių ir tarptautinių pianistų-koncertmeisterių, kamerinių ansamblių konkursų žiuri pirmininke bei nare Lietuvoje (Klaipėdos tarptautinio konkurso „Impresijos“ pianistų koncertmeisterių kategorijoje 2021 m., Nacionalinių pianistų koncertmeisterių konkursuose LMTA 2012, 2017, 2019, 2021 ir 2023 m., E. Zaunienės dainininkų konkurse 2012 m., Kamerinių ansamblių konkurse „Muzikinė akvarelė“ 2022 m.), Vokietijoje (Paula Salomon Lindberg Lied konkursas Berlyne 2015 m.), Lenkijoje (Duetų konkursas Vroclavo K. Lipinskio muzikos akademijoje 2017 m.).

Profesorė Irena Uss taip pat būti kviečiama baigiamųjų egzaminų komisijos nare Liono Nacionalinėje Konservatorijoje (Prancūzija 2011 m.), pirmininke LMTA bei LMTA Kauno fakultete (2000–2008), Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (2017–2022). Ji nuolat teikia metodinę pagalbą Lietuvos muzikos mokyklų pedagogams ir moksleiviams, rašo metodinius straipsnius LMTA leidiniams, dalyvauja metodinėse konferencijose.

Gausų klasikinės bei romantinės kamerinės muzikos repertuarą Irena Uss nuolat praturtina šiuolaikinių užsienio ir lietuvių kompozitorių opusais. Pianistė kūrybingai bendradarbiauja su nūdienos Lietuvos kompozitoriais, dažnai inspiruodama naujų kūrinių sukūrimą. Ji yra parengusi virš 50 lietuvių ir užsienio kompozitorių kamerinių kūrinių pasaulinių premjerų: V. Barkausko, V. Bartulio, A. Martinaičio, Z. Bružaitės, J. Jurkūno, J. Juozapaičio, V. Bagdono, A. Šenderovo, J. Andrejevo, J. Bašinsko, A. Jasenkos, A. Kučinsko, Ž. Martinaitytės, R. Motiekaičio, V. Germanavičiaus, T. Kutavičiaus, R. Šileikos, A. Bružo, K. Vasiliauskaitės, D. Prusevičiaus, A. Kubiliūno, R. Bartkevičiūtės, A. Navako, V. Minioto (Lietuva-Rusija), Ch. Halka (JAV), F. Civitareale (Liuksemburgas), S. Adler (JAV), V. Ganelino (Izraelis), S. Burbi (Italija – Kanada), M. Bronner (Rusija), G. Kulesha, D. Varelas (Kanada).

Parengė spaudai, redagavo ir išleido A. Martinaičio, Z. Bružaitės, V. Germanavičiaus, A. Šenderovo, A. Kučinsko, J. Juozapaičio, J. Jurkūno, O. Balakausko, V. Barkausko, B. Kutavičiaus, J. Andrejevo, R. Šileikos kamerinius kūrinius, yra natų serijos „Lietuvių kompozitorių kameriniai vokaliniai kūriniai“ sudarytoja ir atsakinga redaktorė .

Per 150 kūrinių pianistė įrašė Lietuvos ir užsienio šalių radijo fondams, jos grojimas įamžintas 8-uose kompaktiniuose diskuose, TV laidose.

Pianistės meninė koncertinė ir profesionali pedagoginė veikla ruošiant tarptautinių konkursų laureatus yra įvertinta Lietuvos Respublikos Prezidentės (2016), LR Švietimo ir mokslo bei LR Kultūros ministrų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos padėkos raštais.

2017 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui ARMONAS-USS dueto narei Irenai Uss buvo skirta LR vyriausybės kultūros ir meno premija.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Louis Caix d’Hervelois (1677-1759)
Adagio ir Allegro iš Siuitos d-moll

Robert Schumann (1810-1856)
Fantasiestucke op. 73
Zart und mit Ausdruck
Lebhaft, leicht
Rasch und mit Feuer

Anatolijus Šenderovas (1945-2019)
Dvi Sulamitos giesmės / Two Songs of Shulamith

Claude Debussy (1862-1918)
Sonata d-moll, L. 135
I. Prologue. Lent, sostenuto e molto risoluto
II. Sérénade: Modérément animé
III. Finale: Animé, léger et nerveux

Enrique Granados (1867-1916)
Madrigalas

Ottorino Respighi (1879-1936)
Adagio con Variazioni

Joaquin Nin y Castellanos (1878-1949)
Suite Espagnole:
La veille Castilla
Murcia
Asturia
Andalusa

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.