LRYTAS.LT: Kovo mėnesio programa Paliesiaus dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

 

Pavasariui besibeldžiant į duris, Paliesiaus dvaras sugrįžtančius saulės spindulius pasitiks išskirtiniu kovo mėnesio repertuaru. Penki įstabių atlikėjų koncertai mėgins užburti klausytojų širdis romansais, bei fortepijono skambesiais. Paletę sudarys talentai iš įvairių pasaulio kraštų, o jausmais keliausime per klasikos, džiazo, bei temperamento kupino fado stilius. Aukščiausios kokybės dvaro apgyvendinimo, restorano, kultūrinės veiklos, bei sveikatingumo klinikos paslaugos suteiks nuostabų potyrį atvykusiems dvaro svečiams. Nepraleiskite progos išgirsti, kaip garsusis „Steinway“ fortepijonas, bei profesionalams pro akis neprasprūstanti išskirtinė akustika Pasagos salėje, geba pavergti klausytojų širdis ir pamaloninti net kritiškiausių melomanų ausis.

 

 

Piano-Forte Laureatai 2019 03 02, 16:00

 

Pirmame mėnesio koncerte jums gros šių metų IV nacionalinio bendrojo fortepijono jaunųjų atlikėjų konkurso PIANO-FORTE laureatai ir diplomantai. Konkursas PIANO-FORTE vyksta Nacionalinėje M .K. Čiurlionio menų mokykloje, o jame dalyvauja jaunieji atlikėjai, kurių specialybė nėra fortepijonas. Atlikėjų amžiaus tarpsnis taip pat yra labai įvairus – nuo pačių mažiausių pirmokų iki mokyklą bebaigiančių dvyliktokų. Tai konkursas, skirtas moksleiviams, kurie mėgsta šį instrumentą, domisi juo ir gerai skambina. Pirmieji keturi konkursai buvo mokykliniai (1999 m., 2002 m., 2005 m., 2008 m.), tačiau susidomėjimas konkursu augo, dalyvių skaičius didėjo tad galiausiai jis tapo respublikiniu. Šiuo metu jau yra įvykę trys respublikiniai konkursai (2011 m., 2013 m., 2015 m.). Šis koncertas – didžiulė dovana (neįkainojamas prizas!) konkurse gerai pasirodžiusiems mokiniams, jų mokytojams ir klausytojams. Ši edukacinė kelionė praplės moksleivių akiratį, suteiks nuostabią galimybę susipažinti su unikaliu dvaro pastatų kompleksu, pasidalinti sukaupta atlikėjiška patirtimi, o klausytojams patirti muziką trykštančią tiesiai iš vaikiškos širdies, nes vaikų skambinimas yra nuoširdus, natūralus, o dažnai ir pasižymintis originaliomis interpretacijomis. Jaunieji artistai kartais mus stebina savo muzikos charakterių perteikimo betarpiškumu. Maloniai kviečiame pasiklausyti!

Piano-Forte Laureatų Koncertas

 

 

Liuba Nazarenko 2019 03 09, 16:00

 

Liuba Nazarenko romansus atlieka daugiau nei 20 metų, jai tai – ir džiaugsmas, ir didžiulė palaima. “O kai laikui bėgant sužinai, kad yra žmonių, be galo mėgstančių šį žanrą, tampa dar smagiau” – teigia atlikėja. “Man rodos, bręsdamas ar net sendamas žmogus turi daugiau galimybių pamilti romansų žanrą, nes kuo didesnė patirtis, tuo dažniau širdin įsliūkina ilgesys, prisiminimai. Galvoju, kad romansai – tai be galo nostalgiškas žanras”.

Romansų atlikėjo stiprybė – nuoširdumas, nes ir pats žanras yra be galo nuoširdus, todėl čia nesunkiai pastebėsi netikrumą. Klausytojas privalo patikėti atlikėju, net jei vienas romansas apie meilę, o kitas – jau apie neapykantą. Koncerte privalai maksimaliai susikoncentruoti į kūrinį, žodžius, melodijos subtilumas, kad jis suskambėtų ne tik fizinėje aplinkoje, bet ir rastų atgarsį žmogaus širdyje. Juk romansas – tylus, nerėkiantis žanras, todėl jam reikalingas ir įsiklausymas, o girdint, mėginant pajusti, gali aplankyti ir tam tikras nušvitimas – ne sykį teko girdėti sakant: „O aš maniau, kad romansas tai nuobodu“. Svarbu būti atviram ir nebijoti pažvelgti į subtilius dalykus, esančius pačioje žmogaus gelmėje.

Taigi praturtinti sielas prasmingais tekstais ir praleisti laiką viename gražiausių Lietuvos dvarų skambant lietuvių, čigonų bei rusų romansams kviečia geros muzikos ekspertai „Bardai LT“.

Liuba Nazarenko

 

 

Viviane canta Piaf 2019 03 10, 18:30

 

Lietuvoje viešėsianti ekspresyvioji portugalų atlikėja Viviane, muzikos gerbėjų pamilta už savo unikaliai suplaktą fado mediterraneo – tango, prancūziškų melodijų ir džiazo kokteilį – įsuks į amą atimančių „chanson français“ verpetą, numargintą subtiliais portugališkais potėpiais. Prabangios, emociškai nubloškiančios, virtuoziškai atliekamos, prancūzų scenos legendos Editos Piaf interpretacijos iš Viviane mikrofono privers mus gerai valandai apmirti ir nupleventi į bohemišką kabareto prietemą, spalvingus Paryžiaus skersgatvius, slaptas įsimylėjėlių vieteles… Patirsime kutenantį atpažinimo jaudulį, nuskambėjus ne kartą girdėtai klasikai: „Padam… Padam…“, „L’accordeoniste“, „Non, Je Ne Regrette Rien“, „Milord“ ir, žinoma, „La Vie En Rose“ bei daugelį kitų Editos Piaf dainų. Tad dėkimės rožinius akinius ir plevename su Viviane į svaigųjį Monmartrą, nes neverta gardesnio gyvenimo gurkšnio atidėlioti rytojui!

Viviane canta Piaf (vokalas, Portugalija)

 

 

Yunjie Chen (fortepijonas, Kinija) 2019 03 16, 16:00

 

Kovo mėnesį į dvarą atvyks viena garsiausių klasikinės muzikos įrašų kompanijų „Accentus Music“, kuri savo naujausiems įrašams su kylančia super žvaigžde, kinų pianistu Yunjie Chen, pasirinko koncertų salės „Pasaga“ erdves. Šią neeilinę progą, pasaulinio garso kinų pianistas Yunjie Chen kovo 16 d. surengs vienetinį koncertą Paliesiaus dvare.

Yunjie Chen gimė Jiaxing mieste (Zhejiang provincijoje, Kinijoje). Nuo mažens talentu apdovanotas pianistas ir lengvai baigęs mokslus Šanchajaus muzikos konservatorijoje persikėlė į JAV, kur įgijo net keletą diplomų Manheteno, Juilliardo ir  Klivlendo aukštosiose mokyklose. Muzikantas mokėsi pas tokias muzikos legendas, kaip You Dachun, Shao Dan, Wu Ying , Phillip Kawin, Yoheved Kaplinsky, Matti Raekallio ir Antonio Pompa-Baldi. Dar būdamas tik dvylikos metų Yunjie Chen užėmė pirmą vietą Kinijos nacionaliniame pianistų konkurse. 1994 metais – pirmą vieta Kinijos tarptautiniame fortepijono konkurse, o studijų Jungtinėse Amerikos Valstijose metu – garsiausiuose pasaulio tarptautiniuose pianistų konkursuose, tokiuose kaip „Santander“ Ispanijoje, „Cincinatis“, „Klivlendo“, „YCA“ ir „Gina Bachuer“ Jungtinėse Amerikos Valstijose, „Long-Thibaud“ Prancūzijoje“ bei „Isang Yun“ ir „Seulo“ Pietų Korėjoje. Nuo 2011 metų, kaip jauniausias fortepijono fakulteto profesorius, Yunjie Chen dėsto centrinėje Pekino muzikos konservatorijoje.

Yunjie Chen (fortepijonas, Kinija)

 

 

Prancūziška diena Paliesiaus dvare 2019 03 24

 

Kviečiame kovo 24-osios popietę praleisti dvare, kuriame tvyros prancūziška nuotaika. Kviečiame, ne tik pavienius asmenis, bet ir šeimas su vaikais. Paliesiaus dvaras ir renginio partneris Prancūzų institutas Lietuvoje parengė Jums puikią programą:

16:00 –prancūzų režisieriaus Paul Grimault animacinis filmas „Karalius ir paukštis“ su lietuviškais subtitrais (trukmė – 87 min.) – kino seansas nemokamas.

17:30 – vaikams siūlome desertų degustaciją, o suaugusius kviečiame pasimėgauti prancūziškais užkandžiais ir prancūziško vyno degustacija.

18:30 – koncertas Jauni balsai: „Opera per sempre“, VDU MA doc. Ritos Novikaitės dainavimo klasės studentų bei absolventų teatralizuotas koncertas. Aštunti metai vykstantis ir jau tradicija tapęs koncertų ciklas „Jauni Balsai“ kasmet yra laukiamas muzikos gerbėjų, nes šioje rubrikoje pristatomi jauni ir talentingi dainininkai. Programoje gražiausi operų duetai, ansambliai  bei arijos.

Prancūziška diena paliesiaus dvare: koncertas, animacinis filmas ir prancūziški skanumynai

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA