Dailės ir muzikos mokė meistrai

Violeta Daukšienė

Paliesaus dvaras dvi dienas buvo pilnas jaunatviškos dailės ir muzikos – čia vyko projekto „Pažintys menų menėse“ renginiai, kuriuos dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Būsimi muzikai ir daininkai, būsimi išprusę klausytojai, žiūrovai ir meno vertintojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir atidžiai įsiklausė į žinomų menininkų – dailininko Leo Ray ir atlikėjo ir dailininko Viktoro Paukštelio, patarimus ir pastebėjimus. 40 daile ir muzika besidominčių mokinių iš Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Ignalinos moksleivių namų, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro ir Zarasų menų mokyklos Paliesaus dvaro menėse dvi dienas kūrė, grojo, analizavo, diskutavo ir sėmėsi patirties iš patyrusių ir žinomų menininkų.

Dailininkas Leo Ray, kuris yra surengęs nemažai personalinių parodų visame pasaulyje, skatino mokinius domėti daile, atskleisti sau ir kitiems spalvų pasaulį, dalintis tuo džiaugsmu, kurį suteikia kūryba. Iš L.Ray daugelis mokinių susilaukė daug pagyrimo žodžių dėl savo kūrybingumo, dėl spalvų pajautimo, dėl fantazijos, kuri atsispindi darbuose. Visus savo mokinius L. Ray skatino daug dirbti, ekperimentuoti, domėtis kitų kūryba, nes tas kelias gali nevesti į tikro meno pasaulį.

Pianistas Viktoras Paukštelis, kurį koncertiniai keliai nuvedė plačiai po pasaulį, džiaugėsi, kad jaunieji muzikai rimtai žiūri į savo užsiėmimus, negailėjo jiems patarimų ir padrąsinimų. „Manau, kad iš tų jaunų žmonių išaugs ne vienas, kuris pasirinks muzikanto, atlikėjo kelią“, – viliasi V. Paukštelis. V. Paukštelis yra ir dailininkas, buvo surengta abiejų profesionalių menininkų paroda, kartu taip pat eksponuoti ir mokinių darbai. Parodos atidarymo proga pianistas Viktoras Paukštelis koncertavo kartu su savo mokiniais.

Be dailės ir muzikos užsiėmimų mokiniai dar dalyvavo ir kitose veiklose. Vasariškas oras jauniesiems kūrėjams suteikė dar daugiau įkvėpimo, įvykusi pažintis su paveldo objektu – Paliesiaus dvaru, kuris puoselėja kultūrą šiame regione, tikėtina, nenueis veltui, mokiniai čia sugrįš su savo tėveliais ir mokytojais į kūrybos užsiėmimus, koncertus ar kitus renginius.

Nuotraukose:
Akimirokos iš kūrybinių dirbtuvių „Patirtys menų menėse“ kuriose dailės paslapčių mokė žinomas dailininkas Leo Ray, muzikos užsiėmimus vedė garsus atlikėjas ir dailininkas Viktoras Paukštelis.

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA