Pokalbiai tarp eilučių: Vladimir Tarasov / 2021

Ar prisimenate savo pažintį su būgnais?

Gyvenome Archangelske, viename didžiausių uostamiesčių Tarybų sąjungoje. Čia buvo krūva jūreivių iš visų pasaulio kampelių. Man buvo maždaug aštuoneri. Tėveliai norėjo, kad gročiau fortepijonu, o aš ėmiau ir pradėjau groti būgnais pionierių džiazo orkestre. Orkestro vadovas buvo labai geras džiazmenas. Sulaukęs keturiolikos buvau priimtas į bigbendą ir gavau pirmąjį savo atlyginimą. Iš pradžių grodavom džiazą, o kai jūreiviai apgirsdavo ir pradėdavo šokdinti paneles, pereidavom prie rokenrolo.

 

Kuo būtumėte, jeigu nebūtumėte perkusijos meistras?

Jeigu nebūčiau perkusijos meistru, būčiau perkusininkas. (Juokiasi.) O jei rimtai, vis tiek kažką daryčiau su menu. Niekada neturėjau svajonės tapti astronautu ar traukinio vairuotoju.

 

Galbūt galėtumėte pasidalinti, kokia knyga ar filmas apvertė Jūsų pasaulį aukštyn kojomis ar paprasčiausiai įkvėpė?

Aš labai daug skaitau. Skaitau kiekvieną dieną ir skirtingas knygas, todėl vienos išskirti tiesiog neįmanoma. Skaitydamas įgyju naujų žinių arba gaunu malonumą. Šiuo metu skaitau literatūros teoretiko, filosofo, kultūrologo Michailo Epšteino knygą. Daug istorinių faktų, labai malonu man ją skaityti.

 

Ar turite kokį ritualą prieš ir po koncerto?

Prieš koncertą man reikia puodelio stiprios kavos ir šiek tiek pagroti, kaip sakoma, apšilti.

 

Kokia vieta pasaulyje yra Jūsų mėgstamiausia? Kodėl?

Sunku pasakyti, labai daug keliauju. Nuo Kambodžos iki Aliaskos. Pasirodo, ta žemė tokia maža. Ir kiekviena vietelė turi kažką savo. Bet mano namai yra Vilniuje.

 

 

Įspūdingojo Viktoro Paukštelio ir džiazo meistro Vladimir Tarasov koncertas „Barokiniai gobelenai II“ – Gegužės 16 d., Paliesiaus dvare!

Plačiau apie koncertą: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/viktoras-paukstelis-fortepijonas-ir-vladimir-tarasov-perkusija-barokiniai-gobelenai-ii/

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA