Pasibaigus Tord Gustavsen koncertui jau laukiame kito

Šis koncertas turėjo tik vieną blogybę – jis baigėsi. Norvegų džiazo žvaigždės kompozitorius ir pianistas Tord Gustavsen ir saksofonininkas Tore Brunborg Paliesiaus dvaro koncertų salėje klausytojus tarsi užbūrė, panardindami juos į savo paslaptingą, pilną improvizacijos muzikos pasaulį. Jame jautiesi nuostabiai – tarsi tampi to, kas vyksta salėje, neatskiriama dalimi, muzika persmelkia tave nuo galvos iki kojų, sustabdo kasdieninį šurmulį ir triukšmą, leidžia kartu su atlikėjais išgyventi nesibaigiančias improvizacijas, tarsi dalyvauti tos dviejų aukščiausio profesionalumo muzikantų kūrybos procese. Todėl, nutilus paskutiniam koncerto garsui, iš karto pradedi ilgėtis to, ką prieš akimirką teko patirti.

Susitikimai su Tord Gustavsen ir jo kūryba, ar jis koncertuotų vienas, ar su kolegomis, visuomet palieka gilų pėdsaką – žaviesi Tord (kažkodėl norisi tarti tik atlikėjo vardą, lyg jis būtų tavo geras bičiulis) laikysena scenoje, spinduliuojančiu asmenybės žavesiu, kuklumu, atsidavimu muzikai. Dažnas klausytojas atidžiai stebi muzikanto rankų pirštus, bėgiojančius klavišais, ir stengiasi pamatyti, kaip gimsta tas garsų stebuklas. Tačiau, matyt, teisesni yra tie, kurie tiesiog atsiduoda meditacijai, į kurią grodamas panyra pats Tord ir pakviečia ten esančius šalia – ryški, šviesi, įtaigi, pulsuojanti muzika abejingų nepalieka… Tord Gustavsen kuriama muzika – be pataikavimų, ji yra Tord gilus norvegiškas pasakojimas apie pasaulį, tai yra jo filosofija ir jo būdas bendrauti su žmonėmis. Jeigu tau pakeliui, esi pakviečiamas prisijungti ir keliauti kartu. Todėl po koncerto galimybė pabendrauti su atlikėjais ir pasivaišinti Processo taure buvo tarsi dar viena didžiulė to vakaro dovana. Koncertas vyko trečiadienį, tačiau muzikos, atlikėjų ir publikos valia šis vasaros vakaras tapo neskubiu, pilnu malonumų ir mielo bendravimo šeštadieniu.

PASAGOS koncertų salės meno vadovas, irgi pianistas Viktoras Paukštelis išsakė viltį, kad Tord Gustavsen dar sulauksime Paliesiuje, tad daugelis šį pažadą gerai įsiminė, nes tokių koncertų laukimas irgi yra nuostabus procesas. Šiuo koncertu rūpinosi ir Norvegijos ambasada, todėl galime tik padėkoti apie tokią pažintį su šia nuostabia šalimi ir jos talentais.

Algio Jakšto nuotraukos

 

KONCERTŲ KALENDORIUS