Iš arčiau: pasaulinio garso tenoras Ian Bostridge

Tenoras Ian Bostridge profesionaliai pradėjo dainuoti tik sulaukęs 27-erių, tačiau kaip mat sulaukė visuotinio pripažinimo.

Viename interviu paklaustas apie muzikos prasmę Ian Bostridge pasakė: „Aš muzika bandau išreikšti neišreiškiama.“

Dainininkas garsėja kaip jautrios sielos ir ieškantis gylio žmogus.

I. Bostridge bendradarbiauja su muzikos įrašų milžinėmis – Warner Classics, EMI Classics, Hyperion ir pan. Jo įrašai skina svarbiausius tarptautinio lygio apdovanojimus – „Grammy“, „Edison“, „Japanese Recording Academy“, „Brit“, „South Bank Show“, „Diapason d’Or de l’Année“, „Choc de l’Année“, „Echo Klassik“ ir „Deutsche Schallplattenpreis“.

I. Bostridge operos vaidmenų sąraše puikuojasi Lisandras „Vasarvidžio nakties sapnas“ (Opera Australia ir Edinburgo festivalis), Neronas „L’Incoronazione di Poppea“, Don Ottavio (Vienos opera), Tamino „Magiškoji fleita“, Ašenbachas „Mirtis Venecijoje“ (Anglijos nacionalinė opera), Piteris Kvintas (Teatro alla Scala), Hendelio Jeftė (Nacionalinis Paryžiaus operos teatras) ir daug kitų.

Atlikėjas pasaulyje yra labiausiai vertinamas už kamerinės muzikos atlikimą, ypač F. Schubert ir R. Schumann vokalinius ciklus. 2020 m. rudenį I. Bostridge pirmą kartą pasirodė Baltijos šalyse ir Paliesiaus dvaro publikai pristatė savo vizitine kortele tapusį ir kritikų liaupsinamą F. Schubert „Winterreise“ („Žiemos kelionė“).

Dainininkas yra vertinamas ir humanitarinės literatūros lauke. Jo parašyta knyga „Schubert’s Winter Journey: Anatomy of an Obsession“ laimėjo „The Pol Roger Duff Cooper“ apdovanojimą.

Ian Bostridge yra susituokęs su rašytoja ir leidėja Lucasta Miller, turi sūnų ir dukrą. Jo pomėgiai – skaitymas, maisto gaminimas ir nuotraukų albumų vartymas.

Tenoras Ian Bostridge ir pianistė Saskia Giorgini sugrįžta į Paliesiaus dvarą! Koncertas jau rugsėjo 25 d.!

Plačiau: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/ian-bostridge-vokalas-jungtine-karalyste/

Kviečiame!

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA