Pagrindinis > Koncertai > „MUZIKA YRA MOTERIS“ (Lietuva / Norvegija)

„MUZIKA YRA MOTERIS“ (Lietuva / Norvegija)

Atlikėjai:
Augusta Romaškevičiūtė (altas, Lietuva), Eglė Andrejevaitė (fortepijonas, Lietuva), Stein Skjervold (baritonas, Norvegija)
Data:
2025 m. Vasario 15 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Švęskite Meilės dieną su muzika! Paliesiaus dvare vasario 15 d. alto, baritono ir fortepijono trio mums dovanoja koncertą „Muzika yra moteris“. Tai keturių kompozitorių gyvenimo istorijas pristatanti muzikinė programa, kurios įkvėpimo šaltinis – moteris. Puoselėjanti, kurianti, mylima ir laiminga moteris. Programoje – dviejų moterų ir dviejų vyrų kūryba altui, balsui ir fortepijonui.
Plačiau

Švęskite Meilės dieną su muzika! Paliesiaus dvare vasario 15 d. alto, baritono ir fortepijono trio mums dovanoja koncertą „Muzika yra moteris“. Tai keturių kompozitorių gyvenimo istorijas pristatanti muzikinė programa, kurios įkvėpimo šaltinis – moteris. Puoselėjanti, kurianti, mylima ir laiminga moteris. Programoje – dviejų moterų ir dviejų vyrų kūryba altui, balsui ir fortepijonui.

Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatės, kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės kūrinys altui solo „Kasų pynimas” – tarsi laikui atsparus moteriškumo ritualas, kurio paprastumas veda į moters magijos pasaulį. Paslaptingoji vokietė Clara Schumann, gyvenusi savo vyro, didžiojo kompozitoriaus romantiko Robert Schumann, šešėlyje, girdi savo pačios kūrybos balsą, kuris įstabiai atsiskleidžia jos „Romansuose” altui ir fortepijonui. „..esu labai laiminga, Robertas neturėjo jokių pastabų, atrodo, kad su amžiumi atsiranda ir džiaugsmas, kurį atnešti gali tik branda mintyse ir jausmuose!”

Vengrų kompozitoriaus fortepijono virtuozo Ferenzo Liszto įkvėpimas – renesanso poeto Francesco Petrarca mūza Laura. Tik jai ir apie ją – gražiausios eilės muzikos garsais skambančiuose „Sonetuose”. O programą „apkabinančiose” austro Johannes Brahms dainose balsui, altui ir fortepijonui istorijos skirtos šeimos laimei: „Lopšinė“ parašyta bičiulio smuikininko Josef Joachim ir jo žmonos Amalie pirmagimio krikštynoms, o „Auksinė vakaro šviesa” – draugams mėginant išsaugoti santuoką, linkint nepaleisti vienas kito.

Savo sudėtimi labai išskirtinis alto, baritono ir fortepijono trio susibūrė 2023 metais. Tarptautinis ansamblis jau spėjo pasirodyti skirtinguose festivaliuose Lietuvoje, o šiais metais jų laukia debiutai Kauno filharmonijoje bei Klaipėdos koncertų salėje.

„Muzika yra moteris“ programos iniciatorė – altininkė Augusta Romaškevičiūtė. Ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Petro Radzevičiaus alto klasėje, vėliau studijas tęsė Vokietijoje su vienais garsiausių šio meto altininkų: Hartmut Rohde Menų universitete Berlyne, Tatjana Masurenko Muzikos ir teatro akademijoje Leipzige. Meno aspirantūrą baigė buvusio Berlyno Filharmoninio orkestro altų koncertmeisterio Wolfram Christ klasėje, Freiburgo Muzikos akademijoje.

Atlikėja yra Diuseldorfo simfoninio orkestro narė, F. Mendelssohn-Bartholdy konkurso Berlyne prizininkė, įvertinta meno fondų stipendijomis Lietuvoje ir Vokietijoje. Augusta koncertuoja tiek didžiųjų Vokietijos orkestrų sudėtyje: Konzerthausorchester Berlin, Staatsoper Hamburg, Deutsche Oper Berlin, Kiolno, Leipzigo radijo, tiek skirtinguose kamerinės muzikos ansambliuose: ji yra styginių kvarteto „Linus”, besigilinančio į XX a. kompozitorių repertuarą, altininkė. Išskirtinis A. Romaškevičiūtės veiklos baras – unikalių meninių projektų Lietuvoje kuravimas. Tarp tokių: „Altas – instrumentas žmogaus balsu”, „Nuo Kauno iki Odesos”, socialinis-muzikinis projektas „Muzika visiems”, kurį globoja Vilniaus Rotary Klubas. Daugiau: www.augustaviola.com

Pianistė Eglė Andrejevaitė studijavo Vokietijoje, Štutgarto muzikos ir taikomųjų menų universitete (prof. Konrad Richter klasėje). 2008 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantūros studijas (prof. Halinos Radvilaitės klasė), įgijo meno licenciato laipsnį. Nuo 2013 m. pianistė pasirodo kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja: rengia temines solines koncertines programas, kurios skambėjo Lietuvoje, Italijoje, Austrijoje, Australijoje, JAV: „Valanda su Beethovenu“, „Coco CHANEL project“, „Estampas“, „Žiema Maljorkoje“ (su aktore ir režisiere Birute Mar). Tarptautinių pianistų konkursų laurus atlikėja pelnė konkursuose Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve ir Vilniuje. 2013 m. XX tarptautiniame Johannes Brahms kamerinės muzikos konkurse (Poertschach, Austrija) su smuikininke Augusta Jusionyte laimėjo specialų žiuri prizą už įspūdingiausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą (Gedimino Gelgoto „Never Ignore the Cosmic Ocean“). Daugiau: www.andrejevaite.com

Norvegų baritonas Stein Skjervold studijavo E. Griego muzikos akademijoje Bergene, Norvegijos valstybinėje muzikos akademijoje Osle pas prof. Barbro Marklund ir žymų švedų baritoną Håkan Hagegård, privačiai studijavo pas Elisabeth Bengtsson-Opitz Hamburgo muzikos akademijoje. Jau 15 metų dainininkas gyvena Lietuvoje ir aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime: kaip solistas pasirodo su įvairiais kolektyvais, tarp kurių yra Lietuvos nacionalinis, Lietuvos valstybinis simfoninis, Lietuvos, Klaipėdos kameriniai orkestrai, Valstybinis Vilniaus kvartetas, Valstybinis „Vilniaus“ choras. Solisto repertuarą sudaro įvairi muzika – nuo bažnytinių kūrinių, operų arijų iki romansų ir šiuolaikinių opusų. Dainininką ypač domina „Lied“ žanras. Jis yra atlikęs beveik visus vokiškosios „Lied“ tradicijos dainų ciklus, tarp jų ypatingą reikšmę užima Hugo Wolf, Johannes Brahms ir Franz Schubert dainos. Po vieno iš S. Skjervoldo rečitalių kultūros savaitraštis „7 meno dienos“ atlikėją apibūdino kaip „miniatiūrų magą“. Šiuo metu S. Skjervoldas dėsto kamerinę muziką ir solinį dainavimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA).

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Clara Schumann (1819-1896) – „Romansai“ op. 22 altui ir fortepijonui
Andante molto
Allegretto – mit zartem Vortrage
Leidenschaftlich schnell

Franz Liszt (1811-1886) – Petrarkos sonetas Nr. 123 baritonui ir
fortepijonui

Petrarkos sonetas Nr. 47 / 2 fortepijonui

Žibuoklė Martinaitytė (*1973) – „Braiding” („Kasų pynimas”) altui solo

Johannes Brahms (1833-1897) – 2 Dainos op.91 altui, baritonui ir fortepijonui
I Vakaro ilgesys
II Lopšinė

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.