Parodoje HERITAS Paliesiaus dvaras pristatys savo stendą

Šiandien Paliesiaus dvaras, kurio istorija siekia XVII a., išdidžiai gali būti vadinamas nekilnojamojo kultūros paveldo kompleksu.

Prieš penketą metų restauruotas ir pritaikytas visuomenei, šis dvaras yra darnaus ir atsakingo savininkų, tyrėjų, projektuotojų, statybininkų bei projekto ir techninės priežiūros vadovų darbo rezultatas. Dvaras buvo smarkiai suniokotas, tačiau jo dvasia išsaugota kompleksiškai rekonstravus ir atkūrus net penkis dvaro pastatus – prižiūrėtojo namą, senąsias arklidės, ledainę, kepyklėlę ir medinį pastatą, iškilusį ant senojo namo pamatų. Atliekant rekonstrukciją laikytasi autentikos, natūralumo principų, taip pat, kuriant funkcionalią erdvę, vertą kultūros paveldo vardo, atsižvelgta į kokybę ir šiuolaikinius patogumus.

Paliesiaus dvaras apdovanotas Geriausių restauravimo darbų 2013-2014 m. konkurso laureato diplomu už naujų metodinių sprendinių įgyvendinimą tvarkybos darbuose, restauravimo kompleksiškumą ir novatoriškumą.

 

Gegužės 3-4 dienomis vyks antroji Tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda Heritas. Parodoje Paliesiaus dvaras pristatys savo stendą, kuriame galima bus ne tik išgerti kavos, paragauti dvare keptų bandelių bet ir sužinoti apie dvare vykstančias veiklas. Taip pat gegužės 4 d. (šeštadienį) 12:20–12:40 Gediminas Rutkauska skaitys pranešimą „Paliesiaus dvare – skambanti architektūra“, kuriame apžvelgs dvaro restauravimo ir pritaikymo temas bei dabartinio dvaro gyvybingumo aktualijas. Po pranešimo galima bus užduoti dominančius klausimus. Lauksime apsilankant!

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA