Pagrindinis > Naujienos > PARAMA UKRAINAI / KIBERNETINIS SAUGUMAS / EMOCINĖ SVEIKATA

PARAMA UKRAINAI / KIBERNETINIS SAUGUMAS / EMOCINĖ SVEIKATA

Dalinamės mūsų partnerių „OMNIVA LIETUVA“ paruoštomis rekomendacijomis!


Kartais atsiduriame aplinkybėse, kurios nuo mūsų nepriklauso ir priverčia  keisti savo planus ar net gyvenimą. Į tokią padėtį praėjusią savaitę daugelį pastatė neišprovokuoti Rusijos valdžios kariniai veiksmai prieš Ukrainą. Tad šį kartą darome pauzę pristatydami e. komercijos ir mūsų rinkos naujienas. Dabar dalinamės tuo, kas šiuo metu yra svarbu – priemonėms bei būdams, kaip galime prisidėti prie paramos.

Slava Ukraini!

 

PARAMA UKRAINAI | Kaip gali prisidėti kiekvienas iš mūsų?

Šiandien turime daug būdų, kaip galime paremti karą kenčiančią Ukrainą, iš šalies išvykstančius ukrainiečius ar šalyje likusius gyventojus. OMNIVA neatlygintinai suteikė organizacijai „Blue / Yellow for Ukraine“ 471 kv. m. sandėlį, kurį ji gali naudoti visoms savo reikmėms. Pagal galimybes kviečiame visus prisidėti tiek finansiškai, tiek įvairiais kitais būdais: siūlant apgyvendinimo galimybę ar net priglaudžiant nuo karo bėgančių ukrainiečių naminius gyvūnus.

Dalinamės naudingomis nuorodomis, kur ir kaip visi galime prisidėti prie paramos Ukrainai:

  • Finansinė parama Ukrainai ir jos kariams per patikimus partnerius Lietuvoje – „Blue / Yellow for Ukraine“.
  • Tiesioginė finansinė parama Ukrainai ir jos kariams oficialioje svetainėje.
  • Finansinė auka bėgantiems nuo karo ukrainiečiams – SMS žinute arba trumpuoju numeriu 1485 (5 eurai). Pasirinkto dydžio auką galima skirti „Aukok.lt“ svetainėje.
  • Galinčius pasiūlyti humanitarinę pagalbą Ukrainos gyventojams būstu ar laikinomis patalpomis, kviečiame registruotis šioje interneto svetainėje.
  • Jeigu turite galimybę laikinai priglausti nuo karo bėgančių ukrainiečių naminius gyvūnus – užpildykite šią anketą.
  • Šiuo metu galimos savanorystės „Lietuvos Caritas“, „Maisto bankas“ ir kitose organizacijose, kurios susitelkusios į pagalbą Ukrainai.

Nelikime nuošalyje ir prisidėkime visi tiek, kiek galime. Taip pat – nenustokime skleisti žinios apie padėtį šioje šalyje ir toliau.

 

PARAMA UKRAINAI | Kaip laiku atpažinti sukčius, bandančius pasipelnyti iš skiriamos paramos Ukrainai?

Net aukodami paramai turėtume būti atidūs, nes, deja, šiuo metu daugėja sukčių, norinčių tuo pasinaudoti. Todėl prieš bet kokią finansinę paramą turėtume atidžiai patikrinti, ar sąskaitos numeriai  socialinių tinklų įrašuose ir oficialioje paramos fondo svetainėje sutampa. Taip pat kaskart svarbu įsitikinti, ar paramos prašanti organizacija yra registravusi savo veiklą Lietuvoje. Teigiamu atveju pravartu patikrinti, kiek laiko ji veikia. Tokią informaciją galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje.

Visuomet svarbu atkreipti dėmesį, kurios šalies banke yra paramos gavėjo sąskaita. Norint išvengti valiutos keitimo mokesčių, Lietuvoje veikiančių finansinių įstaigų klientams pervesti paramą patogiausia eurais į euro zonos valstybių finansų įstaigose esančias sąskaitas. Jei organizacija yra įsteigta užsienyje, informacija apie laukiamą paramą turėtų būtų patalpinta oficialiuose puslapiuose ir ieškant informacijos apie ją internete, turėtume nesunkiai atrasti teigiamus paminėjimus kituose patikimuose kanaluose. Taip pat pravartu pasidomėti, ar paramos organizacija jau yra anksčiau teikusi panašią pagalbą Ukrainai. Atkreipkime dėmesį į paramos teikimo būdą: pavyzdžiui, jei siūloma paremti tik kriptovaliutomis – tai vienas iš signalų atidžiau įvertinti paramos gavėjo veiklą. Net jei ir prašymas paremti yra patalpintas internetinių puslapių gražiai atrodančiuose reklaminiuose skydeliuose ar įrašuose socialiniuose tinkluose Informaciją apie paramos rinkėją taip pat verta patikrinti.

Galiausiai, atkreipkime dėmesį į prašomą paaukoti sumą. Jei prašoma suma itin didelė – tai jau vienas iš sukčiavimo ženklų. Kilus įtarimui, galima įsitikinti, ar paramos gavėjas viešai skelbia savo veiklos ataskaitas. Mūsų šalies įstatymai reikalauja, kad pasibaigus finansiniams metams labdaros ir paramos fondai viešai pateiktų metinę veiklos ataskaitą.

 

KIBERNETINIS SAUGUMAS | Metas pasirūpinti griežtesne savo socialinių tinklų apsauga

Kaip bebūtų gaila, priešiškos struktūros dezinformacijos skleidimui renkasi netgi Lietuvoje gyvenančių žmonių „Facebook“ profilius bei juos nulaužia arba perima. Tam, kad dar labiau apsaugotume savo socialinių tinklų – ir ypatingai „Facebook“ – paskyras, įsijunkime dviejų veiksnių autentifikavimą (angl. multi-factor authentication). Tai galima padaryti sekant šią instrukciją:

  • prisijunkite prie savo paskyros įprastu būdu;
  • dešiniajame viršutiniame kampe suraskite strėlytę ir ją paspauskite;
  • atsivėrus meniu, spauskite ant mygtuko „Nustatymai“;
  • atsidūrę nustatymų puslapyje, pasirinkite skiltį „Saugumas ir prisijungimas“;
  • aktyvuokite parinktį „Dviejų veiksnių autentifikavimas“.

Aktyvavus parinktį „Facebook“, jungdamiesi prie šio socialinio tinklo ar norėdami padaryti asmeninės informacijos pakeitimus, gausime vienkartinį kodą (pavyzdžiui, trumpąja SMS žinute), kurį turėsime įvesti antrajame autentifikacijos žingsnyje. Taip žymiai labiau užtikrinsime savo paskyros saugumą. Kita vertus, jei patys jokio prisijungimo nedarėme ir savo asmeninės informacijos nekeitėme, bet gauname pranešimą, kad mums sugeneruotas kodas, tai reiškia, kad prie mūsų paskyros bandoma neteisėtai prisijungti. Tokiu atveju galėsime neteisėtą prisijungimą sustabdyti kodo generavimo etape.

 

EMOCINĖ SVEIKATA | Nepamirškime pasirūpinti savo ir artimųjų emocine sveikata

Saugumo jausmas kiekvienam žmogui yra subjektyvus išgyvenimas, todėl  prasidėjus kariniams veiksmams artimoje šalyje, jis gali rimtai sušlubuoti. Nors saugumas savaime yra emocinis, jį gali smarkiai išbalansuoti mus pasiekianti informacija, istoriniai įvykiai, apie kuriuos mokėmės mokykloje ar aplinka, kurioje esame. Kita vertus, kylančių baimių ar nesaugumo jausmo nereikėtų pasilaikyti sau ir išgyventi vieniems. Visada apie tai, kas neramina, pasikalbėkime su artimaisiais, taip pat paklauskime, kaip jaučiasi jie. Galiausiai, jeigu jaučiame, kad mums ar mūsų artimiausiems reikalinga didesnė emocinė parama ar pagalba – verta apsilankyti šiame puslapyje.

Kitas svarbi tema – mūsų vaikai. Kaip su jais kalbėtis apie šiuo metu Ukrainoje vykstančius karinius veiksmus? Patarimų, nuo ko pradėti pokalbį su vaikais ir ko geriau nedaryti sąrašą rasite čia.