PALIESIAUS ĄŽUOLAS NESKUBA SUŽALIUOTI

Šių metų pavasaris į Paliesiaus dvarą atėjo kaip ir visoje Lietuvoje – neskubėdamas ir nesitaškydamas šiluma, užtat dabar jis tarsi atiduoda viską, ką buvo sukaupęs – saulė šildo ir traukte traukia žalumą ir žiedus į paviršių. Paliesaus dvaro parke vis daugiau gyvybės. Kada vaikščiosite parko takeliais, neužmirškite stabtelėti ties prie pat fontano augančiu Paliesiaus ąžuolu – tai mūsų parko pasididžiavimas, 25 metrų aukščio saugomas botaninis gamtos paveldo objektas. Jis žaliuoti dar neskuba, o kamieno randai tik patvirtina nelengvas savo amžių jau šimtamečiais skaičiuojančio medžio gyvenimo akimirkas. Šį ir kitus parko ąžuolus saugome, kiek galime ir mokomės puoselėti. Atvykę apie Paliesiaus dvaro parko ąžuolus ir jų priežiūrą galite teirautis Violetos, ji daug ką įdomaus papasakos.

Net neabejojame, kad parke stabtelėsite ties natūraliai trykštančių vandenų fontanu, kurį saugo ištikimoji Kapibara. Šie vandens gyvūnai beveik niekada nepalieka savo vandens telkinio, kuriame gyvena. Fontano skulptūra sukurta garsaus suomių skulptoriaus Jari Mannisto. Šaltinis, trykštantis fontanu, teka upeliu per visą dvaro teritoriją ir gaivina mus karštą vasaros dieną.

Žiedų parke dar skalsiai, tačiau tai – tik dienų reikalas: šiluma ir gaivus lietus tuoj atliks  savo darbą ir viskas sužydės bei sužaliuos. O dabar galima pasimėgauti ypatingais rūkais, santūriomis spalvomis ir ramybe.

Algio Jakšto nuotraukos.

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA