Neužmirškime vienos svarbiausių gyvybės funkcijų – kvėpavimo!

Likus 1,5 val. iki koncerto Paliesiaus dvaro svečius pakviesime į susitikimą, kuriame mokysimės sąmoningo kvėpavimo pratimų su Jonu Sakalausku.

Gyvename tol, kol kvėpuojame – tai nekintantis dėsnis. Dauguma iš mūsų nesusimąstome, jog per minutę įkvepiame ir iškvepiame iki 15 – 20 kartų. O juk kiekvieną kvėptelėjimą galima išnaudoti prasmingai.

Kvėpavimas – kaip ir sportas ar vaistai – neteisingai atliekami pratimai, gali ne tik nesuteikti norimo efekto, bet ir pakenkti. Kvėpavimo specialistai gali padėti įvertinti Jūsų progresą bei gebėjimą taisyklingai kvėpuoti.

Jonas Sakalauskas pasakoja:

„Kaip žinome, COVID-19 pandemijos sukeltos ligos yra ypatingai pavojingos kvėpavimo takams, ypač plaučiams. Prisimenu laiką, kai sirgau. Būtent kritiniu metu, šalia vaistų bei intensyvios medikų priežiūros man padėjo ir kvėpavimo pratimai, kurie leido lengviau kvėpuoti. Žinoma, nereikia į kvėpavimą žiūrėti, kaip į panacėją – vienas aspektas negali pakeisti visko iš esmės, tačiau tai gali būti puikus lydimoji priemonė.

Man kaip dainininkui, kvėpavimas yra vienas svarbiausių aspektų. Pradėjus vadovo karjerą, įtampa bei stresas tapo kasdiene palydove. Nors esu daug girdėjęs apie kvėpavimą, pats praktikuodavau pratimus, tačiau sąmoningas kvėpavimas netapo veiksminga priemonė tuo metu. Viską pakeitė pasaulinio lygio meistras iš Prancūzijos Dominique Lonchant, kuris 2019 metais vedė kvėpavimo kursus Lietuvoje. Tuo metu suvokiau, sąmoningo kvėpavimo veiksmingumą ir tai, kad jis gali būti sistemingai. Tai padeda ne vien dainavimo kokybei, o leidžia suvaldyti ir savo nervinę pusiausvyrą, koncentraciją, gelbsti įgauti papildomos energijos.“

Plačiau: https://koncertai.paliesiausdvaras.lt/pasaga/dedikacija-romantizmui-darius-mazintas-fortepijonas-lietuva-jonas-sakalauskas-baritonas-lietuva/

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA