Lrytas.lt: Lucas Debargue, Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica Paliesiaus dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

Vasario 25 d., ateinantį pirmadienį, Paliesiaus dvaro, garsėjančio įspūdingais, vienetiniais koncertais ir ypatinga aura, svečių sąrašas pasipuoš tikrais muzikos grandais – orkestru Kremerata Baltica su legendiniu smuikininku ir meno vadovu Maestro Gidonu Kremeriu priešaky ir vienu žymiausių jaunosios kartos pianistų Lucas Debarque, Lietuvoje viešėsiančiu pirmą kartą.

Šios pasaulinio garso žvaigždės Paliesiaus dvaro salėje „Pasaga“ surengs ne tik išskirtinį koncertą, bet įrašinės ir savo naujausią albumą. Koncerto metu skambės vieno didžiausių XX a. lenkų kompozitorių Miloszo Magino kūriniai – „Stabat Mater“ (atliks Kremerata Baltica), „Concerto Rustico“ (atliks Gidonas Kremeris, Kremerata Baltica), „Concerto No. 3” (atliks Lucas Debarque, Kremerata Baltica).

Miloszas Maginas po savęs paliko nemažą muzikos kūrinių kraitį: keturios sonatos, keletas koncertų, dvi simfonijos, baletas, taip pat muzikos kūriniai orkestrams ir pan. Kompozitoriaus muzikai būdinga ne vienas stilius bei pusiausvyra tarp melodijos, harmonijos ir ritmikos. M. Maginas taip pat buvo pianistas virtuozas ir ypač mylimas mokytojas, į muzikos padanges padėjęs pakilti ne vienam garsiam pianistui.

Šia ypatinga proga Paliesiaus dvare lankysis ir Miloszo Magino dukra Margot Magin. Ji be galo džiaugiasi galėdama pirmą kartą apsilankyti Lietuvoje ir išgirsti savo tėvo kūrinius, atliekamus prestižinių muzikantų prestižinėje koncertų salėje. „Atvykstu specialiai iš Paryžiaus, kad galėčiau patirti šį įspūdingą įvykį kartu su išskirtinės muzikos mylėtojais iš Lietuvos,“ sako moteris.

 

Lucas Debargue, Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica Paliesiaus dvare

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA