Lrytas.lt: Vasaris Paliesiaus Dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

Palengva dienomis šviesėjant, vasarį kviečiame melomanus atsigaivinti šiltais ir jaukiais garsais. Šį mėnesį Paliesiaus dvare koncertai išties įvairūs ir išskirtiniai. Vasaris bus kupinas talentingų ir net gi Lietuvoje pirmą kartą besilankančių muzikantų. Švęsime Lietuvos nepriklausomybės dieną su kameriniu orkestru “Cantus”, mėgausimės jaunatviškos dvasios kupinu džiazu su Mindaugo Stumbro kvartetu, bei turėsime didžiulę garbę išgirsti pasaulinio garso orkestrą “Kremerata Baltica” kartu su smuikininku Gidonu Kremeriu priešaky bei vienu žymiausių pasaulyje jaunos kartos pianistu – Lucas Debargue.

 

 

Šventinis vasario 16-osios koncertas

2019-02-16 16:00

Vasario 16-oji visų mūsų šventė, sujungianti tautiečius ypatinga idėja. Šią svarbią dieną praleisti kartu Paliesiaus dvare kviečia kamerinis orkestras Cantus su vad. prof. Ričardu Sviackevičiumi priešaky. Jau 13-ką metų gyvuojantis orkestras propaguoja klasikinę ir kamerinio lengvojo žanro muziką, aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje bei tarptautiniuose projektuose. Kolektyvas įvairias koncertines programas yra pristatęs ne tik prestižinėse Lietuvos koncertų salėse, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje; dažnai koncertuoja su įvairiais Lietuvos solistais (Julija Stupnianek – Kalėdiene, Ilona Pliavgo, Gabriele Vasiliauskaite, Natalija Katiliene, Jonu Filmanavičiumi, Agne Stančikaite ir kt.). Šis kartas taip pat ne išimtis. Orkestras pasirodys kartu su nuostabia operos soliste Julija Stupnianek-Kalėdiene.

Šventinis vasario 16-osios koncertas

 

Mindaugas Stumbras Quartet

2019-02-17 14:00

Vasario 17d. Paliesiaus dvare tikras, šiuolaikinis, šviežias, modernus, jaunatve trykštąs džiazas, skinantis laurus pasaulyje ir verčiantis didžiuotis Lietuvos jaunąja karta, ne tik, kad neatsiliekančia nuo senosios, bet ir daugeliu atvejų ją pranokstančia.

Mindaugas Stumbras – džiazo gitaristas gyvenantis, kuriantis ir studijuojantis Glazge, Škotijoje. Jis jaunosios kartos atstovas atliekantis tiek džiazą, tiek improvizacinę muziką. Lietuvoje M. Stumbras žinomas kaip grupės „Brave Noises“ narys. 2015-aisiais ši grupė nuskynė laurus konkurse „Vilnius Jazz Young Power“, o pernai išleido puikų, teigiamai kritikų įvertintą debiutinį albumą „Between the Dreams“. Tačiau šio muzikanto veiklos barai kur kas platesni. Jis ne tik 2016 m. nugalėjo konkurse „Gitarų šėlsmas“, bet ir aktyviai koncertuoja su skirtingais muzikantais bei kolektyvais visame pasaulyje. M. Stumbrą galite išgirsti improvizuojant su perkusininku Daliumi Naujokaičiu bei gitaristu Pauliumi Vašku, talkinant Danijoj išgarsėjusiam saksofonininkui Tadui Pasaravičiui bei kontrabosininkui iš Danijos Kennethui Dahlui Knudsenui ar netgi tokioms daugeliui gerai pažįstamomis asmenybėms kaip JAV perkusininkas Kenny Wollesenas bei škotų saksofonininkas Tommy Smithas.

Koncerto metu girdėsite visus albume „Our Kingdom“ skambančius kūrinius, taip pat albume savo vietos neradusias kompozicijas ir visiškai naujai sukurtus kūrinius. Koncerto metu šį albumą taip pat galėsite įsigyti. ,,Our Kingdom“ – gražus, kokybiškas ir plačiam klausytojų ratui suprantamas albumas. „Norėjau įamžinti muziką džiazo pavidalu, bet taip, kad ji nebūtų klausoma vien muzikantų, o būtų prieinama ir eilinio klausytojo ausiai.“

Mindaugas Stumbras Quartet

 

Lucas Debargue, Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica Paliesiaus dvare

2019-02-25 19:30

Vasario 25 d. Paliesiaus dvare ypatinga, ne tik mums, bet ir visai Lietuvai, nes šią dieną vyks neeilinis koncertas, kurio pristatinėti turbūt nei nereikia, kadangi vardai kalba patys už save! Tai pasaulinio garso orkestras Kremerata Baltica su legendiniu smuikininku ir meno vadovu Maestro Gidonu Kremeriu priešaky bei vienas žymiausių jaunosios kartos pianistų – Lucas Debargue, pirmą kartą specialiai šiam koncertui atvykstantis į Lietuvą, kurio fenomeną kritikai lygina net su pačiu Glennu Gouldu.

„Nuo tų laikų, kai Glennas Gouldas atvyko į Maskvą, arba, kai Van Cliburnas iškovojo pergalę Čaikovskio konkurse dar niekam nepavyko sukelti tokio perversmo muzikos pasaulyje, kokį sukėlė prancūzų pianistas Lucas Debargue, – rašo muzikos kritikas Olivier Bellamy “Le Huffington Post”.

Gidonas Kremeris – vienas garsiausių pasaulio smuikininkų, orkestro Kremerata Baltica įkūrėjas ir meninis vadovas. Prieš dvidešimt metų šis neeilinio talento muzikas įgyvendino revoliuciją muzikiniame pasaulyje. Tarptautiniu mastu pripažintas smuikininkas 1997 metų vasarą pristatė intriguojantį ir naują projektą Austrijos „Lockenhaus“ festivalyje, davusį pagrindą tam, kas netrukus tapo vienu iš geriausių pasaulio kamerinių orkestrų. Kremerata Baltica – tai dvidešimt trys išskirtiniai jauni muzikantai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos. Jau pirmo koncerto metu šis orkestras pavergė auditoriją, savo spinduliuojamu džiaugsmu, ekspresija, bei neregėta įvairove ir gyvybingumu. Šios savybės išliko esminės, ansambliui žengiant į savo dvidešimtmetį.

Lucas Debargue, Gidonas Kremeris ir Kremerata Baltica Paliesiaus dvare

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA