Lrytas.lt: Įspūdinga gegužės programa Paliesiaus dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

Šiltėjantys vakarai ir išsiilgta pavasario saulė kasdien vis labiau atgaivina kūną ir mintis. Artėjant vasaros sezonui, kas gali būti geriau nei malonus oras ir stulbinantis atlikėjas, užburiantis klausytojus savo pasirodymu estetiškoje aplinkoje? Melomanus ir ne tik, galime nustebinti ypatingai paruošta gegužės mėnesio programa. Šį mėnesį Paliesiaus dvare klausytojus džiugins klasikos, fortepijono, bei džiazo koncertai ir kiekvienas galės atrasti sau, bei savo šeimai artimą stiliaus nišą. Koncertų vieta pasižymi išskirtina akustika, kurioje muzika turi galimybę atsiverti visu savo grožiu. Dėl savo išskirtinų garso savybių, ši salė yra įvertinta ir pasaulinio lygio įrašų kompanijų, kurių viena -garsiausią klasikinės muzikos leidykla “Accentus Music”, savo naujausiems įrašams pasirinko būtent salės “Pasaga” erdvę. Paliesiaus dvaras yra vieta apsupta gamtos, jaukumo ir ramybės, kur atmosfera yra sutelkta į kokybišką poilsį muzikos mylėtojams, o nepamirštami potyriai kalba patys už save. Tad skelbiame gegužės mėnesio programą.

 

VU kamerinis orkestras – 2019-05-19, 14:00

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, kurį įkūrė fleitistas ir pedagogas Paulius Bernardas Koncė, išaugo iš 1979 metais pradėjusio repetuoti mažo kamerinio ansamblio. Orkestras kiekvienais metais pasipildo vis naujais gabiais universiteto studentais, todėl tai visada jaunas ir kūrybiniu polėkiu trykštantis muzikos mylėtojų kolektyvas, kuriame groja įvairių fakultetų studentai. Dauguma jo dalyvių – Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtiniai. Gausiame orkestro repertuare muzika nuo puošniojo baroko iki šių dienų populiarios muzikos.

VU kamerininis orkestras yra surengęs daugiau nei 750 koncertų, kurių didžioji dalis skambėjo Vilniaus universitete. Taip pat orkestras atlieka ir gražią kultūrinę misiją pastoviai rengdamas koncertus mažų Lietuvos miestelių bažnyčiose ir dvaruose Orkestro atliekama muzika skambėjo Venecijoje, Romoje, Paryžiuje, Maskvoje, Ženevoje, Mechiko, Maltoje, Sank-Peterburge, Hagoje, Liuksemburge, Rygoje, Budapešte, Bolonijoje, Minske ir t.t. 2017m. liepos mėn. VU kamerinis orkestras „World Orchestra Festival“ Vienoje (Austrija) konkurse laimėjo Aukso Prizą ir buvo apdovanotas specialiu žiuri Garbės Sertifikatu kaip geriausias kolektyvas. Taip pat koncertavo garsiojoje Vienos „Musikverein“ salėje. 2018 m. Lietuvos Šimtmečio proga koncertavo Norvegijoje ir dalyvavo prestižiniame Kinijoje rengiamo MISA (Musik in The Summer Air) pasaulio jaunimo orkestrų stovykloje. Koncertavo Pekino universitete, Šanchajaus Vasaros teatro ir Filharmonijos salėse.

Orkestras yra išleidęs 2 CD ir daug jo įrašų skamba per Lietuvos radiją, yra pastovus Muzikų rėmimo fondo rengiamų ciklų jaunimui “Alma Mater Musicalis“ dalyvis. Bendradarbiauja su ansambliu “Canto Fiorito“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

VU kamerinis orkestras

Dmitri Levkovich (Ukraina/Kanada) ir Agnė Radzevičiūtė (Lietuva) Fortepijono rečitalis – 2019-05-24, 19:00

„Širdimi išjaustos melodijos ir ryškios emocijų bangos“ (leidinys „Broad Street Review“). „Neeilinis meninis rafinuotumas“ (dienraščio „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ muzikos apžvalgininkas). „Dmitri Levkovich jaučia ir suvokia muziką kur kas geriau negu dauguma jaunų pianistų“ (žurnalas „American Record Guide“). Tokiais atsiliepimais apie kanadiečių pianistą Dmitri Levkovich mirga pasaulinių leidinių puslapiai. Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Dmitri Levkovich kartu su pianiste Agne Radzevičiūte gegužės 24d. atvyksta į Lietuvą vienam koncertui Paliesiaus dvare.

Ukrainoje gimęs, Kanados ir Izraelio pilietybes turintis, bet Jungtinėse Valstijose gyvenantis pianistas ir kompozitorius Dmitri Levkovich (g. 1979) ne kartą kritikų buvo liaupsintas ir išgirtas. Pianizmo meistrystės jis mokėsi pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos – Curtis muzikos institute Filadelfijoje. Jis yra laimėjęs 20 tarptautinių konkursų Vokietijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Italijoje ir Jungtinėse Valstijose. Be to jam net kelis kartus buvo skirtas publikos simpatijų prizas ir ypatingieji konkursų apdovanojimai, pavyzdžiui, už geriausią F. Šopeno kūrinių atlikimą. Dmitri yra koncertavęs ne vienoje pasaulinio garso scenoje: Frankfurto Senojoje operoje, Berlyno filharmonijos didžiojoje salėje, Pekino nacionaliniame menų centre, Gulbekiano fondo salėje Lisabonoje, Eliziejaus laukų teatre Paryžiuje ir Niujorko „Carnegie Hall“. Jam teko skambinti su Klivlando, Kinijos nacionaliniu, Dresdeno filharmonijos, Gulbekiano, Marijos teatro ir daugeliu kitų žymių orkestrų, kuriems dirigavo tokie dirigentai, kaip George Pehlivanianas, Markus Stenzas, Sebastianas Weigle, Valerijus Gergijevas ir kiti batutos meistrai. Už 2016 metais išleistą Sergejaus Rachmaninovo 24 preliudų įrašą Dmitri nusipelnė ne tik tarptautinio kritikų pripažinimo, bet ir „International Classical Music Award“ nominacijos.

“Ypatingu jautrumu, įtaigumu išsiskirianti” pianistė Agnė Radzevičiūtė džiugina klausytojus “nuoširdžia ir prasminga” interpretacija taip apie pianistės Agnės Radzevičiūtės pasirodymus atsiliepia leidinys „Septynios meno dienos“. Agnė Radzevičiūtė debiutavo užsienyje jau dešimties metų, koncertinio turo metu Šveicarijoje. Nuo tada ji koncertavo Belgijoje, Izraelyje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Vokietijoje. Pianistė atliko V. A. Mocarto, F. Šopeno fortepijoninius koncertus kartu su Lietuvos kameriniu, Kauno simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Chagrin Valley Studio (JAV) orkestrais, vadovaujamais maestrų S. Eva, D. Katkaus, V. Lukočiaus, M. Staškaus, R. Šerveniko. “Už aktyvią koncertinę veiklą ir Lietuvos garsinimą užsienyje”, Agnė buvo apdovanota Lietuvos Prezidento, Švietimo ministerijos padėkomis. Agnė Radzevičiūtė yra tuzino tarptautinių konkursų laureatė ir prizininkė, F. Šopeno tarptautinio konkurso jauniesiems pianistams Lenkijoje nugalėtoja, Karalienės Mortos premijos laureatė, T. Kosciuškos Šopeno tarptautinio konkurso Niujorke prizininkė, Niujorko tarptautinio konkurso finalistė, “Fontainebleau” Festivalyje Prancūzijoje pelniusi “Prix de Piano” apdovanojimą. Pianistė su pagyrimu baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, kurioje mokėsi pas mok. ekspertę Violetą Lipniagovienę ir prof. Veroniką Vitaitę.

Dmitri Levkovich (Ukraina/Kanada) ir Agnė Radzevičiūtė (Lietuva) Fortepijono rečitalis

Castor Stetson Jazz Ensemble (Lietuva) – 2019-05-26, 14:00

Castor Stetson – tai perspektyvių muzikantų grupė, vedama gitaristo/kompozitoriaus Deimanto Balio. Kolektyvo programoje atliekamos vien tik originalios kompozicijos, kuriose pinasi tarpusavyje įvairūs muzikiniai stiliai, papildyti modernios džiazo kalbos elementais. Per dvejus gyvavimo metus atlikėjai jau spėjo pasirodyti įvairiuose muzikos festivaliuose, tokiuose, kaip Vilnius Mama Jazz (Lietuva), Vilnius Jazz (Lietuva), Elektrėnai Jazz (Lietuva), Freedom Jazz Festival (Lenkija) bei kituose projektuose. Vilnius Jazz Young Power konkurse (2018) grupė laimėjo Grand Prix. 2019 metais surengė pirmąjį koncertų turą po Baltijos šalis. Šiuo metu projektas intensyviai dirba ties nauja programa, įrašinėja albumą bei daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Castor Stetson Jazz Ensemble (Lietuva)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA