Lrytas.lt: į lapkričio svajas su nuostabiąja džiazo pianiste Julia Kadel

Rudens romantikai spėjus įsigyventi, Lapkričio 11-tą dieną, Paliesiaus dvare kviečiame jus susitikti su įstabia viešnia iš Berlyno – Julia Kadel. Pianistė yra gimusi 1986-tais metais, Berlyne, ir fortepijonu skambinti pradėjo būdama vos septynerių metų. Mokytis muzikos ji pradėjo studijuodama klasikinę muziką, tačiau penkiolikos atrado save džiaze ir ši kryptis galutinai pakerėjo jos širdį. Į džiazo linkmes ją pasuko tėvo muzikos skonis ir jo vinilų kolekcija, kuri dažnai buvo leidžiama ir puošdavo namų atmosferą. Kiekvieną sekmadienį, prie pusryčių stalo, muzikantė kartu su savo šeima klausydavo įtakingiausių stiliaus atstovų tokių, kaip Nina Simone, Chet Baker, Miles Davis ir Django Reinhardt.

https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2018/10/29/news/i-lapkricio-svajas-su-nuostabiaja-dziazo-pianiste-julia-kadel-8058035/ )

Baigusi mokyklą, Julia Kadel pradėjo studijuoti psichologiją Humboldt universitete, tačiau mokslus teko užbaigti specialiu, išankstiniu diplomu, kadangi pašaukimas menui nugalėjo. Muzikantė niekada nemanė, jog jos hobis taps ir pragyvenimo šaltiniu, tačiau po psichologijos studijų ji suprato, jog jai žūtbūt reikia groti, kad galėtų būti laiminga. 2013-tais metais dėl savo išskirtinio talento Julia Kadel laimėjo stipendiją, kuri buvo skirta, kaip paskata jos muzikinei karjerai. Tais metais, rudenį, trio, su kuriuo muzikantė tuo metu koncertavo, buvo apdovanotas Saar aukštosios muzikos mokyklos HfM-Jazzpreis prizu. Debiutinis trio albumas “Im Vertrauen” pasirodė rugpjūčio 29-tą, 2014-tais metais ir buvo išleistas garsiosios Blue Note/Universal Music įrašų kompanijos. Su šiuo įrašu Julia Kadel ir jos kolegos pelnė nominacijas dvejose kategorijose, prestižiškuose Echo Jazz apdovanojimuose. Tai buvo nominacija Julijai Kadel, kaip geriausiai metų instrumentalistei bei visam trio, kaip geriausiai naujai metų grupei. 2016-tais metais pasirodė antrasis Trio albumas „Über und Unter“, kuris pasižymėjo lyriška nuotaika, žaismu atvira erdve, bei subtilia ir kompleksiška struktūra. Tais pačiais metais Julia Kadel pradėjo ir savo solo projektą, su kuriuo spėjo aplankyti galybę festivalių. Dalyvavimu daugybėje įvairių projektų, muzikantė įtvirtino savo kaip puikios instrumentalistės, kompozitorės ir aranžuočių kūrėjos vardą, kuris dabar jau gerai žinomas Vokietijos džiazo pasaulyje.

Pianistė, kaip pati sako, yra labai aistringa viskame, ką tik tenka daryti. Jos manymu gyvenimas yra trumpas, o ji trokšta saviškį pripildyti kuo vertingesniu turiniu ir intensyvumu, tad šių vertybių ieško ir tikisi kiekvienoje akimirkoje. Įdomu, jog muzikantė tik nesenai įsigijo nuosavą pianiną, tad per ankstesnius metus jai teko išmokti įsijausti ir būti kūrybingai bet kokioje aplinkoje. Sąlygas ji retai kada galėdavo pasirinkti pati. Pavyzdžiui dėl noro kurti jai dažnai tekdavo ištisas naktis praleisti tuščioje Bechstein parduotuvėje, kurioje ji per naktį komponuodavo savo muziką. Kūryba yra neatsiejama muzikantės kasdienybės dalis, ji visada su savimi turi ir užrašų knygutę, kurioje nepraleidžia progos užfiksuoti vertingų minčių. Muzikantė išbandė save ir dainavime norėdama labiau pajausti savo grojamą muziką. Kaip pati Julia Kadel sako, ji ieškojo savo kūrybos namų, kur galėtų visiškai atsiskleisti jos talentas, ir kuriuose galėtų būti pati savimi. Po ieškojimų, muzikantė įsitikino, jog atsakymas buvo arčiau nei ji manė, savo namus  ji rado pati savyje, tomis akimirkomis, kai ji tiesiog grodama laisvai improvizuodavo prie fortepijono.

Didžiausiu savo pasiekimu muzikantė laiko balanso atradimą tarp kompozicijos ir improvizacijos. Anot pianistės, tai išplėtė jos garso spektrą ir suformavo naują muzikinį žodyną. Kaip ir daugelis muzikantų, Julia Kadel, sako, svyruojanti tarp pasitikėjimo ir perdėtų apmąstymų, abejonių, tačiau savo kūrybinę kryptį ji žino aiškiai. Jai būtina daryti tai, kame ji gali jausti ir atrasi prasmę. Dėl šios priežasties, anot jos, jai būtų labai sunku groti šlagerius, ar bet ką, kas nėra tikra terpė autentiškumui ir saviraiškai. Neužilgo ir jūs galėsite rudeniškas mintis papildyti melodinga, jausminga ir gracinga garsų palete, kurią Julia Kadel yra taip žavingai įvaldžiusi. Kviečiame jus į Julios Kadel koncertą lapkričio11-tą dieną Paliesiaus dvare.

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA