Lrytas.lt: Gruodžio mėnesį Paliesiaus dvare – šokių pamokos, kino filmai ir pasaulinio garso atlikėjų koncertai

          Metams judant į galą, naktys veja dienos šviesą, o tamsoje ryškėjantys žiburiai vis sparčiau kloja kelią į artėjantį stebuklų metą, pulsuojantį jaukumu ir ramybe. Kviečiame jus praleisti šį nuostabų laikotarpį kartu su Paliesiaus dvaro aukščiausios klasės koncertais gruodžio mėnesį, kurie nustebins net užkietėjusius melomanus. Šio mėnesio programa Paliesiaus dvare:

( Straipsnio šaltinis: Lrytas.lt )

Du monologai – Petras Geniušas (fortepijonas) – Gruodžio 9d.:

Mėnesio pradžioje, dvare pasirodys vienas įdomiausių ir spalvingiausių Lietuvos pianistų. Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais. Jo scenos partneriais yra buvę M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas, V. Tarasovas. Tačiau klasikinio pianisto amplua Petrui Geniušui per maža: neretai jį galima pamatyti ant scenos akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Įgimtas žingeidumas skatina jį neapsiriboti vien klasikinio pianisto patirtimi ir veikla, nenuilstamai plečiant savo muzikinį akiratį – nuo anglų virginalistų ir įvairių pasaulio tautų folkloro iki avangardinės muzikos, džiazo ir elektronikos. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai, matyt, yra viena vertingiausių šio pianisto savybių.

 

Kalėdos Niujorke – Gruodžio 15d.:

 

Niujorkas – laisvės, vilčių ir gaivališkos energijos miestas. Per amžius viliojęs svajotojus iš viso pasaulio, ši vieta tapo vientisu kultūriniu koliažu, kuriame persismelkia skirtingų tautų ir kultūrų palikimas. Niujorką dievinantys atlikėjai Macdara Ó Seireadáin ir Gintaras Januševičius savo programoje atkuria miesto garsus, pasakoja jo žmonių istorijas, visa tai perkeldami į gražiausią metų laikotarpį šiame mieste – Kalėdas, skambančias aksominiu Frenko Sinatros balsu ir Brodvėjaus miuziklų melodijomis.

Klarnetistas Macdara Ó Seireadáin gimė 1985 metais Dubline, Airijoje. Muzikas baigė Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą (Johannes Peitz kl.) bei Karališkąją Airijos muzikos akademiją (John Finucane kl.). 2010 metais klarnetininkas laimėjo Airijos masonų jaunojo metų muziko konkursą (Irish Freemasons Young Musician of the Year). Kamerinės muzikos entuziasto M. Ó Seireadáino scenos partnerių sąraše yra tokie atlikėjai, kaip pianistas John O’Conor, sopranas Ailish Tynan, klarnetininkai Johannes Peitz ir Sharon Kam, smuikininkė Solenne Paidassi, kvartetas „Apolon Musagette Quartett“ ir kt.

Pianistas Gintaras Januševičius mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo LMTA, mokslus tęsė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Jo profesoriai – Jurgis Bialobžeskis, Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai. Pianistas išgarsėjo 2004-aisiais metais, tapęs jauniausiu Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku, o konkurse paskambintus S. Rachmaninovo Etiudus-paveikslus Op. 39 gyrė tokie fortepijono meistrai kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo.

 

Kalėdinis vakaras „Angeliška baroko muzika“. Giulio Caccini ir jo amžininkų dainos – Gruodžio 26d.

 

Kalėdos šeimos šventė, kvepianti šiluma, mandarinais, prieskoniais ir karštu vynu. Šiais metais gruodžio 26 d. kviečiame jas praleisti Paliesiaus dvare, kūrenantis židiniui, klausantis širdį raminančios senųjų laikų muzikos, užkandžiaujant dar karštomis cinamoninėmis bandelėmis iš mūsų kepyklėlės, kurioje nenustoja kūrentis krosnis, o iš kamino rūkti dūmai. Kviečiame į šiltą, tikra žiema ir šiltu namų jaukumu kvepiantį vakarą tikrame dvare, kurio taip ilgisi siela per Kalėdas ir kurį taip sunku patirti miesto šurmuly.

 

Koncertinėje programoje atliekamos Caccinio ir jo amžininkų dainos, parašytos pagal garsių to meto poetų tekstus – melancholiški ir linksmi kūriniai, sukurti paprasta strofine forma, bei vokalinės kompozicijos, primenančios ankstyvosios operos fragmentus ir perteikiančios kontrastingas emocines būsenas. Kūriniuose išryškėja tobula muzikos ir poezijos sąjunga, kurią papildo projekcijoje rodomi XVII a. pradžios italų tapybos paveikslų vaizdai, kuriantys ypatingą atmosferą.

 

Šia ankstyvojo baroko muzikos programa su klausytojais dalinsis du aistringi senosios muzikos puoselėtojai dainininkė Renata Dubinskaitė ir klavesinininkas Vilimas Norkūnas. Šie akademiniam pasauliui puikiai pažįstami muzikantai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir prestižiniuose Europos senosios muzikos festivaliuose.

 

Naujieji metai su tango: Naujųjų metų sutikimo šventė paliesiaus dvare – Gruodžio 31.d

 

Paliesiaus dvaras Naujųjų metų sutikimo šventę paskyrė aistringajam Tango. Sakoma, kad Tango, tai kur kas daugiau negu šokis. Vieni jį vadina filosofija, kiti kova, dar kiti ginčijasi, sako, jokia tai kova, tai subtilus žaidimas, na dar kiti tai vadina vyro ir moters dialogu, sako, kad Tango apsvaigina ir panardina į iliuziją, tačiau kartu yra rafinuotas ir reikalauja vidinio sutelktumo, formos subtilumo. Apie Tango prirašyta begalė knygų, o tema ši rašymui neišsemiama, bet mes norime, kad viską jūs patirtumėt patys, tad paruošėme tokią programą, kurioje apie Tango sužinosite viską!

Vakaro pradžia paskirta kino teatrui. Rodysime filmą Tango tema. Koks gi tai bus filmas sužinosite jau netrukus. Teko girdėti, kad po tokių filmų, dauguma traukia tiesiai į Tango pamokas. Mums irgi taip buvo, tad šį syki nusprendėme, kad viskas turi būti vienoje vietoje. Po filmo kviesime pasivaišinti specialiai šiam vakarui kurta vakariene, su gardžiu desertu bei pasirinktu vynu. Viso vakaro metu taip pat veiks baras, kuriame rasite mėgstamiausių gėrimų, be abejonės, kavos, arbatos bei mūsų dvaro pasididžiavimo – šviežių cinamoninių bandelių tiesiai iš mūsų kepyklėlės.

Po vakarienės jūsų laukia Tango pamokos su garsiuoju Tango meistru Eduardo Gimenez. Eduardo yra tikras Argentinietiško Tango dainininkas, choreografas ir šokių instruktorius. Gimęs Montevidėjuje (Urugvajuje) ir augęs Entre Rios (Argentinoje) ir Las Piedras (Urugvajuje), tikroje Tango sostinėje, kurioje gimė Julio Sosa “el varon del tango”, kitaip dar vadinamas vyriškasis Tango. Eduardo sako, kad Tango yra grožio, liūdesio, meilės ir aistros instrumentas, padedantis įveikti visus gyvenimo sunkumus, o save jis vadina Tango enciklopedija, jo koncertinė bei pedagoginė veikla plačiai žinoma pasaulyje. Jam teko koncertuoti daugybėje festivalių visame pasaulyje, jo klausėsi ir matė Montevidėjas, Čikaga, Majamis, Londonas, Barselona, Belgradas, Zagrebas, Hamburgas, Riga, Talinas, Kaliningradas, Seinajokis, Udinė, ir daugybė kitų garsiausių pasaulyje miestų. Be galo džiaugiamės, kad šis neeilinis artistas sutiko Naujųjų metų sutikimo progą surengti Paliesiaus dvaro klausytojams tikrą autentišką tango pamoką bei supažindinti su šiuo stebuklingu šokio menu.

 

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA