Lrytas.lt: Birželis Paliesiaus dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

Vasaros sezonas Paliesiaus dvaro lankytojiems bus išties įspūdingas. Su šiltais orais melomanus pasitiks ir širdingai kuruota Birželio mėnesio koncertų programa, kuri žada net šešis aukščiausios klasės pasirodymus Pasagos salėje. Šie bus sudaryti iš jau gerai žinomų vietinių vardų, bet taipogi ir užsienio grandų, aplankysiančių Paliesiaus dvarą. Stilistikos įvairovė svyruos nuo virtuoziškų fortepijono pasirodymų, iki skandinaviškų operos žvaigždžių giesmių, bei jausmingų lietuviškų balsų. Pasagos salė – tai pagrindinė dvaro koncertinė erdvė, kuri pasaulyje garsėja savo įspūdinga akustika. Šioje netgi vyko profesionalūs albumo įrašymo darbai, kurie buvo prodiusuojami prestižiškosios „Accentus Music“ kompanijos. Kartu su koncerto bilietu, Paliesiaus dvaras savo lankyojiems žada ir įvairias dovanas. Šios skiriasi su kiekvienu koncertu, tad išsamesnius aprašus rasite dvaro tinklapyje. Kviečiame jus aplankyti gamtos apsuptyje esantį Paliesiaus dvarą ir kartu pasinerti į muzikos gilumas su šio mėnesio atlikėjais:

Riikka Hakola (vokalas) Ir La Vie De Boheme (Suomija) – 2019-06-01 & 2019-06-02

Niujorko Metropolitan operos solistė Riikka Hakola, kurios balsas jau 15 metų skamba tarp Suomijos nacionalinės operos teatro sienų, klausytojų širdis pavergė savo aksominiu sopranu, kuris „kibirkščiuoja ir žėri įvairiausiomis vaivorykštės spalvomis“, rašo kritikai. Per savo solinę karjerą atlikėja apkeliavo beveik visą pasaulį. Ji koncertavo su žymiais orkestrais ir dainininkais Skandinavijoje, Anglijoje, Vokietijoje ir JAV. Jos atliekamos partijos skambėjo „Metropolitan Opera“ Niujorke ir Didžiajame Maskvos teatre. Violeta iš „La Traviatos“, Dona Ana bei Dona Elvyra iš „Don Žuano“, Rosina iš „Sevilijos kirpėjo“ bei daugybė kitų gerai žinomų solo partijų puošia šios atlikėjos repertuarą. Vos 100 vietų talpinančioje salėje vienas garsiausių suomių sopranų mus kviečia ne šiaip pažvelgti į operą – mus kviečia ja tapti. Magiški balsai, temperamentingi personažai ir netikėti vaizdiniai žada nuausti aštriausių meninių pojūčių tinklą klausytojų pašonėje, regos lauke, dvasios klimate… O svarbiausia – kaip ir gyvenime, niekada negali žinoti, kokia bus tolimesnė įvykių seka…

NUORODA

 

Borisas Traubas (smuikas) , Eglė Perkumaitė (fortepijonas), Raminta Vaicekauskaitė (sopranas) – 2019-06-15

Birželio 15 d. Paliesiaus dvare – trio. Tai ilgametę sceninę patirti turintys ir pasaulyje daugybę muzikinių žymių palikę atlikėjai, kurie susibūrė ypatingam koncertui „PASAGOS“ salėje. Koncerto programą sudaro keturios dalys. Pirmoje dalyje skambės dviejų baroko genijų opusai: kūrinys, apie kurį parašyta daug traktatų, Heinricho Ignazo Biberio Pasakalija smuikui solo ir Johano Sebastiano Bacho arija iš kantatos, sukurtos Daktaro A. Füllerio vardo dienos proga. Antroje dalyje skambės Johannes’o Brahms’o muzika, trečia dalis skirta romantinei muzikai – Sergejui Rachmaninovui, Claude Debussy ir César Franc, o paskutinėje dalyje skambės Vienos muzika – čardašai ir operečių muzika.

NUORODA

 

,,Šviesa iš sutemos gilios……į tavo sielą spinduliuos…‘‘. Inesa Linaburgytė (vokalas) – 2019-06-22

Edgar Allan Poe eilės atspindi nuotaiką, kurią Inesa nori perteikti koncerte klausytojams. Tai lyg pasinėrimas į giliausius sielos klodus, paliestus meilės šviesos, žiauraus nusivylimo, suteikiančio skausmą, lyg veriant širdį peiliu… Visus plataus spektro išgyvenimų niuansus padės atskleisti Lietuvoje beveik neatliekami romantiniai kūriniai. I.Linaburgytė su pianistu L. Dužinsku atliks sudėtingą vokaliniu ir dramatinių išgyvenimų požiūriu kamerinės muzikos programą. Prancūziškai svajingi F.Liszt, J.Massnet, F.Poulenk romansai. Tamsus gylis nardina sielą P.Čaikovskio romansuose. O dugnan sudraskyta širdis nugrimzta G.Mahlerio cikle ,,keliaujančio pameistrio dainos‘‘ (Lietuvoje vienintelė šio ciklo atlikėja). Pabaigoje, per aplankytas išėjusias sielas, šviesa sugrįžta R.Štrauss dainomis. Sielos kelionę vienijančiai apraizgys I.Linaburgytės skaitomi E.A.Poe eilėraščiai, kurie kartu su romansais suskambės lyg Mono spektaklis, kur aistra ir skausmingi išgyvenimai pasieks aukščiausias dramines bangas.

NUORODA

 

Viktoras Paukštelis (fortepijonas) – 2019-06-23

Paliesiaus dvaro koncertų salėje – Viktoras Paukštelis! Po itin sėkmingo pasirodymo Niujorko „Carnegie Hall“ 2015 metų rugsėjį, „The New York Concert Review“ atkreipė dėmesį į „aukščiausios klasės“ Viktoro ritmo pojūtį, o jo muzikavimą vadino nuoširdžiu, tvirtu ir uždegančiu. Viktoras Paukštelis grojo kartu su Lietuvos kameriniu orkestru (vadovas Saulius Sondeckis), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokyklos mokytojų styginių orkestru (vadovas Petras Kunca). Dalyvavo Verbier festivalyje Šveicarijoje (vadovai prof. Gary Graffman ir prof. Boris Petrushansky), West Chester universiteto festivalyje JAV (vadovas prof. Anthony di Bonaventura), Pite Älvdal festivalyje Švedijoje (vadovas prof. Jiri Hlinka), International Holland Music Sessions meistriškumo kursuose Olandijoje (vadovas Michailas Voskresensky). Nuo 2001 metų tobulina profesinius įgūdžius pianistės Noros Ray klasėje. 2009 m. laimėjo Alberto Rousselo stipendiją mokslams Ecole Normale de Musique de Paris. 2009 m. – 2012 m. laimėjo galimybę tobulintis ir gyventi Cité Internationale des Arts Paryžiuje. Savo programoje, be gerai žinomų klasikos kūrinių, atlieka ir rečiau skambinamus Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūrinius, taip pat atlieka savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius. Viktoras yra jaunųjų pianistų respublikinio konkurso Musica Amabile nuolatinis vertinimo komisijos pirmininkas.

NUORODA

 

Andrius Žlabys (fortepijonas) – 2019-06-29

Birželio 29 d. į Paliesiaus dvaro koncertų salę „PASAGA“ sugrįžta Lietuvoje visuomet laukiamas, JAV gyvenantis pianistas Andrius Žlabys! Daugeliui pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir tiesiog puikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos, prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą, A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais. Daugybės tarptautinių konkursų laureatas savo koncertus rengia tokiose pasaulinio garso salėse kaip „Avery Fisher Hall“, „Lincoln Center“, „Concertgebouw“, „Carnegie Hall“, „Phillips Collection“, „Teatro Colón“, „Wigmore Hall“, „Vienna’s Musikverein and Suntory Hall“ ir pan. O tarp muzikantų, su kuriais jam teko kartu dirbti, spindi tokie vardai, kaip Yuri Bashmet, Hilary Hahn, Gidon Kremer ir daugelis kitų.

NUORODA

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA