Lrytas.lt: Balandžio mėnesis Paliesiaus dvare

Šaltinis: Lrytas.lt

Vis dažniau beišlendantys saulės spinduliai, ore tvyranti vis geresnė nuotaika, visą tai skelbia pavasarį. Kviečiame jus atvykti į Paliesiaus dvarą ir kartu pasimėgauti visokeriopu grožiu, kurio balandžio muzikinė programa bus kupina. Atlikėjai įstabūs ir įvairiapusiški, o atgimti naujiems jausmams padės ir puiki koncerto vieta, kurioje visu kūnu ir siela patirsite bundančios gamtos grožį, o muzikinės melodijos padės pražysti iš vidaus. Pasagos salė pasižymi išskirtine akustika, kuri buvo įvertinta ne vieno industrijos profesionalo, o šio mėnesio programa džiugins klausytojus tiek džiazo muzikos tiek ir pasaulinio garso klasikinės muzikos atlikėjais.

Klaipėda piano masters koncertas 2019 04 06, 16:00

Balandžio 6 d. Paliesiaus dvare koncertuos fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters 2018“ laureatės: Gabrielė Bekerytė ir Živilė Kudirkaitė. Vilniuje gimusi pianistė Gabrielė Bekerytė nuolat koncertuoja didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o jos programos skambėjo „Wigmore Hall“, „Saint Martins on the Fields“, „Milton Court“, „Fazioli Hall“ bei daugelyje kitų šalių. Nuo 2016 metų jaunoji atlikėja studijuoja Londono Karališkoje muzikos akademijoje. Kaunietė Živilė Kudirkaitė yra daugelio tarptautinių konkursų laureate. Tarp jų labiausiai minėtini prizai – pirmoji vieta “Valsesia Musica” bei antroji vieta “Citta di Barletta” tarptautiniuose pianistų konkursuose Italijoje. Pianistė surengė rečitalius didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o taip pat koncertavo Italijoje ir Vokietijoje

Klaipėda piano masters

Koncertas Poetų meilė 2019 04 13, 16:00

Meistriškumo ir pripažinimo savo srityse pasiekę baritonas Modestas Sedlevičius ir pianistas Gabrielius Alekna susipažino bendradarbiaudami 2018 m. Vilniaus festivalyje. Sėkmingo pasirodymo paskatinti, jie tęsia kūrybinę partnerystę poetiška rečitalio programa. Apie savo atliekamą programą muzikantai pasakoja:

„Jausmams ir dainoms – ne visada reikalingi žodžiai, tad šią muzikinę kelionę pradėsime F. Mendelssohno „Dainomis be žodžių“ fortepijonui solo, kurią palydės R. Šumano dainų ciklas „Poeto meilė“: žodžiais, muzika, bei jausmais. Temperamentingų B. Bartoko „Rumunų šokių“ fortepijonui  suvilioti, drąsiai, melancholiškai, bei nuoširdžiai skrisime su G. Faure dainomis išgirsti S. Rachmaninovo religingas, audringas, bet kartu trapias melodijas… Sielą nuramins lakoniškos ir egzotiškai melodingos B. Bartoko „Vengrų liaudies dainos“ fortepijonui, šias svajingai pakeis Lietuvos gamta J. Gruodžio dainose, bei su saulėtomis, karštomis P. Tosti serenadomis mylimajai užbaigsime „poetų meilę…“.

Poetų meilė

Armine Grigoryan (fortepijonas, Armėnija) 2019 04 20, 16:00

Armine Grigoryan yra viena ryškiausių šių laikų armėnų pianisčių. Baigusi studijas Jerevano Čaikovskio muzikos mokykloje, mokslus tęsė Jerevano Komito konservatorijoje bei antrosios pakopos studijose, vadovaujama profesorių Georgy ir Sergej Saradjianų. Įgytas nepriekaištingas išsilavinimas, bei ypatingas talentas muzikos kritikų buvo pastebėtas, ne tik Armine Solo pasirodymuose, bet taip pat ir jai koncertuojant ansambliuose. Armine Grigoryan du kart tapo „Roma 2003“ tarptautinio pianistų konkurso laureate, kur buvo apdovanota ir specialiu Romos rūmų prizu bei medaliu.

„…Negaliu atsižavėti „Armine “ virtuozišku skambinimu, noriu vėl ir vėl jos klausytis“. – sakė garsus armėnų kompozitorius Eduard Mirzoyan apie A. Grigoryan atliekamą muziką.

Armine Grigoryan (Armėnija)

Irena Friedland (fortepijonas, Izraelis) 2019 04 26, 19:00

Pianistė ir pedagogė Irena Friedland baigusi fortepijono studijas Tel Avivo universitete, savo karjerą tęsė ir kaip solo atlikėja ir kaip kamerinių ansamblių atlikėja. Jos muzikinė biografija gausi festivaliais, kameriniais koncertais bei soliniais pasirodymais Belgijoje, Izraelyje, Italijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Rusijoje, Švedijoje, Jungtinės Amerikos Valstijos ir netgi Vietname. Izraelyje atlikėja yra grojusi su garsiausiais šalies orkestrais, o jos diskografijoje net trys „Romeo Records“ (JAV) išleisti albumai, kurie buvo šiltai priimti tiek publikos, tiek garsiausių pasaulyje muzikos kritikų. Nuo 2000 m. Irena Friedland intensyviai dirba pedagoginį darbą, kuriame daug dėmesio skiria garso ir vaizdo menų sintezės tyrimams. Neseniai menininkė pristatė projektą “Seeing Music and Hearing Colors”, kuriame apjungdama vizualų ir garsinį meną, paveikslų ir skulptūrų projekcijas lydi fortepijono garsais. Ji reguliariai rengia akademinius kursus ir mokymus šia tema

Irena Friedland (fortepijonas, Izraelis)

Vladimir Čekasin (saksofonas) ir Vladimir Tarasov (perkusija) 2019 04 28, 14:00

Šių pasaulinio garso džiazo legendų pasirodymai Lietuvoje – tikra retenybė. Programoje bus atliekamas autorinis projektas “La Sonata Grande”. Tai – klasikinės muzikos interpretacijų bei netikėtų ir keistų sukomponuotų originalių melodijų derinys, kuriantis ypatingą dvasinės įtampos atmosferą būdinga XXI amžiui. Ši atmosfera, kaip teigia patys menininkai, pasireiškia pasaulyje tvyrančia stipria energetika bei sklandančiais filosofiniais būties ir egzistencijos klausimais, o „invazijos į klasiką“ projektas įdomus dar ir tuo, jog atmosfera kuriama ne tik pasitelkus muziką, bet ir įvairius vizualinius sprendimus. Programa „La Sonata Grande“ – tai laisvos fantazijos, pagrįstos Sergejaus Prokofjevo sonatos „N7 Sonata“ intonacijomis ir originaliais kompoziciniais elementais.

Vladimir Čekasin (saksofonas) ir Vladimir Tarasov (perkusija)

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA