LRT Panorama: Paliesiaus dvare – išskirtiniai koncertai Lietuvoje

( https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/26/224977/paliesiaus-dvare-isskirtiniai-koncertai-lietuvoje#wowzaplaystart=2078000&wowzaplayduration=188000 )

Atokioje vietoje Ignalinos rajone esantis Paliesiaus dvaras rado savo veiklos nišą – čia rengiami žinomų muzikantų koncertai, į kuriuos važiuoja klausytojai iš visos Lietuvos. Dvaro savininkas Julius Ptašekas sako, kad muzikantus stulbinančios akustikos erdvė buvo atrasta netyčia. Savininkai ir patys nesitikėjo, kad vieno pastato griuvėsius uždengus stiklo kupolu čia bus koncertų salė.

Reportažo pradžia nuo 34:40:

Juanas Manuelis Canizaresas – gitaristas, grojęs ir su Berlyno simfoniniu orkestru, ir su atlikėju Peteriu Gabrieliu. Jis yra įrašęs per šimtą albumų, žinomas kaip klasikinės gitaros atlikėjas, nors save vadina flamenko muzikantu. Prieš didelį turą Japonijoje į Lietuvą J. M. Canizaresas atvyko tik koncertams Paliesiaus dvare.Paliesiaus dvaras per keletą metų įsitvirtino kaip rimta koncertų salė, kurioje vyksta išskirtiniai koncertai. Dvaro savininkas J. Ptašekas sako, kad žinomus atlikėjus kviečia viliodamas ypatinga akustika.Rekonstruojant dvarą tvarto griuvėsiai šalia ekonomo namo buvo uždengti stiklu, o kad salė tinkama koncertams atrasta tik vėliau.

Ignalinos rajone, šalia Mielagėnų kaimo, esančio Paliesiaus dvaro istorija sudėtinga. XVII amžiuje dvarą įsigijo grafas Tyzenhauzas. XIX amžiuje Kublickiai čia įkūrė stambų ūkį, tačiau dėl dalyvavimo sukilime buvo priversti pasitraukti į Prūsiją.

Iki šių dienų nėra išlikę pagrindinių dvaro rūmų nuotraukų, piešinių. Rūsius ir dalį išlikusių sienų ketinama tik konservuoti.

 

 

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA