LRT.LT: Pasaulinio garso balsas – tenoras Ian Bostridge – sugrįžta į Paliesiaus dvarą!

Rugsėjo 25 d. išskirtine akustika garsėjančioje Paliesiaus dvaro scenoje laukia neeilinis koncertas – į Lietuvą atvyksta pasaulinė žvaigždė – tenoras Ian Bostridge iš Britanijos. Tai bus vienintelis jo pasirodymas Baltijos šalyse šiais metais.

Niekada nestudijavęs muzikos ir linkęs į kitus mokslus, Ianas Bostridge`as yra įgijęs istoriko išsilavinimą, svajojo apie kvantinę fiziką ir filosofiją, tačiau jau paauglystėje dainuodavo Schuberto, Bacho kūrinius. Visi scenos profesionalai, išgirdę Iano balsą, kaip mat pastebėdavo išskirtinį jo talentą ir kviesdavo plėsti muzikines žinias, dalyvauti konkursuose.

Įvairūs laimėjimai, palankūs kritikų atsiliepimai ir lydinti sėkmė scenoje lėmė tenoro karjeros posūkį – šis tapo profesionaliu atlikėju, keliaujančiu po visą pasaulį. Ir visgi Ianas neapleido savo mokslinio, muzikos tyrinėtojo gyvenimo – rašo ir publikuoja knygas apie muziką.

„Daina – tai pokalbis su praeitimi apie ateitį,“ – sako jis.

Šiandien dainininkas nuolat koncertuoja ir yra visada laukiamas didžiosiose koncertų salėse visame pasaulyje – „Carnegie Hall“ (Niujorkas), „Barbican Hall“ (Londonas), „Konzerthaus“ (Viena), Liuksemburgo filharmonijoje, Teatro alla Scala (Milanas) ir daugelyje kitų.

I. Bostridge`as bendradarbiauja su muzikos įrašų milžinėmis – „Warner Classics“, „EMI Classics“, „Hyperion“ ir pan. Jo įrašai skina svarbiausius tarptautinio lygio apdovanojimus – „Grammy“, „Edison“, „Japanese Recording Academy“, „Brit“, „South Bank Show“, „Diapason d`Or de l`Année“, „Choc de l`Année“, „Echo Klassik“ ir „Deutsche Schallplattenpreis“.

Tenoras yra pasirodęs kartu su legendiniais pasaulio orkestrais: Berlyno, Vienos, Niujorko, Los Andželo, Roterdamo filharmonijų orkestrais, taip pat Čikagos, Bostono, Londono ir BBC simfoniniais orkestrais ir pan. Kartu su Accademia Nazionale di Santa Lucia orkestru, vadovaujamu Antonio Pappano, dainavo pasaulinėje vokiečių kompozitoriaus Hanso Wernerio Henze kūrinio „Opfergang“ premjeroje, vykusioje Romoje.

I. Bostridge`as operos vaidmenų sąraše puikuojasi Lisandras „Vasarvidžio nakties sapnas“ (Opera Australia ir Edinburgo festivalis), Neronas „L`Incoronazione di Poppea“, Don Ottavio (Vienos opera), Tamino „Magiškoji fleita“, Ašenbachas „Mirtis Venecijoje“ (Anglijos nacionalinė opera), Piteris Kvintas (Teatro alla Scala), Hendelio Jeftė (Nacionalinis Paryžiaus operos teatras) ir daug kitų.

Kiti įspūdingi pasirodymai – „The War Requiem“ kartu su Londono filharmonijos orkestru, vadovaujamu Vladimir Jurowski, „Les Illuminations“ su karališkuoju „Concertgebouw“ orkestru, vadovaujamu Andris Nelsons; Berliozo „Les nuits d`été“ su Sietlo simfoniniu orkestru ir Ludovic Morlot.

2003 m. I. Bostridge buvo suteiktas garbės daktaro vardas Šv. Andriaus universitete (University of St Andrews), o 2010 m. garbės nario vardas – Šv. Jono koledže (St John`s College), Oksforde. 2014 m. tenoras dėstė Oksfordo universitete (University of Oxford).

Dainininkas yra vertinamas ir humanitarinės literatūros lauke. Jo parašyta knyga „Schubert`s Winter Journey: Anatomy of an Obsession“ laimėjo „The Pol Roger Duff Cooper“ apdovanojimą.

Kartu su Ian Bostridge koncerte pasirodys pianistė Saskia Giorgini – laikoma viena įdomiausių jaunosios kartos pianisčių, tapusi laureate ir prizininke konkursuose „12th Mozart Competition in Salzburg“, „International Piano Competition Ferruccio Busoni 2015“ ir „Prix d`AmadèO“.

LRT.LT

 

Plačiau apie koncertą: Ian Bostridge (vokalas, Jungtinė Karalystė), Saskia Giorgini (fortepijonas, Italija/Nyderlandai)

 

Jums gali būti įdomu:

KONCERTŲ KALENDORIUS
EL. PARDUOTUVĖ
PALIESIAUS KLINIKA