Balandžio
28

Vladimir Čekasin (saksofonas) ir Vladimir Tarasov (perkusija)

Atlikėjai: Vladimir Čekasin (multiinstrumentininkas) ir Vladimir Tarasov (perkusija) Koncerto data: 2019-04-28
Koncerto laikas: 14:00 Kaina: 16 - 61€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Paliesiaus dvare dar to nebuvo! Šių pasaulinio garso džiazo legendų pasirodymai Lietuvoje – tikra retenybė, kurios praleisti sau neleidžia nei vienas muzikos gurmanas. Net neabejojame, kad bilietai ištirps, kaip pavasarinis sniegas, tad skelbiame koncertą ir raginame paskubėti.

 

LA SONATA GRANDE

 

Vladimir Čekasin – tai unikali ir spalvinga kūrybinė asmenybė: saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas bei neišsenkantis kūrybinių idėjų generatorius. Jis ir racionalus muzikos architektas, ir nepaprastai emocionalus, ekspresyvus jos atlikėjas. Drauge su legendiniu trio GTČ 8-tame dešimtmetyje dėjęs pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, Čekasinas yra lietuviškojo džiazo guru, išskirtinis pedagogas, kurio tiesioginę ar netiesioginę mokyklą patyrė dauguma Lietuvos džiazo muzikų. Pastaruoju metu jis daugiausia dirba kino srityje kaip muzikantas, režisierius ir aktorius, taip pat su įvairių šalių menininkais ir muzikantais kuria sinkretiškus projektus, jo paties vadinamus „etniniu procesu“. Savo kūrybinėms vizijoms realizuoti Čekasinas neretai pasitelkia dideles atlikėjų pajėgas.

 

Vladimir Tarasov – pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Meistriško perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ trio jis dėjo pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

 

Programoje autorinis projektas „La Sonata Grande“. Tai – klasikinės muzikos interpretacijų bei netikėtų ir keistų sukomponuotų originalių melodijų derinys, kuriantis ypatingą dvasinės įtampos atmosferą būdinga XXI amžiui. Ši atmosfera, kaip teigia patys menininkai, pasireiškia pasaulyje tvyrančia stipria energetikai bei sklandančiais filosofiniais būties ir egzistencijos klausimais, o „invazijos į klasiką“ projektas įdomus dar ir tuo, jog atmosfera kuriama ne tik pasitelkus muziką, bet ir įvairius vizualinius sprendimus. Programa „La Sonata Grande“ – tai laisvos fantazijos, pagrįstos Sergejaus Prokofjevo sonatos „N7 Sonata“ intonacijomis ir originaliais kompoziciniais elementais.

 

Daugiau informacijos apie atlikėjus:

http://www.vladimirtarasov.com/

https://www.facebook.com/VladimirTarasovOfficial/

http://www.mic.lt/lt/baze/dziazas/kompozitoriai-atlikejai/chekasin/

 

Pasiklausyti:

https://www.youtube.com/watch?v=bZit8gUpWaE


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...