Liepos
5

„Versmės tėkmė“ (LP, CD) pristatymas. Algirdas Klova (multiinstrumentalistas, Lietuva)

Atlikėjai: Algirdas Klova (multiinstrumentalistas, Lietuva) Koncerto data: 2020-07-05
Koncerto laikas: 18:00 Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 15€, Geltonas sektorius - 20€, Raudonas sektorius - 30€
Bilietų teirautis: REZERVUOTI BILIETUS

30% nuolaida taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

https://paliesiausdvaras.lt/wp-content/uploads/2019/06/nature.png

Tautinių juostų pynimo paslaptys

1,5 val. prieš A. Klovos koncertą tautinio amato meistrė Rasa ir teisybės nesakantis, bet nemeluojantis pasakorius Algirdas supažindins Paliesiaus dvaro svečius su įvairiaraščių tautinių juostų pynimo, vijimo, audimo ypatumais, kvies prisiliesti prie mūsų tautiškumo simbolių.

Pažintis su liaudies instrumentais
Po koncerto kviečiame neskubėti skirstytis! Jūsų lauks pokalbis su Algirdu Klova – jis pristatys koncerte naudotus instrumentus, papasakos kaip ir iš ko jie gaminami, kuo išskirtiniai… Kviečiame pamatyti unikalius instrumentus iš arti!

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Ekskursija

Ekskursija

Likus 45 min. iki koncerto, klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

Vasara – kokteilių ir ledų klestėjimo metas!

Vasara – kokteilių ir ledų klestėjimo metas!

Kviesime Jus mėgautis vasariškais gardumynais. Plačiau

Įvairių skonių kokteiliais bei Paliesiaus dvaro naminės grietinėlės kremo ledais su sodo arba miško uogomis.

„Versmės Tėkmė“ – Algirdo Klovos sumanyta, sukurta ir jo atliekama etnokultūrinė muzikinė programa remiasi autentiškų lietuvių liaudies melodijų motyvais, dermėmis ir sąskambiais, visa tai pateikiant su folkloro, postfolkloro ir kitų stilių improvizacijos elementais. Kai kurios melodijos skamba autentišku pavidalu (taip, kaip užrašytos iš pateikėjo), kitos – šiek tiek pakeistos, visos išplėtojamos. A. Klovos įvaldyti įvairūs muzikos instrumentai suteikia liaudies melodijoms išskirtinį prieskonį, išlaikant iš liaudies atsineštą autentiką. Programos idėja kilo, nes kartais profesionaliam muzikantui neužtenka pagroti kelių taktų liaudies melodiją, norisi jai duoti vystytis, tekėti toliau, keistis neprarandant savo autentiško grožio. Taigi, versmė, tai – liaudies muzika, o tėkmė – kompozitoriaus ir atlikėjo darbas.

Algirdas Klova – lietuvių kompozitorius, muzikantas, pedagogas, etnomuzikologas, žurnalistas. 1983 m. baigė Lietuvos konservatoriją (dabar Muzikos ir teatro akademiją, prof. Juliaus Juzeliūno klasę). 1983–91 Lietuvos radijo garso režisierius. 1984–88 Vilniaus universiteto folkloro ansamblio Ratilio instrumentinės grupės vadovas. 1988 m. įkūrė ir iki šiol vadovauja folkloro grupei „Vydraga“. 1991–94 radiofono Vilniaus varpas muzikos redaktorius ir laidų vedėjas. Kompozitorių sąjungos narys nuo 1985 metų. Tarptautinio instrumentinio folkloro festivalio „Griežynė“ įkūrėjas ir organizatorius (nuo 1992 m. su A. Luniu). Nuo 2000 m. dirba Vilniaus B.Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

Universalus kompozitorius bei atlikėjas: autentiško lietuvių folkloro entuziastas, savo vadovaujamuose kolektyvuose grojantis smuiku ir įvairiais liaudies instrumentais; aktyvus ir kitose liaudies muzikai artimose srityse – nuo kompozicijų liaudies instrumentų ansambliams ir kapeloms iki country ir world muzikos. Senųjų lietuvių dainų ir sutartinių atgarsių netrūksta ir jo kuriamoje akademinės stilistikos muzikoje, ir džiazo bei popmuzikos kompozicijose. Svarbesni A. Klovos kūrybos bruožai, vienijantys visą jo kūrybą – melodingumas, improvizaciškumas, gausus folklorinių elementų panaudojimas. Nuo 1984 m. iki šių dienų parašytuose kūriniuose kompozitorius pasuko minimalizmo linkme. Algirdo Klovos muzika atliekama įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje: tarp pastarųjų minėtini autoriniai koncertai Latvijoje (R. Vagnerio salėje), Švedijoje – Gotlande ir Stokholme (1998).

Algirdo Klovos muzika yra pelniusi nemažai premijų: Lietuvos liaudies kultūros centro, J. Švedo, S. Šimkaus, J. Naujalio bažnytinės muzikos, Australijos, Norvegijos chorų konkursuose. Kompozitorius taip pat yra laimėjęs Pasaulio lietuvių dainų šventės konkursą. 2003 metais LATGA-A išrinko jį metų autoriumi.

Kompozitorius nuolat užsiima žurnalistine veikla: 1990-1995 m. dirbo „Muzikos barų“ korespondentu, 1991-1994 m. – radiofono „Vilniaus varpas“ muzikos redaktoriumi, LRT radijuje laidų autoriumi ir vedėju. Šiuo metu aktyviai bendradarbiauja kultūros savaitraštyje „7 meno dienos‘‘. Nuo 2014 m. Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Koncerto programa:

Algirdas Klova „Versmės tėkmė“ – koncertas, LP ir CD pristatymas:

1.SNINGA, LYJA – smuikas, balsas.

2. LUMZDELIŲ TIRLIAVIMAI – lumzdeliai, luperis.

3. TRAKE BERŽELIS. Paukščių balsai, molinukai ir lumzdelis C.

4. KAD AŠ BŪTAU ŽINOJIS – balsas ir smuikas su luperiu.

5. SMUIKŲ ORKESTRAS – G

6. RAGELIAI – luperis

7. KAIMO SMUIKININKAS – D

8. KANKLĖS IR LUMZDELIS – D (su fonograma kanklių)

9. MOLINUKAI – luperis

10. OI GIRIA, GIRIA (kanklės, smuikas, skudučiaia,vokal.)

11. STAROSTINO Melodija (Platuma).

12. VAI, NEKUKUOK – (Būgnas, kanklės su stryku, lumzdeliu C, skudutis, regelis).

13. MUŠAMIEJI IR RAGELIS

14. AŠ NE GERT ATĖJAU. Smuikas, balsas, dainos melodija.

Pasiklausyti
30% nuolaida taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Bilietų Rezervacija

    Užpildydami šią formą jūs sutinkate su privatumo politikos ir duomenų apsaugos taisyklėmis.