Liepos
24

Tord Gustavsen (fortepijonas) ir Tore Brunborg (saksofonas) (Norvegija)

Atlikėjai: Tord Gustavsen (fortepijonas) ir Tore Brunborg (saksofonas) (Norvegija) Koncerto data: 2019-07-24
Koncerto laikas: 19:30 Kaina: 16-61€
Bilietus platina

8 626 82 760
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Dėmesio! 

Skelbiame 20 papildomų bilietų pardavimą!

Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba 8 626 82 760

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Siūlome pavėžėjimo paslaugą norintiems atvykti į koncertą iš Vilniaus ir atgal! Plačiau

Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba +370 610 47265

Dovana

Dovana

Vaišiname taure Processo Plačiau

Po koncerto kviečiame neišsiskirstyti, atlikėjai maloniai pabendraus su mumis, atsakys į rūpimus klausimus, pasidalins tolimesniais kūrybiniais sumanymais. Tokia gražia proga vaišinsime visus taure Processo.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems, siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

Ekskursija

Ekskursija

1,5 val. prieš koncertą - ekskursija po dvarą

Norvegų džiazo žvaigždė Tord Gustavsen į Paliesiaus dvarą su grįžta norvegų saksofonininku Tore Brunborg.

„Jo melodijos – hipnotizuojančiai stiprios“, – teigia britų leidinys „The Guardian“. „Kiekviena nata – tobulai sudėliota“, – rašo „The Times“. „Jis visiškai įtraukiantis ir stebuklingas“, – taip vieną Tord įrašų apibūdina džiazo biblija vadinamas JAV žurnalas „Downbeat“. Muzikantas yra be galo gerbiamas muzikos kritikų, tarp daugybės Tord Gustavsen apdovanojimų, puikuojasi ir Norvegiškasis „Grammy“. 2003 – 2007 metais Tord Gustavsen Trio išleido tris albumus, kurie anot kritikų, pasižymėjo „įsimintinu skaistumu“, bei „meditatyviais atspalviais“. Albumai pavergė išrankią Norvegijos auditoriją, jų buvo parduota daugiau nei šimtas tūkstančių egzempliorių, o muzikantai už šį darbą 2005 metais laimėjo „Natjazz“ prizą.

Tord Gustavsen gimė Osle, bet vaikystę praleido Norvegijos kaime. Fortepijonu, muzikantas, pradėjo groti būdamas ketverių metų, kai pastūmėtas savo tėvo ėmėsi kurti, ar greičiau improvizuoti, galvoje gimstančias melodijas. Iki šiol, improvizacija muzikantui yra išlikusi jo kūrybos šerdimi. Ilgainiui jis išmoko skaityti užrašytą muziką, atlikti klasikinius kūrinius. Tai jam suteikė daug kompozicinių žinių, padėjusių sustruktūrizuoti improvizacijas ir paversti kūrybą fiksuota kompozicija. Pirmieji jo koncertai vyko bažnyčioje, kur grodamas „gospel“ stiliaus kūrinius muzikantas apšildydavo auditoriją. Vėliau, pianistas pradėjo groti baruose, bei įvairiausiose kitose vietose. Baigęs muzikologijos studijas Oslo universitete, Tord Gustavsen gavo dėstytojo vietą universitete, kur studentus mokė skambinti fortepijonu bei dėstė džiazo teoriją. Dar net nepradėjęs savo solinės karjeros, pianistas jau buvo gerai žinomas ir muzikos kritikų laikomas svarbia norvegiško džiazo persona. Dėl jo unikalaus grojimo stiliaus su juo veržėsi bendradarbiauti bene garsiausi Norvegų dainininkai, tokie kaip Solveig Slettahjell, Silje Nergaard, Siri Gjære ar Kristin Asbjørnsen. Pianisto ryškus ir individualus muzikinis braižas, gebėjimas įsiklausyti į visumą darė Tord Gustavsen itin įdomiu ne tik solo pasirodymuose, bet ir grojant ansamblyje. Nors muzikanto skambinamose melodijose aiškiai girdėdavosi skandinaviškos liaudies muzikos pėdsakai, kūryboje į vientisą poetišką visumą jis sugebėjo apjungti ne tik džiazo, bet ir „gospel“, „caribbean music“ ir net „funk“ muzikos atspalvius, o pianisto gebėjimas sulieti klasikinį džiazo skambesį su skandinaviškai melancholiška nuotaika, papildant šį junginį dar ir lyrine estetika, darė jį itin intriguojančiu balsu šių dienų muzikos pasaulyje.

Pats Tord Gustavsen teigia, jog jis labai aiškiai jaučia, jog jo kūrybinis potencialas ir darbingumas didžiule dalimi priklauso nuo organiško kūrybinio proceso: nuo vidinio įkvėpimo ir pasidavimo jį užplūstančiai kūrybiniai energijai, vengiant bet kokio savęs disciplinavimo, medžiagos struktūrizavimo ir pan.: „Mintis turi tekėti, tai energija, kuri susijungia su mano šaknimis, potyriais ir jausmais. Taip, po truputį įgaudama pavidalą, ji tampa mano vidiniais himnais“ – rašo T. Gustavsen. Pianistui be galo svarbu išlaikyti  muzikoje dvasingumą bei ryšį su lopšinėmis, iš kurių jis, nuo pat vaikystės sėmėsi įkvėpimo. „Muzika nebūtinai turi skambėti naujai ar įdomiai, svarbiausia – aiškiai juntamas jos gyvybingumas ir šviežumas.“ Jis teigė, kad yra kiek pasiilgstantis naivumo šių dienų džiazo kontekste, dėl to savo pasirodymuose stengiasi kuo labiau pasinerti į esamą momentą, aplinką ir jausmus, kuriuos, ši, jam sukelia. Jo manymu, sėkmės receptas susideda iš atsipalaidavimo, pasitikėjimo savimi ir kuklumo.

Koncerto programa:

Tord Gustavsen kompozicijų ir norvegų liaudies dainų improvizacijos.

 

Koncertą remia Norvegijos ambasada!

 

Daugiau informacijos apie atlikėjus:

www.tordgustavsen.com

http://www.torebrunborg.com

Pasiklausyti:

https://www.youtube.com/watch?v=y_VbAvQNaKI

 

Dėmesio! 

Skelbiame 20 papildomų bilietų pardavimą!

Kreiptis: koncertai@paliesiausdvaras.lt arba 8 626 82 760


Bilietus platina

8 626 82 760

Vakarienė ir ...