Lapkričio
10

The Swing Cats (Lietuva)

Atlikėjai: Denis Murašov (kontrabosas), Vadim Stankevičius (gitara), Greta Šimkutė ir Domas Rolis (vokalas), Gediminas Stankevičius (būgnai), Roman Gorodeckij (kompozitorius) Koncerto data: 2018-11-10
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 15€
Bilietus platina

TIKETA.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

tiketa.lt

„Gypsy“ džiazas (jazz-manouche)  – išskirtinė, itin retai girdima energinga muzika. Šio stiliaus atradėju laikomas legendinis gitaristas, čigonų kilmės prancūzas Django Reinhardt. „Mes mėgstame šį žanrą ir  esame  jam atsidavę. Tęsiame šią tradiciją ir toliau plėtojame šio spalvingo muzikinio žanro ribas,” – taip apie savo kūrybą sako grupės „The Swing Cats“ nariai, kurie jau lapkričio 10-tą dieną ir mūsų klausytojus susipažindins su šiuo smagiu, bet labai aukštos technikos iš muzikantų reikalaujančiu žanru.

Grupė „The Swing Cats” (Denis Murašov -kontrabosas, Vadim Stankevičius – solo gitara, Roman Gorodeckij – ritminė gitara, Gediminas Stankevičius – mušamieji, vokalistai Domas Rolis ir Greta Šimkutė) pasižymi ilgalaike scenine patirtimi jos biografijoje galima rasti žymiausius Lietuvos tarptautinio masto festivalius tokius kaip „Bliuzo Naktys“, „Granatos Live“, „Jonava Jazz“ ir daugelį kitų. Visi grupės nariai profesionalūs diplomuoti džiazo muzikantai, kurių asmeninėse muzikinėse biografijose gausu festivalių, konkursų, bei tarptautinių pasirodymų.

„The Swing Cats” perkels jus į 1930-uosius metus, kai pagrindinę džiazo muzikos figūra tapo trimitininkas ir dainininkas Luisas Armstrongas, vadinamas pirmuoju džiazo genijumi ir pirmuoju solistu improvizatoriumi. „The Swing Cats“ perkels jus į Swingo eros laikus, kuriais gimė ir užaugę po pasaulį muziką išnešiojo ne vienas šimtas dabar jau vadinamų legendinių džiazo muzikantų, kuriais šokiai džiazo klubuose vykdavo iki paryčių ir kuriais prasidėjo tikroji džiazo muzikos istorija besitęsianti iki šiol. Vienas iš išskirtinių grupės bruožų yra tai, kad čia gitaristai groja autentiškomis „Gypsy“ džiazui sukurtomis gitaromis, kurių Lietuvoje yra vos šešios, šios gitaros sukurtos ir pritaikytos būtent šiam stiliui, nes pasakojama, kad stiliaus įkūrėjas Django Reinhardt sukūrė savitą visiškai unikalią gitara grojimo techniką, kurią dar dabar daugelis džiazo gitaristų sunkiai sekasi įvaldyti, ir kuriai sugroti reikalingos specialios būtent šiam stiliui sukurtos gitaros.

Plačiau apie atlikėjus:

Kontrabosistas Denis Murašov mokėsi Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriuje ir Vilniaus kolegijos menų fakultete. Grojo tokiuose kolektyvuose kaip „The Schwings“, „The Ditties“, „Home Jazz Band“ ir „Andrej Polevikov Trio“. Gitaristas Vadim Stankevičius, baigęs džiazo muzikos studijas įkūrė pirmą Lietuvoje „Manouche“ gitarų, pagrinde naudojamų „Gypsy“ džiazo stiliuje gamyklą ir parduotuvę, kurioje gamina rankų darbo gitaras. Jo gamintomis vienetinėmis gitaromis groja tokie pasaulinio lygio virtuozai kaip Stochelo Rosenberg, Paulus Schäfer bei daugelis kitų. Vokalistai  Greta Šimkutė ir  Domas Rolis – diplomuoti džiazo atlikėjai, Lietuvos balso, konkursų Vilnius Jazz Young Power, Eurovizija dalyviai, tarptautinio “Pavasario fiesta” konkurso pirmos vietos prizininkai. Būgnininkas Gediminas Stankevičius – festivalių „Birštonas Jazz“, „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, „Art Fest“ (Italija) bei daugelio kitų dalyvis. Per aštuonerius sceninės patirties metus savo muziką pristatęs Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, Lenkijoje, Ukrainoje bei Latvijoje, tokių nelengvai įvaldomų stilių, kaip tradicinio džiazo, Lotynų Amerikos, Kubietiškos-Karibų muzikos bei tradicinio Funk ir Afrobeat ekspertas. Roman Gorodeckij – grupės „The Swing Cats“ įkūrėjas, vadybininkas, viešųjų ryšių atstovas bei kompozicijų autorius.

Paliesiaus dvare skambėsiančiame  „The Swing Cats” koncerto repertuare girdėsite ne tik žymiausius to meto Django Reinhardt, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald kūrinius, bet taip pat ir modernias šiai stilistikai pritaikytass aranžuotės, tokių atlikėjų kaip Lana del Ray, Steve Wonder ir John Lennon. Koncerto metu taip pat girdėsite ir autorinių „The Swing Cats“ kompozicijų.

Daugiau informacijos:

http://swingcats.lt/

 

Pasiklausyti:

 

Pietus, vakarienę ir kitas restorano paslaugas būtina užsakyti iš anksto koncertai@paliesiausdvaras.lt


Bilietus platina

TIKETA.LT

Vakarienė ir ...