Pagrindinis > Koncertai > „Tarp rytų ir vakarų“: Tadas Girininkas (bosas, Lietuva)

„Tarp rytų ir vakarų“: Tadas Girininkas (bosas, Lietuva)

Atlikėjai:
Tadas Girininkas (bosas, Lietuva), Justas Šervenikas (fortepijonas, Lietuva)
Data:
2023 m. Balandžio 1 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Tadas Girininkas atlieka boso balsui parašytus vaidmenis. O šiam balsui paprastai patikimi solidžiausi ir komiškiausi amplua. Tadas Girininkas yra atlikęs Žynio (Wolfgango Amadeus Mozarto „Užburtoje fleitoje“), karaliaus fon Voglerio (Richardo Wagnerio „Lohengrine“), velnio Mefistofelio (Charlio Gounod’o „Fauste“) vaidmenis, Bartolo partiją komiškoje Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir humoristinę Alfonso partiją – Mozarto veikale „Visos jos tokios“.
Plačiau

Rimtas ir šmaikštus profesionalas

Tadas Girininkas atlieka boso balsui parašytus vaidmenis. O šiam balsui paprastai patikimi solidžiausi ir komiškiausi amplua. Tadas Girininkas yra atlikęs Žynio (Wolfgango Amadeus Mozarto „Užburtoje fleitoje“), karaliaus fon Voglerio (Richardo Wagnerio „Lohengrine“), velnio Mefistofelio (Charlio Gounod’o „Fauste“) vaidmenis, Bartolo partiją komiškoje Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir humoristinę Alfonso partiją – Mozarto veikale „Visos jos tokios“.

Beje, už keletą tų rimtųjų vaidmenų Tadas Girininkas yra net keletą  kartų pelnęs garbingų Lietuvos scenos apdovanojimų. 2013 m. „Operos švyturio“ premija solistas išskirtas už įsimintinus metų vaidmenis. Jau kitais, 2014 metais, Tadas Girininkas pastebėtas kaip minėtojo Wagnerio Karaliaus atlikėjas ir Giusepės Verdi operų „Ernanis“ (de Silva)  bei „Rigoletas“ (Sparafučilė) artistas, –  solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Ši aukščiausia teatro gildijos premija pernai Tadui Girininkui buvo įteikta  dar kartą,  – už Henriko vaidmenį Gaetano Donizzečio operoje „Ana Bolena“.LNOBT ir už Zentos tėvo Dalando paveikslą išgarsėjusiame „Skrajojančiojo olando“ pastatyme Klaipėdos elinge.

Solistas nesididžiuodamas bendradarbiauja su keliomis Lietuvos operos trupėmis. Tai Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Vilnius City Opera (trupės meno vadovai dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierė Dalia Ibelhauptaitė). Tadą Girininką taip pat kviečia Šveicarijos ir Vokietijos teatrai.

Šiame koncerte Tadas Girininkas pasirodys kartu su nuolatiniu savo scenos partneriu, pianistu Justu Šerveniku. Kartu jie yra parengę ne vieną kamerinės muzikos programą atliktą svarbiausiose Lietuvos koncertų salėse bei užsienyje. Šiame koncerte išgirsite keturis vokalinius ciklus, paskutinį didžiojo romantiko Johaneso Brahmso „Rimtosios dainos“, bei jo amžininko Hugo Wolfo Michelangelo dainas, kurių tarpe pianistas Justas Šervenikas atliks dvi J.Brahmso miniatiūras iš jo vėlyvojo 116 opuso, antroje koncerto pusė skirta britų XX amžiaus pradžios kūrėjams Robert Quilter ir Gerald Finzi vokaliniai ciklai parašyti Šekspyro tekstais.

Pianistas Justas Šervenikas nuo 2006 m. pradėjo aktyvią koncertinę veiklą. Surengta daug koncertų įvairiuose Lietuvos koncertinėse salėse: Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, Klaipėdos koncertų salėje, Kauno filharmonijoje, bei daugelyje kitų salių. Kaip solistas ar kamerinio ansamblio narys gastroliavo Baltarusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Danijoje,  Norvegijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Meksikoje. Grojo kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, San Luis Potosi simfoniniu orkestru, Skipton Camerata. Pastaraisiais metais pianistas vis daugiau dėmesio skiria kameriniai muzikai, nuolatiniai jo scenos partneriai yra Nyderlandų tenoras Marcel Beekman, prancūzų smuikininkas Philippe Graffine, estų pianistas Jochan Randvere bei lietuvių bosas Tadas Girininkas.

 

PROGRAMA:

JOHANNES BRAHMS (1833–1897)
Vier ernste Gesänge ( Keturios rimtos dainos) op. 121 (1896)

1. Denn es gehet dem Menschen wie dem Vieh (Prediger Salomo, Kap. 3)
2. Ich wandte mich, und sahe an (Prediger Salomo, Kap. 4)
3. O Tod, wie bitter bist du (Jesus Sirach, Kap. 41)
4. Wenn ich mit Menschen- und mit Engelszungen (S. Pauli an die Corinther I., Kap. 13)

JOHANNES BRAHMS (1833–1897)
Dvi pjesės iš ciklo „Fantazijos“ („Fantasien“) fortepijonui, op. 116 (1892)
Intermezzo Nr. 4 E-dur
Intermezzo Nr. 6 E-dur

HUGO WOLF (1860-1903)
3 Michelangelo Lieder ( 3 Mikelandželo dainos )

1. Wohl denk ich oft an mein vergangnes Leben
2. Alles endet, was entstehet
3. Fühlt meine Seele das ersehnte Licht

VALENTIN SILVESTROV (1937)
I Bagatelė

ROGER QUILTER (1877–1953)
„Trys Šekspyro dainos“, op. 6

1. „Come away, death“ („Pasitrauk, mirtie“)
2. „O mistress mine“ („O, ponia manoji“)
3. „Blow, Blow thou winter wind“ („Pūsk pūsk, žiemy“)

GERALD FINZI (1901–1956)
Vokalinis ciklas „Let us garlands bring“ („Neškime vainikus“, ž. W. Shakespeare’o), op. 18

1. „Come, away, come away, death“ („Pasitrauk, mirtie“)
2. „Who is Silvia?“ („Kas toji Silvija?“)
3. „Fear no more the heat o’ the sun“ („Nebebijok saulės kaitros“)
4. „O mistress mine“ („O, ponia manoji“)
5. „It was a lover and his lass“ („Meilužis ir jo mylimoji“)

 

Pasiklausyti: