Rugpjūčio
29

Simin Tander / Tord Gustavsen Duo

Atlikėjai: Simin Tander (vokalas), Tord Gustavsen (fortepijonas) Koncerto data: 2020-08-29
Koncerto laikas: 18:00 Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 30€, Geltonas sektorius - 40€, Raudonas sektorius - 50€
Bilietų teirautis: REZERVUOTI BILIETUS

30% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI
Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su Norvegijos Karalystės ambasada ir UAB „Eika“.

https://paliesiausdvaras.lt/wp-content/uploads/2019/06/nature.png

Dovana: „Nature‘s Design“ vyno taurių pristatymas.

Likus 1,5 val. iki Tord Gustavsen Duo koncerto, pristatysime Jums šveicariškas, tobulų proporcijų „Nature‘s Design“ vyno taures, sukurtas pagal Aukso pjūvio taisyklę.

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

Ekskursija

Ekskursija

Likus 45 min. iki koncerto, klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

Norvegų džiazo aristokratas Tord Gustavsen – vėl Paliesiaus dvare! Šįkart pianistas atvažiuoja kartu su įspūdinga džiazo vokaliste Simin Tander. Kameriniame džiaze susitiks senoviškų krikščioniškų ir sufijų giesmių tradicijos – Tord Gustavsen ir Simin Tander duetas atliks tradicines norvegų dainas ir giesmes, perdarytas ir išverstas į puštūnų kalbą – Simin Tander tėvo, kilusio iš Afganistano, gimtąją kalbą.

„Jo melodijos – hipnotizuojamai stiprios“, – teigia britų leidinys „The Guardian“. „Kiekviena nata – tobulai sudėliota“, – rašo „The Times“. „Jis visiškai įtraukiantis ir užburiantis“, – taip vieną T. Gustavsen įrašų apibūdina džiazo biblija vadinamas JAV žurnalas „Downbeat“.

Muzikantas yra be galo gerbiamas muzikos kritikų, tarp daugybės T. Gustavsen apdovanojimų puikuojasi ir norvegiškasis „Grammy“. Tord Gustavsen Trio ir Tord Gustavsen Ensemble su įrašų studija „ECM Records“ jau išleido aštuonis albumus, kurie, pasak kritikų, pasižymi „įsimintinu skaistumu“ bei „meditatyviais atspalviais“. Albumai pavergė išrankią Norvegijos ir pasaulio auditoriją, pelnė ne vieną prestižinį prizą.

T. Gustavsen gimė Osle, bet vaikystę praleido Norvegijos kaime. Fortepijonu būsimasis muzikantas pradėjo groti būdamas ketverių metų, kai pastūmėtas savo tėvo ėmėsi kurti (greičiau – improvizuoti) ir atlikti galvoje gimstančias melodijas. Iki šiol improvizacija muzikantui – jo kūrybos šerdis. Ilgainiui jis išmoko skaityti užrašytą muziką, atlikti klasikos kūrinius. Tai jam suteikė daug kompozicijos žinių, padėjusių sustruktūrinti improvizacijas ir paversti kūrybą fiksuota kompozicija.

Pirmieji jo koncertai vyko bažnyčioje, kur grodamas gospelo stiliaus kūrinius muzikantas apšildydavo auditoriją. Vėliau pianistas pradėjo groti baruose bei įvairiausiose kitose vietose. Baigęs muzikologijos studijas Oslo universitete T. Gustavsen gavo dėstytojo vietą universitete, mokė studentus skambinti fortepijonu ir dėstė džiazo teoriją. Dar net nepradėjęs savo solinės karjeros pianistas jau buvo gerai žinomas ir muzikos kritikų laikomas svarbia norvegiško džiazo persona.

Dėl jo unikalaus grojimo stiliaus su juo veržėsi bendradarbiauti bene garsiausios norvegų dainininkės, tokios kaip Solveig Slettahjell, Silje Nergaard, Siri Gjære ar Kristin Asbjørnsen. Pianisto ryškus ir individualus muzikinis braižas, gebėjimas įsiklausyti į visumą darė T. Gustavsen itin įdomų ne tik kaip solo atlikėją, bet ir grojantį ansamblyje.

Nors muzikanto skambinamose melodijose buvo aiškiai girdėti skandinaviškos liaudies muzikos pėdsakų, kūryboje į vientisą poetišką visumą jis sugebėjo sujungti ne tik džiazo, bet ir gospelo, Karibų muzikos ir net fanko muzikos atspalvius, o pianisto gebėjimas sulieti klasikinį džiazo skambesį su skandinaviškai melancholiška nuotaika, papildant šį junginį dar ir lyrine estetika, darė jį itin intriguojančiu balsu šių dienų muzikos pasaulyje.

Pats T. Gustavsen teigia, kad jis labai aiškiai jaučia, jog jo kūrybos potencialas ir darbingumas didžiule dalimi priklauso nuo organiško kūrybinio proceso: vidinio įkvėpimo ir pasidavimo užplūstančiai kūrybinei energijai, vengiant bet kokios vidinės disciplinos, medžiagos struktūravimo ir pan.: „Mintis turi tekėti – tai energija, kuri susijungia su mano šaknimis, potyriais ir jausmais. Taip po truputį įgaudama pavidalą ji tampa mano vidiniais himnais“, – sako T. Gustavsen.

Pianistui be galo svarbu išlaikyti muzikos dvasingumą bei ryšį su lopšinėmis, iš kurių jis nuo pat vaikystės sėmėsi įkvėpimo. „Muzika nebūtinai turi skambėti naujai ar įdomiai, svarbiausia – aiškiai juntamas jos gyvybingumas ir šviežumas“, – tvirtina muzikantas ir prisipažįsta kiek pasiilgstantis naivumo šių dienų džiaze.

Dėl to jis savo pasirodymuose stengiasi kuo labiau pasinerti į esamą momentą, aplinką ir jausmus, kuriuos jam ta atmosfera sukelia. Jo manymu, sėkmės receptas susideda iš atsipalaidavimo, pasitikėjimo savimi ir kuklumo.

Simin Tander yra įspūdinga asmenybė jaunojoje Europos džiazo scenoje. Jos balsas – kerinčiai švelnus ir be galo išraiškingas, apjungiantis vakarietiško džiazo tradiciją ir įmantrius vokalinius arabeskų skrydžius. Vokiečių ir afganų kilmės dainininkė nevengia eksperimentų, nuolat nardo įvairiuose stiliuose, skirtingose kultūrose ir ieško tobulo alcheminio junginio.

S. Tander su savo kvartetu yra išleidusi du albumus ir prisidėjo prie daugybės kitų projektų. Yra itin vertinama ir žinoma Olandijos ir Vokietijos džiazo scenose. Jos užburiantys pasirodymai sulaukia gausių teigiamų kritikų atsiliepimų. S. Tander yra laukiama prestižiniuose festivaliuose visoje Europoje, nuolat gastroliuoja visame pasaulyje.

Pasiklausyti:

30% NUOLAIDA BILIETAMS taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.

Bilietų Rezervacija

    Užpildydami šią formą jūs sutinkate su privatumo politikos ir duomenų apsaugos taisyklėmis.