Balandžio
13

Poetų meilė

Atlikėjai: Baritonas Modestas Sedlevičius ir pianistas Gabrielius Alekna Koncerto data: 2019-04-13
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 7.50€ - 21€
Bilietus platina

BILIETAI.LT
Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Meistriškumo ir pripažinimo savo srityse pasiekę baritonas Modestas Sedlevičius ir pianistas Gabrielius Alekna susipažino bendradarbiaudami 2018 m. Vilniaus festivalyje. Sėkmingo pasirodymo paskatinti, jie tęsia kūrybinę partnerystę poetiška rečitalio programa, kuria jau balandžio 13 d. pasidalins ir su Paliesiaus dvaro  koncertų salės „Pasaga“ klausytojais. Apie savo atliekamą programą muzikantai pasakoja:

„Jausmams ir dainoms – ne visada reikalingi žodžiai, tad šią muzikinę kelionę pradėsime F. Mendelssohno „Dainomis be žodžių“ fortepijonui solo, kurią palydės R. Šumano dainų ciklas „Poeto meilė“: žodžiais, muzika, bei jausmais. Temperamentingų B. Bartoko „Rumunų šokių“ fortepijonui  suvilioti, drąsiai, melancholiškai, bei nuoširdžiai skrisime su G. Faure dainomis išgirsti S. Rachmaninovo religingas, audringas, bet kartu trapias melodijas… Sielą nuramins lakoniškos ir egzotiškai melodingos B. Bartoko „Vengrų liaudies dainos“ fortepijonui, šias svajingai pakeis Lietuvos gamta J. Gruodžio dainose, bei su saulėtomis, karštomis P. Tosti serenadomis mylimajai užbaigsime „poetų meilę…“.

Tarptautinio Beethoveno pianistų konkurso Vienoje laureatas, pianistas Gabrielius Alekna yra skambinęs su Vienos radijo simfoniniu, Džulijardo, Adelphi universiteto ir “New Amsterdam” (visi trys Niujorke), Wartburgo (Ajovos valstija), Bilkento (Ankara, Turkija), Baltarusijos valstybiniu simfoniniais orkestrais, bei su visais pagrindiniais Lietuvos orkestrais. Įžymiojo Danielio Barenboimo įvardintas “ypač talentingu pianistu ir muziku”, G. Alekna yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių minėtini Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), M. K. Čiurlionio tarptautinis pianistų ir vargonininkų bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. L. Drąsutienės kl.), nuo 1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke (prof. J. Lowenthalio kl.). G. Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją, o 2006 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis. Reikšminga Gabrieliaus Aleknos kūrybinės veiklos sritis – muzikos įrašai. Naujausias jų – britų leidyklos “Toccata Classics” 2016 m. rugsėjį išleista jau antra G. Aleknos įrašyta V. Bacevičiaus solinės fortepijono muzikos plokštelė. Pirmojoje tos pačios leidyklos plokštelėje – bendradarbiaujant su penkiskart „Grammy“ apdovanota prodiusere Judith Sherman bei penkiskart šiam apdovanojimui nominuota pianiste Ursula Oppens įrašyti visi V. Bacevičiaus „Žodžiai“ („Toccata Classics“, 2011). O 2015 m. stambiausia pasaulyje klasikinės muzikos leidybos kompanija „Naxos“ išleido Vytauto Bacevičiaus kūrinių plokštelę kurioje pianistas atlieka šio kompozitoriaus 3-ią ir 4-ą koncertus su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir triskart Grammy apdovanojimui nominuotu dirigentu Christopheriu Lyndon-Gee. Tarp ankstesnių įrašų – Jeronimo Kačinsko pjesių ciklas „Atspindžiai“ („Toccata Classics“, 2013), G. Aleknos ir violončelininko Edvardo Armono romantinės muzikos kompaktinė plokštelė (Lietuvos radijas, 2008).

Baritonas Modestas Sedlevičius yra vienas iš ryškiausių savo kartos Baltijos šalių dainininkų. Ir operos scenoje, ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, jis jau galėjo mėgautis sėkme. Tarp jo paskutinių apdovanojimų yra 2-is prizas Virgilijaus Noreikos dainavimo konkurse Vilniuje (Lietuva) ir 3-ioji vieta tarptautiniame Liūtų klubo dainavimo konkurse Immlinge (Vokietija), „Das Lied” Heidelberge (Vokietija), J. Brahmso konkurse Poertschache (Austrija), moderniosios muzikos konkurse Karlsruhe  (Vokietija), bei konkurse „Vokietijos romantizmas dainose” Moerse (Vokietija). Jaunasis baritonas pradėjo muzikos studijas Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, kur dainavimo mokėsi pas Deividą Staponkų. Nuo 2011 iki 2015, jis baigė bakalauro studijas muzikos ir teatro universitete Manheime pas prof. Rudolf Piernay, o nuo 2016 m. jis studijuoja magistrantūros studijų programą pas prof. Snežaną Stamenković. 2015 – 2016 metus tobulinosi Italijoje, kur iš teatro „La Scala” akademijos Milane laimėjo stipendiją. Milano teatre atliko šiuos vaidmenis: Papageno („Užburtoji fleita vaikams”, W.A. Mozart),  2-ojo Pameistrio  („Wozzeck”, A. Berg) ir Tarno („I due Foscari”, G. Verdi). Jis taip pat dalyvavo svarbiausiuose koncertuose Milane, Veronoje ir Maljorkoje. Tais pačiais metais jis debiutavo Dandini rolėje („La cenerentola”, G. Rossini) Veronoje, bei Silvio ( „I Paglacci”, R. Leoncavallo) Jesi. 2017-2018 metų sezoną Modestą Sedlevicių buvo galima išgirsti Vokietijoje ir užsienyje, įskaitant tokias operas kaip „Die tote Stadt“ W.E. Korngold „Reisopera“ Olandijoje, „La Boheme“ G. Puccini, „Der Freischüty“ C.M. Weber, „Orfeo ed Euridice“  C.W. Gluck,  „Gut Immling“ festivalyje, „Die Katze Ivanka” M. Matesic, Baden-Baden festivalyje, „Il barbiere di Siviglia” G. Rossini,  „Müchener Kammeroper“ Miunchene, LNOBT Lietuvoje, bei koncertai Estijoje.

Daugiau informacijos apie atlikėją:

www.gabrieliusalekna.com

 

https://www.zmones.lt/naujiena/baritonas-modestas-sedlevicius-figarui-nebuna-padeties-be-iseities.2765ef24-d1f6-11e8-86a7-aa000054c883

 

Pasiklausyti:

 

 

 

 

 

 


Bilietus platina

BILIETAI.LT

Vakarienė ir ...