Liepos
14

Pianistė Guoda Gedvilaitė


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/paliesia/domains/paliesiausdvaras.lt/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/includes/api/api-template.php on line 499
Atlikėjai: Guoda Gedvilaitė Koncerto data: 2018-07-14
Koncerto laikas: 16:00 Kaina: 10 EUR
Bilietus platina


Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

Kai XIX amžiuje italų princesė Cristina Trivulzio Belgiojoso užsakė parašyti „Hexameron variacijas“, jos tikslas buvo surengti muzikinę dvikovą ir suteikti Lisztui bei Thalbergui viešai susikauti, mat anuomet jiedu buvo tikras diskusijų objektas: kuris pianistas visgi geriausias pasaulyje?

 

Ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu atlikimu pasižyminti pianistė Guoda Gedvilaitė šį kūrinį jau XXI amžiuje liepos 14 dieną atliks Paliesiaus dvare, koncertų salėje „Pasaga“. Europoje, Šiaurės Amerikoje, Japonijoje koncertavusi ir puikių atsiliepimų sulaukusi, iš Druskininkų kilusi, lietuvių pianistė Guoda Gedvilaitė, be minėto kūrinio Paliesiaus dvaro svečius taip pat džiugins ir Frederico Chopino, Roberto Schumanno bei lietuvių kompozitorių M. K. Čiurlionio ir A. Malcio kūriniais. Šios nuostabios romantinės melodijos ne tik palies Jūsų sielas, bet esame tikri, kad ir ilgam jas pripildys spalvingų ir užburiančių muzikos garsų.

Jos programos visuomet originalios ir naujos, o interpretacijos pilnos fantazijos ir laisvės. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet taip pat ir aktoriai, baleto artistai bei džiazo muzikantai.

Gedvilaitė pernai sukūrė kamerinės muzikos koncertų ciklą „XIX a. Claros Schumann Salonas“ – kuriam atlikti jau ne kartą subūrė Lietuvos bei Vokietijos muzikantus bendriems koncertams minėtose šalyse. Toks muzikos pateikimas primena patrauklų to meto salonų muzikavimą, kuris publikai atskleidžia įdomius istorinius užkulisius.

Artėjant 2019 m. – Claros Schumann 200 gimimo metinėms G. Gedvilaitės programa vis labiau ir labiau pildosi romantiniais kūriniais. Dažniausiai kaip solistė, fortepijoninio „Clara Schumann Trio“ sudėtyje koncertuojanti atlikėja kartu su Klaipėdos Kameriniu Orkestru, šiuo metu ruošiasi koncertiniam turui, kurio  programoje numatyti abu – Claros ir Roberto Schumanno fortepijoniniai koncertai.

Europą, Šiaurės Ameriką ir Japoniją  savo koncertais džiuginusi Guodą Gedvilaitė  koncertavo tokiuose pasaulinio lygio renginiuose, kaip Gštado vasaros muzikos festivalis, Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalis Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerinės muzikos festivalis, Prancūzijoje, bei G.  Kremerio vasaros festivalis, Austrijoje, kuriame jai teko koncertuoti kartu su violončelininku D. Geringu. O 2000 m. pianistė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo net “Weill Recital Hall at Carnegie Hall” Niujorke.

1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė netruko pelnyti pirmąsias premijas ir  užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000) bei kamerinės muzikos Frankfurte (2002).

Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Nuo 2004 m. ji yra konkurso – festivalio “Muzika be sienų” Druskininkuose vertinimo komisijos narė, o nuo 2010 – tarptautinio festivalio “Klaviertage Bad Wildungen” Vokietijoje meno vadovė.  Abu miestai G. Gedvilaitei yra ypatingi, todėl šiuo metu ji daug dėmesio skiria miestų kultūrinių ryšių stiprinimui, abipusiai draugystei ir bendradarbiavimui.

Gedvilaitė 1999 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. V. Vitaitės klasėje įgijo magistro laipsnį, o 2004 – aisiais baigė studijas Vokietijoje, Frankfurto prie Maino aukštosios muzikos mokykloje, vadovaujant prof. L. Natochenny.

 

Siūlome nepraleisti progos pasiklausyti garsiose pasaulio salėse grojančios ir sudėtingų kūrinių nebijančios lietuvių pianistės G. Gedvilaitės ir kviečiame į Paliesiaus dvarą liepos 14 dieną paklausyti kūrinio, kurio klausėsi net italų princesė.

 

 

 

Po koncerto kviečiame jaukiai vakarienei dvaro restorane, na o jei norisi detaliau susipažinti su Paliesiaus dvaru ir jo apylinkėmis, kviečiame pasisvečiuoti ir ilgiau.

Peržiūrėkite meniu

 

Bilietus, vakarienę ar nakvynę rezervuokite el. paštu info@paliesiausdvaras.lt arba paskambinę tel. 8 626 82 760.

 

PASTABA: vaikai iki 12 m. įleidžiami nemokamai, senjorams, moksleiviams, studentams 50 % nuolaida.


Bilietus platinaVakarienė ir ...