Pagrindinis > Koncertai > „Naujoji romantika“: Povilas Syrrist-Gelgota (altas, Norvegija / Lietuva), Vitalij Neugasimov (fortepijonas, Lietuva)

„Naujoji romantika“: Povilas Syrrist-Gelgota (altas, Norvegija / Lietuva), Vitalij Neugasimov (fortepijonas, Lietuva)

Atlikėjai:
Povilas Syrrist-Gelgota (altas), Vitalij Neugasimov (fortepijonas)
Data:
2021 m. Spalio 2 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Atlikėjai pakvies publiką mėgautis tango kompozitoriaus A. Piazzolla, filmų muzikos meistrų John Williams ir Michel Legrand bei savos romantinės muzikos pasauliu.
Plačiau

Koncerto „Naujoji romantika“ scenoje susitiks du unikalūs ir universalūs menininkai, atlikėjai, kompozitoriai bei įvairių muzikinių projektų iniciatoriai – Povilas Syrrist-Gelgota bei Vitalij Neugasimov.

Prieš 25-erius metus, studijų Lietuvos muzikos teatro akademijoje laikais, Povilas ir Vitalij drauge grojo Bachą. Vėliau likimas bendraminčius nuvedė skirtingais keliais: Vitalij užsiėmė aktyvia ir plačia muzikine veikla Lietuvoje, o Povilas, baigęs studijas Paryžiuje ir Londone bei laimėjęs konkursą Osle, buvo pakviestas prisijungti prie Oslo Filharmonijos orkestro ir jau 20 metų gyvena Norvegijoje.

Šie du muzikantai susitiks spalio 2 d., Paliesiaus dvaro scenoje! Atlikėjai pakvies publiką mėgautis tango kompozitoriaus A. Piazzolla, filmų muzikos meistrų John Williams ir Michel Legrand bei savos romantinės muzikos pasauliu.

Povilas Syrrist-Gelgota (1976) yra įvairiapusis ir neįprastai plataus profilio menininkas- altininkas, kompozitorius, liaudies dainų atlikėjas, koncertų vedėjas, aranžuotojas bei tarptautinių projektų iniciatorius, Asker Kamerinės muzikos festivalio meno vadovas.

Povilas yra ne tik aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėjas, solistas bei keleto kamerinių ansamblių narys, bet ir menininkas nuolat aktyviai ieškantis sąsajos taškų tarp klasikinės bei įvairių tautų liaudies muzikos.

Savo muzikiniuose projektuose Povilas kombinuoja grojimą altu ir dainavimą, o jo repertuaras yra sudarytas iš klasikinės, šiuolaikines, folkloristinės muzikos, tango bei savos kūrybos kūrinių.

Labai dažnai i savo koncertų repertuarą jis įtraukia ir lietuvių kompozitorių kūrinius.

Lietuvos Nepriklausomybes 20-šimtmečio proga, Lietuvos ambasadorius Norvegijoje įteikė Povilui medalį už nuopelnus populiarinant lietuvišką muziką Norvegijoje.

Povilas yra entuziastingas šiuolaikinės romantinės muzikos atlikėjas. Kompozitoriai iš Lietuvos, Norvegijos bei Turkijos yra sukūrę ir dedikavę Povilui ir jo kamerinėms grupėms virš 40 kūrinių.

Povilas studijavo Lietuvos Muzikos akademijoje pas profesorių Petrą Radzevičių. Baigęs bakalauro studijas Lietuvos Muzikos akademijoje jis laimėjo konkursą Rygoje ir gavo Londono mero stipendiją metų studijoms Londone (Guildhall School of Music and Drama). Taip pat jis buvo vienas iš pirmųjų Lietuvos studentų, kurie stažavosi Paryžiuje (Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris). Savo studijas Povilas baigė Oslo muzikos akademijoje pas žymų altininką Lars Anders Tomter. Studijų Osle metu Povilas laimėjo konkursą ir tapo žymaus Oslo Filharmonijos Orkestro artistu.

Šiuo metu jo pagrindinę koncertinę veiklą sudaro soliniai koncertai.

Vitalij Neugasimov gimė 1978 metais Vilniuje. Baigęs B. Dvariono muzikos mokyklą (A. Veličkos fortepijono klasę), tęsė studijas LMTA. 2000 metais gavo vargonų bakalauro diplomą (prof. L. Digrio klasė), o 2004 metais – fortepijono (prof. S. Okruško klasė) ir pedagogikos (diplominio darbo vadovas – prof. L. Melnikas) magistro laipsnį.

Kaip solistas, kamerinių ansamblių dalyvis, koncertmeisteris ir pedagogas dalyvavo įvairiuose renginiuose Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir Estijoje. Grojo su Lietuvos kameriniu orkestru (meno vadovas S. Sondeckis), Klaipedos kameriniu orkestru (meno vadovas M. Bačkus), Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas D. Katkus), styginių kvartetu “Chordos” (meno vadovas R. Bliškevičius), kameriniais chorais „Brevis“ ir „Jauna muzika“, valstybiniu choru “Vilnius”, vyrų choru “Aidas”, mišriu choru “Belcanto” ir kitais kolektyvais. Jis bendradarbiauja su tokiais žinomais klasikinės ir populiarios muzikos atlikėjais, kaip Vytautas Juozapaitis, Irena Milkevičiūtė, Artūras Dambrauskas, Mindaugas Bačkus, Laurynas Vakaris Lopas, Aidas ir Dainius Puodžiukai, Merūnas Vitulskis, Jonas Sakalauskas, Liudas Mikalauskas, Vaida Genytė, Aistė Pilvelytė, Rūta Ščiogolevaitė, Vladas Kovaliovas, Povilas Meškėla, Jeronimas Milius, Viktoras Gerasimovas, Irena Starošaitė, grupė “Fusedmarc”, grupė “Skylė” ir kiti. Vitalijus dažnai pasirodo koncertuose kaip senovinės muzikos atlikėjas, bendradarbiaudamas su tokiais šios srities specialistais kaip Robertas Bliškevičius, Nora Petročenko, Andres Mustonen (Estija), Dmitrij Sinkovskij (Rusija).

Nuo 1999 iki 2012 metų dirbo Vilniaus chorinio dainavimo mokykloje „Liepaitės“, dėstė fortepijoną, ansamblinį dainavimą bei teorines disciplinas, vadovavo džiazo skyriui. Vitalijaus mokiniai studijuoja vokalą, kompoziciją, garso režisūrą geriausiose Lietuvos, Niderlandų ir Didžiosios Britanijos mokymo įstaigose. Pas Vitalijų konsultavosi įvairiais muzikiniais klausimais tokie žinomi atlikėjai kaip Egidijus Sipavičius, Aistė Smilgevičiūtė, Aistė Pilvelytė, Dominykas Vaitiekūnas, Ieva Zasimauskaitė, Saulius Petreikis, Katažina Nemycko, Denis Zujev (Fusedmarc) ir kiti. Jo mokiniai – Dainotas Varnas ir Lukas Bartaška yra vieni iš perspektyviausių jaunos kartos atlikėjų Lietuvoje.

Vitalijus nemažai koncertuoja kaip pianistas, vargonininkas, klavesinininkas, Lygiagrečiai užsiima soliniu dainavimu, dirigavimu, improvizacija, kompozicija, kūrinių aranžavimu. Jo populiarių kūrinių aranžuotės chorui sėkmingai atliekamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nuo 2011 m. Vitalij Neugasimov kaip pedagogas, koncertmeisteris ir aranžuotojas dirbo įvairiuose TV projektuose “2 minutės šlovės”, “Chorų karai”, “Lietuvos balsas”. Jo kūrybos dainos gavo aukštus įvertinimus “Vilniaus Bokštų” bei “Patriotinės dainos” konkursuose (dainų bendraautorius Andrius Jautakis).

2014 metais viena iš Vitalijaus pjesių fortepijonui buvo išleista Didžiojoje Britanijoje ABRSM organizacijos, kuri pateikia kūrinius fortepijono egzaminams 93 pasaulio šalyse.

2018 metais dar viena pjesė buvo išleista ABRSM.

Nuo 2016 metų Vitalijaus pjesės fortepijonui leidžia Oksfordo Universiteto Leidykla (OUP).

V. Neugasimov yra kelių sėkmingų muzikinių projektų iniciatorius ir/arba meno vadovas, jų tarpe vyrų vokalinis ansamblis “Quorum”, “Pop muzika su perukais”, “Tarpkultūriniai tiltai”, kamerinis choras “Amabile”, vokaliniai ansambliai “elss” ir “Eleganza” ir kiti. Vitalijus daug metų bendradarbiauja su muzikos prodiuseriais Marium Matulevičium (Mario Kernn) ir Zigmundu Klimaševskiu (studija “Dominanta”), kurie padėjo realizuoti drąsiausius kūrybinius užmanymus įrašų studijoje.

Vitalijaus aranžuotės ir originalios kompozicijos vis dažniau atliekamos užsienyje ne tik besimokančių, tačiau ir žinomu muzikos profesionalų, ju tarpe vokalinis ansamblis a cappella “Kabuki” (Japonija), Australian piano duo (Australija-Kinija), vyrų choras “Article” (Rusija), Trio NoWoc (Olandija) ir t.t.

Programa:

A. Piazzolla – „Ave Maria“

J. Williams – „Schindler’s list“

V. Neugasimov – „Nocturne Enlightenment“

V. Neugasimov – „Reminiscence“

P. Syrrist-Gelgota – „Fly away“

M. Legrand – „Je ne pourrai jamais vivre sans toi“

M. Legrand – „Les Moulins de mon cœur“

V. Neugasimov – „My Soul is raining“

V. Neugasimov – „When I see you“

E. Morricone – „Chi mai“

E. Morricone – „Amapola“

P. Syrrist-Gelgota – „Dream“

P. Syrrist-Gelgota – „Waltz“

https://www.youtube.com/watch?v=1UW0DCnenJ8&t=32s

https://www.youtube.com/watch?v=pyUK3OLTuxg