Rugpjūčio
30

Mūzos dedikacija Godowskiui ir Chopinui: Mūza Rubackytė (fortepijonas, Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)

Atlikėjai: Mūza Rubackytė (fortepijonas) Koncerto data: 2020-08-30
Koncerto laikas: 14:00 Bilietų kainos rezervacijai: Mėlynas sektorius - 20€, Geltonas sektorius - 30€, Raudonas sektorius - 40€

Bilietai išparduoti

Vakarienė ir ...: PERŽIŪRĖTI

https://paliesiausdvaras.lt/wp-content/uploads/2019/06/nature.png

Dovana: Ewa i Walla rūbų pristatymas.

Likus 1,5 val. iki Mūzos Rubackytės koncerto, dvaro svečius kviesime į krautuvėlę „Laukinės žąsys“, kurioje grožėsimės ir matuosimės Ewa i Walla sukneles bei kitus apdarus. Taip pat kalbėsimės apie audinius, jų perdirbimo ir apdirbimo būdus, o svarbiausia – džiaugsimės smagia draugija.

Šio koncerto pasiūlymai

Kelionė autobusu

Kelionė autobusu

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu! Plačiau

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. koncertai@paliesiausdvaras.lt. Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 14 Eur.

Ekskursija

Ekskursija

Likus 45 min. iki koncerto, klausytojams rengiame nemokamą ekskursiją po dvarą.

Parduotuvėlė

Parduotuvėlė

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę. Plačiau

Kepyklėlė

Kepyklėlė

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą. Plačiau

Vaikų darželis

Vaikų darželis

Visų koncertų metu veikia nemokamas vaikų darželis.

Rečitalis „Mūzos dedikacija Godowskiui ir Chopinui“
Leopoldo Godowskio 150-mečiui ir Fryderyko Chopino 210-mečiui

Mūza Rubackytė – iškili pianistė, Nacionalinės premijos laureatė, reziduojanti Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje ir koncertuojanti visame pasaulyje. Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, M. Rubackytė atlieka svarbų vaidmenį Lietuvos įvaizdžio sklaidai, yra svarbių tarptautinių konkursų (Pretorijos, Klivlando, Utrechto, Parmos ir F. Liszto Veimare, B. Bartoko Budapešte ir kt.) žiuri narė, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams, yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Pianistė įgrojo daugiau nei 30 kompaktinių plokštelių, bendradarbiaudama su įrašų kompanijomis „Marco Polo“, „Naxos“, „Lyrinx“, „Ligia“, „Warner Classics“, „Opera Omnia“, „Brilliant Classics“, „Doron“ (pastarojoje išleido koncertų su orkestru 6 CD įrašų seriją „Great Lithuanian live recordings“).

2020-ieji LR Seimo paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Atliepdama šią tematiką, M. Rubackytė pristato „neatrastu Lietuvos perlu“ vadinamo legendinio pianisto, kompozitoriaus ir pedagogo Leopoldo Godowskio (1870–1938) kūrybą, pažymėdama šio iškilaus muziko 150-ąsias gimimo metines.

Iki šiol Godowskis dažniausiai minimas kaip Rusijos, JAV ar Lenkijos pianistas. Nedaugelis žino, kad šis garsus žydų kilmės pianistas yra gimęs Žąsliuose, nuo trejų metų gyveno Vilniuje, kur devynerių jau atliko savo pirmąjį solinį koncertą, vėliau koncertavo Kaune, Gardine, Minske, Pinske, Balstogėje, Karaliaučiuje ir daugelyje kitų miestų. Netrukus išvyko į JAV, kur koncertavo ir dirbo pedagoginį darbą, artimai bendravo su iškiliausiomis to meto asmenybėmis. Išskirtiniu virtuozu ir „naujuoju Lisztu“ laikomas pasaulyje pagarsėjęs pianistas, kompozitorius ir pedagogas Godowskis, 1935 m. norėjęs aplankyti ir gimtuosius Žąslius, tačiau, kadangi Lietuva su Lenkija neturėjo diplomatinių santykių dėl Vilniaus krašto aneksavimo, garsus menininkas nebuvo įleistas į Lietuvos teritoriją. Tai jį labai nuvylė. Po trejų metų Godowskis mirė nuo skrandžio vėžio Niujorke, kur ir yra palaidotas.

Gana gausiame kūrybiniame Godowskio palikime daugiausia kūrinių fortepijonui, tarp jų ir monumentali penkių dalių Sonata e-moll

Pilną Sonatos versiją M. Rubackytė pristatys kompaktinėje plokštelėje (prancūzų firma „Ligia Digital“). Šį 2020 metu Vilniaus festivalio užsakytą rečitalį M. Rubackytė pakartojo Pažaislio festivali Kauno Filharmonijoje ir planuoja atlikti gruodžio 2 d. prestižinėje „Salle Gaveau“ Paryžiuje.

Ši Sonata yra beveik neatliekama ir mažai žinoma. Tai nepaprasto kompozicinio meistriškumo kūrinys, kupinas kontrapunktinės technikos.

Mūza Rubackytė pasakoja: „Prieš metus, Anapilin išėjus mano Mamai, Paliesiaus dvare su Mettis Kvartetu įrašinėjau dramatiškus Šostakovičiaus ir Vainbergo kvintetus. Vakare po varginančios įrašų dienos lauke, ilsėdamasi mėnulio šviesoje, atsidariau kompiuterį ir radau NF Generalinės direktorės Rūtos Prūsevičienės laišką, kuriame ji pasakojo apie šį man nežinomą kūrinį, o laišką baigė sakiniu – „Girdžiu ją po Jūsų pirštais“. Smalsumo vedama Youtube tuojau pat atradau Sonatos įrašą ir kaip patraukta magneto išklausiau ją iki paskutinio garso. „Meiner lieben Frau gewidmet“, skelbė antraštė, nors ir be jos buvo aiškus visaapimantis jausmu grožis-drama, džiaugsmas, prisiminimai, šarmas, ašaros, gedulas, šviesa. Ši muzika manyje atrado pilną atgarsį po mano pačios dramatiškų išgyvenimų. Nuoširdžiai dėkoju Rūtai Prūsevičienei už šį atradimą ir aiškiaregiškumą pasiūlant šį repertuarą man. Mano rankose ši Sonata prakalbo karantino metu. Šis dramatiškas periodas man bus visuomet siejamas su Godowskio Sonata.“

Programa:

LEOPOLD GODOWSKY (1870–1938)
Sonata e-moll (1910–1911)
I d. – Allegro non troppo, ma appassionato
II d. – Andante cantabile
III d. – Allegretto vivace e scherzando
IV d. – Allegretto grazioso e dolce
V d. – Retrospect: Lento mesto. Larghetto lamentoso. Fuga.Molto espressivo. Maestoso, lugubre: Dies irae. Molto più lento.

Pertrauka

FRYDERYK CHOPIN (1810–1849)

Fantazija op.49
Sonata Nr. 2 b-moll, op. 35 („Marche funèbre“,1837–1839)
Grave. Doppio movimento
Scherzo. Più lento
Marche funèbre. Lento
Finale. Presto
Bilietai išparduoti